Combo Amfi ,oldu Şimdi Kafa Kabin.(super210)

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda arda4232 tarafından 15 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. Yaklaşık 1 ay kadar önce @yakko abimizden aldıgım fender super210 amfinin tonlarına özellikle cleanlerine hastayken . Hala kafamda inatla bir kafa kabin alma planları vardı .Yıllardır gözüme hoş gözüken aletler oldugundanmıdır nedir bilmiyorum bir çeşit :D fetişte denilebilir.En sonunda @tonguch nickli selahattin abinin kapısını aylar sonra nihayet çaldım ve , 1 top Tweed kumaş ile birlikte amfiyi kendisine teslim , Ettim 6.günün sonunda yani bugün amfiyi teslim aldım sonuç muazzam oldu , Beklediğimden çok daha güzel görünüşe sahip bir amfiyle karşı karşıyaydım , Amfinin kombo halinin üstünü kesip , yeni tahtayla kapatıp normal bir kabine çevirdi kendisi , ve bir süre kabin masrafından kurtulmuş oldum . Gri olan ön grill de yakışmadıgından tweed kumasa siyaha boyamış Çok ta güzel olmuş , Her neyse uzun lafın kısası yıllar sonunda kafa kabin hasretim sona ermiş iken :D Selahattin abiye bir teşekkürü tekrar borç bilirim .
    @hackeiommi Hakan abi buyur ilk sen gör :D
    İşte 1-2 fotoğraf. bfna.jpg new amp.jpg

kaelthas, 2013, OsmanBurak ve 14 kişi daha bunu beğendi.
  2. Yapanin eline saglik, çokta güzel olmus.

3. Beklediğimden çok daha güzel oldu içime çokta sindi :D

4. Çok temiz işçilik gibi.

arda4232 bunu beğendi.
  5. Güle güle kullan, çok güzel görünüyor :)

arda4232 bunu beğendi.
  6. Ezo

Ezo

204
    142
    1,506
    Güle güle kullan

7. Maç var bu arada birazdan :p

8. :D Çağırın geliriz ayıpsın :D , Komşularla maçım yarın başlayacak galiba bu amfi yüzünden :D

Mustafa İLKER bunu beğendi.
  9. Efsane maçı kaçırdın, artık istediğin kadar çal :p Cidden gitar zevki gibisi yok, boşver kantır falan.

10. Efsane olmuş, kanıma feci gas pompalanıyor şu ara zaten, eyvah eyvah..

11. Hepimizi yakan bu değilmiydi :D , GAS Lanet olsun bu sendroma , Biyerime rahat battı peaveyi sattım böyle bir yola girdimki eyvah eyvah :D

12. Cahilliğimden soruyorum tona bir katkısı var mı yoksa sadece görüntü için mi yaptınız?

13. 2013

2013

254
    603
    2,705
    Çok hoş olmuş güle güle kullan

14. EMM

EMM

736
    824
    4,556
    Aslinda tona olan etkisi yok degil. Ama bu durum devrelerle veya preamp-poweramp olayiyla ilgili degil.

Kabin isi tona etki eder her zaman. Kabinin sekli, buyuklugu, yapildigi malzeme ve varsa kaplamasi, tolex vs. derken etki eden cok sey var. Ama ben bu alette az biraz seste bir hacim artisi oldugunu dusunmekteyim, eski haline gore. Kabini ayirmak iyi bir fikir olmus.

Gule gule kullan Arda, guzel olmus :)

creedence bunu beğendi.
  15. Arda sakin sakin duralım diyoruz gaza getiriyorsun insanı, 10 numara iş olmuş , bu olayı uzun zamandır yapıcam bende vazgeçip duruyordum şimdi böyle görünce iyice niyetlendim.

Tolex ve grill cloth u nerden ne kadara aldın?

16. Çay dökesin üstüne, kenarlarını duvarlara sürtesin.

EMM bunu beğendi.
  17. EMM

EMM

736
    824
    4,556
    Tweed eskitme duasi mi bu?

18. Dostum gule gule kullan gercekten cok hos olmus. tolex kaplamanin profesyonelligi takdir edilesi. Birkac sorum var bu konuda ben de bir baslik acayim :D
    bu arada tweed kumasi nereden buldun, kaca maloldu sormasi ayip :D??

19. Tweed kumaşı zamanında panmüzikte çalışırken , Fender aracalıgıyla getirtmiştim , Çok bir şey tutmamıs olsa gerek 100 150 filan kargosu dahildir :D , Grill cloth sorusuna gelirsek arkadaşlar Gril clothu, Orjinal halinin gri clothu, Sadece siyaha boyandı , @tonguch Nicki ile selahattin beye ulasabilirisiniz. Tüm işlemeri kendisi yaptı,Başka sorular varsa alabilirim.

20. :D

Şakası bir yana, muazzam olmuş. Hayırlı olsun.

1nsane ve arda4232 bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş