2 Delay Pedalı

'Müzik Aletleri ve Ekipmanları' forumunda Satrianist12 tarafından 15 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

 1. Selam.2 delay pedalı birden kullanan gitaristler mevcut.Avantjı nedir?Long ve short olarak kullanıyorlar.Delay pedallarının modellerinin aynı olması lazım mıdır?

  Bir de satriani setupında birden fazla octav pedalı ne için kullanıyor? mesela boss od2 ile voodo lab proctavia.
   
 2.  
  Satrianist12 bunu beğendi.
 3. Iki farkli ayar yapmamak icin diye dusunuyorum.
   
  Satrianist12 bunu beğendi.
 4. İki farkli ayar yapmak icin genelde. Biri uzun sureli biri kisa sureli vermek icin, bazen loop olarak da kullanilabiliyor. Ama benim tercihim, tap delay'e sahip bir delay kullanmak. Sahsen Vox Time Machine kullaniyorum ve her turlu ihtiyacimi karsiliyor benim.
   
 5. Aynen katılıyorum. Time machine bence de çok kral pedal...
   
  AykanKK bunu beğendi.
 6. @Satrianist12 selam. Farkındayım ki heyacanını yenemiyorsun. Hiç ekipman kullanmadığın için de her şeyi buraya soruyorsun. İngilizce biliyorsan Google amcaya "Satriani Rig/Gear/Setup/System" diye sor. Karşına yüzlerce döküman çıkacaktır. İki delay kullanımı şart değildir. Nasıl kullanacaksan öyle ayar çekersin. Burada kullanım kolaylığı açısından eğilip kalkmamak adına iki delay pedalı koyulmuş. Gördüğüm kadarıyla amfinde delay var. Şarkıya göre delay ayarını amfin üzerinden yapabilirsin. Kendi ekipmanını kurcalamaktan korkma. En köyü ihtimalle nasıl ayar çekeceğini öğrenirsin.
   
  crushhh bunu beğendi.
 7. Bu arada Line 6 DL4 de aynı işi yapar. İki ayrı delay pedalı değil 3 delay pedalı gibi kullanabilirsin. TC Nova Delay da yapar, başka delay pedallar da yapar. İlla birebir Satriani sistemi diyorsan kıyacakdın paraya, bütün sistemi alacaksın. Ama JVM yerine eski Peavey Signature amfisini daha çok beğenirim.
   
 8. üstüste açınca binson echorecdeki multihead gibi bir şey oluyor. Birini kısa diğerini uzun yapmak gerekiyor
   
 9. Bu arada ters yazmisim. Iki farkli ayar
  Ters yazmisim gerci duzeltmissiniz.
   

Bu Sayfayı Paylaş