Peavey Classic 30 Güç Düşürücü Ile Kullanım Yardımı

Arkadaşlar aranızda bu amfiyi güç düşürücü taktırıp kullananınız oldu mu? Varsa konu hakkındaki yorumlarını paylaşabilir mi?
Bir de İzmir'de bu işi yaptırabileceğim neresi var? Usta veya mekan ismi?
İyi forumlar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam aynen bahsettiğim şey o ama istediğim yardımı tam olarak açıklayamamışım sanırım. Bu amfi kafa+kabin olmadığı için kafa kabin arasına direk bağlayamıyorum. Sanırım ekstra jak falan yapılması gerekiyor çok da emin değilim nasıl bi işlem yapılması gerektiği hakkında. Mesele kombo olan amfimde watt killer nasıl kullanabilirim? İzmir'de bu işle ilgili güvenilir kim vardır?

Ben kullandım hocam aynı şekilde hiç uğraşmıyorsun Alen emre balkana yazıyorsun amfim combo classic 30 diye sana 2 tane özel kablo yolluyor , 2 kablonun 1da 1 er ucu normal jak olarak watt killera giriyor , Diğer uclarıda söyliyeyim . Amfiden gelen dişi soketin içine giren soketler var diğer uç jak , hoparlöre takacagın kabloda aynı şekilde 1 ucu jak , Diğer ucu normal hoparlör soket, Yani çok zor birşey değil 3dakikanı almıyor, Sadece gönderdigi soketler dar veya geniş olabiliyor onları pense veya tornavida ile sıkıp genişletebiliyorsun.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben kullandım hocam aynı şekilde hiç uğraşmıyorsun Alen emre balkana yazıyorsun amfim combo classic 30 diye sana 2 tane özel kablo yolluyor , 2 kablonun 1da 1 er ucu normal jak olarak watt killera giriyor , Diğer uclarıda söyliyeyim . Amfiden gelen dişi soketin içine giren soketler var diğer uç jak , hoparlöre takacagın kabloda aynı şekilde 1 ucu jak , Diğer ucu normal hoparlör soket, Yani çok zor birşey değil 3dakikanı almıyor, Sadece gönderdigi soketler dar veya geniş olabiliyor onları pense veya tornavida ile sıkıp genişletebiliyorsun.
eyvallah hocam sağ olasın. peki bu emre beye nasıl ulaşılır?
ve bu wattkiller ı kullandıktan sonra biraz daha rahat çalabildin mi :D
şuan amfinin sesi 2.5 da elimde outputu yüksek bi gitarla cleande çalıyorum ama fazla geliyor ses. driveda bu kadar seste çalamıyorum.
mesela wattkillerı bağlasam 2/3 watta kadar düşürsem amfiyi, volume e ne kadar yüklenebilirim? sanırsam bahsettiğiniz firmanın wattkiller ları 1 watta kadar düşürebiliyor.

Ben sana söyliyeyim, Benim komsularım über anlayıslı su sıralar ona rağmen , Watt killer yokken sesi cleande 3 , Drive da 1 filan acabiliyordum

Watt killer dan sonra , 100 wattlık var bende sonuna kadar düşürdügümde, sesi cleande yarıya yakın , Driveda anca 3 seviyesinde filan calabiliyordum acık acık söyliyeyim .

Ayrıca sana lazım olan kabloları koyuyorum buraya . add+ Yapar bu kablodan sanırsam.

20150214_160810.jpg
20150214_160816.jpg

Güç düşürücüden kastın attenuator sanırım. Peavey 6505+ 120w için 100w lık kullandım. Yaklaşık her %güç için %40 seste azalma oldu diyebilirim.
Belirtme gereği duyuyorum;
Kullanılan cihazın ne olduğu belli değil.
Her %güç için tanımı anlamsız.
Ayrıca seste ne kadar azalma olduğunu kulakla rakam verecek kadar algılamanız mümkün değil.
Lütfen bu şekilde yorumlar yapmayın, yanlış ve belirsiz bilgiler bunlar, bu şekilde insanları yalnızca yanıltırsınız.

Son düzenleme:
Verilmesi gereken bilgi güç yarıya indiğinde ses seviyesi 3 dB düşer, her 10dB ses düşmesi ise ses şiddetinin yarıya inmesi anlamına gelir. Yani 10 watt ve 100 watt arasında 2 kat ses farkı vardır 10 kat değil. Burda dikkat edilmesi gereken attenuator kaç dB zayıflatma yapıyor. Mesela attenuator 3 dB zayiflatma yapıyorsa 30 wattlik ampli 15 watt gibi çalışır.

Verilmesi gereken bilgi güç yarıya indiğinde ses seviyesi 3 dB düşer, her 10dB ses düşmesi ise ses şiddetinin yarıya inmesi anlamına gelir. Yani 10 watt ve 100 watt arasında 2 kat ses farkı vardır 10 kat değil. Burda dikkat edilmesi gereken attenuator kaç dB zayıflatma yapıyor. Mesela attenuator 3 dB zayiflatma yapıyorsa 30 wattlik ampli 15 watt gibi çalışır.
üzerinden konuştuğumuz wattkiller alen geere 100w cihazıydı

konuşmayı öm aracılığıyla sürdürdüğümüz için burada böyle bi karışıklık olmuş. affola
Estağfurullah, öyleyse son söylediğim disindakileri geri alayım. Ama son söylediğim aynen dediğim gibi çıktı, kulakla algılayarak doğru rakam vermek olanaksız. Nitekim arkadaş her kademede %40 azalma olduğunu söylemiş, lakin bu attenuator ancak 3. kademede %40 civarı bir düşüş sağlayabilir.

Geri