Manyetik Değişimi Hakkında Teknik Yardım

'Elektro Gitarlar' forumunda sade_78 tarafından 17 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar bu gün ilk defa tex mex manyetikleri sx srv gitarıma aktararak modlama olaylarına gireceğim. Sizlerden fotoğraflar ile teknik yardım beklemekteyim, ilk olarak tex mexlerin yuklu olduğu squier pickguardı söktüğümde şu boştaki tel ile karşılaştım oysa sorunsuz da çalıyordum acaba nerdeki lehim sökülmüş olabilir, soru işareti olarak belirttiğim yer mi? teşekkürler.. IMG_0121.JPG

2. Böyle bir şema vardı bende .. strat_wir.jpg

sade_78 bunu beğendi.
  3. hocam kralsın yeminle tex mex leri bu şemaya göre aktarabilirm değilmi , bu şeme sadece tex mex için mi?

4. Estağfurullah dostum bu şemaya göre aktarabilirsin bir blog dan indirmiştim tex mex için bu şekilde diagram vermişlerdi ama başka single strat manyetiklerde de sorun olacağını sanmıyorum

sade_78 bunu beğendi.
  5. Hocam sonucu merakla bekliyorum aynı modifikasyonu bende yapma düşüncesindeyim..

6. çok teşekkürler dostum selçuk kardeşim telini koymuşsun ya takılırsam sana canlı yayın bağlanabilirmiyim:)

7. sağol bir tek kabloların yanında white balck fln yazıyo orayı anlamadım ya..

8. Evdeyim oğlum (büyük ihale) bende. Onu uyutmaya çalışıyorum. Müsait olursam tabi yardımcı olurum. :)

9. eyvallah inan squer çok tatlı fender tonunda idi, ama sx srv yi stok olarak kullanıyordum o da süperdi aslında ama tex mex ile nasıl birşeye daha dönüşebilir bende merak ediyorum mutlaka kayıt alırım..

10. wht = beyaz , blk =siyah kablolar dostum

11. saygılar abim:shame:

12. :ROFLMAO: sarı ve kırmızı kablonun yanında yazması garip gelmişti neyse eve gidince inceliye inceliye anlıcaz bakalım teşekkürler dostum...

13. Arkadaşlar çıkardığım manyetikte sadece siyah ton potuna ve kırmızı ve beyaz selector switch'e bağlıydı ama yeni takacağım manyetikte ayriyetten topraklama ve yeşil var. Bu durumda ne yapmam lazım ?

14. Buldum arkadaşlar ama paylaşayım. Bir çok kişi INF manyetik kullanıyor olabilir . İşte bağlantılar şu şekide yapılmalı INF > Dimarzio

Black ----------------------Green & Bare
    Red ----------------------- Black & White
    White --------------------- Red

Bu Sayfayı Paylaş