Kafa Amfi Ve Kabin Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda chipetpet tarafından 18 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. Kısa bir süredir aklımı çelen bir amfi var. Orange Jim Root Terror head. Kafa kabin almayı düşünüyorum lakin aklıma takılan Celestion V30 speakerlar.
    Jim Root kabinde V30 kullanmamışlar sanırım ama diğer 2x12 Orange kabinlerde V30 speakerlar bulunmakta.
    Daha önce V30 speakerlı veya farklı speakerlardan oluşan kabinler kullanmadım. Hangisi kalitelidir bilmiyorum tam olarak ama V30 ile ilgili bazı videolar izledim ve tonlar tatmin ediciydi.

Merak ettiğim bir diğer konu ise bugün gördüğüm ve şuan ön satışta olan Peavey 6505 Mini Head. Orange düşünürken aklımı çelmedi desem yalan olur bu amfi.
    Bu amfilerle ve kabinlerle ilgili tavsiyelerinize ihtiyacım var.

2. Bu işin klasigi v30dur, Ama videolarda dinledigine göre kabin alırsan pişman olursun , Git dene imkanın varsa. Peavey 6505mh kağıt üstünde çok güzel dinledigim tonları çok güzel ama amfi çin üretimi , tek şüphem o yoksa bende aynen classic 20 mh alacagım .

Jim root amfiye göre , seçerek v30dan başka birşey kullanmıslardır , Sonucta signature bi alet, O sesi en iyi yansıtması isteniyor. bence imkanın varsa orange j.root terroru al geç ben çok begenmiştim şahsen, Sert kafalarda olmasamda müzik konusunda.

3. Jim Root'u bilmem, ama Orange amfilerde genel olarak tiz olayı riskli. Zevke renge göre tizleri kulak tırmalayıcı kaçabilir. Peavey Mini'yi hiç denemedim, günah almayayım.

4. Çin olması hiç şüphe yaratmasın, Peavey' in harika işçiliği var. Amerika veya Çin yapimi zerre farketmiyor.

tunckk bunu beğendi.
  5. Gunah alma zaten Peavey al 500 dolar sevgili ustadim adam reverb de eklemis xlr cikis da, daha ne yapsin yahu...

6. Higain amfilerde ENGL Screamer, Peavey/EVH 5150 veya 6505 çok başarılı amfiler. Minisi de çok güzel görünüyor. Ön satışta nereden alabileceğimizi bilen var mı? Veya Türkiye'ye ne zaman geleceğiyle ilgili bilgisi olan paylaşabilir mi?

7. V30 speakerlar başarılıdır. Tabii ki almadan önce alacağınız kafayı o speakerla denemek en iyisi ama ben alacak olsam ve deneme şansım olmasa gözüm çok da arkada kalmazdı.

8. Sweetwater'da vardı ama ilerleyen zamanlarda fiyatın 500 dolarda kalacağını sanmam. Ön sipariş tanıtım fiyatı gibi birşey olduğunu düşünüyorum.

oldiesngoldies bunu beğendi.

9. Gear4music | Shop Music Equipment & Musical Instruments Burdan bulabilirsiniz.

Şu an için denemenin imkanı yok. Yurtdışında ön siparişte. Burayı ise hiç tahmin bile edemiyorum. Thomannda olsaydı muhtemelen %95 alırdım.

oldiesngoldies bunu beğendi.
  10. @chipetpet @DeePShaDow tonları kadar arka paneli de çok başarılı. Bir gitaristin bir amfiyle yapmak isteyeceği hemen hemen her şeye olanak sağlamışlar.

11. peavey 5150 - bugün kü adıyla 6505'in o kadar referansı var ki. Gitara başlamadan evvel bile duyardım bu amfinin efsanesini sağdan soldan. E haliyle böyle referans hi-end sınıfından bir amfiyi tutup girişten çıkıştan kısıtlayacaklarsa yazık ederlerdi ama yinede bir mp3-cd in aux in girişi olsa çok iyi olurdu BT üzeri çalardık, evde çok aranıyor bu tür şeyler. Ben thomandan engl ironball siparişi verdim 3-5 saat sonrada bu amfiye rastladım. Şu anda acaip canım sıkkın. Niye hep ters gider ki işler. Keşke thomanda olsaydı. Ödemesinide yapıp beklerdim.

12. hocam yaşadığımız coğrafya üzerinde müzisyen olmak o kadar zor ki. hem maddi hem manevi açıdan. ben de isterdim evimizin garajı olsun garaja koyayım bi 5150 50watt. gümbür gümbür çalayım. kenarda musicman im suhr um olsun.
    engl fireball hayırlı olsun. çok güzel amfi.

13. biraz ben ön ayak oldum galiba bu rastlantına :)

14. Zaten o arada gördüm sonra da sana denk geldim. Ama öyle bir yoğundum ki bilgisayar başında. Anca kısa yazarak geçiştirmek zorunda kaldım. Yoksa beni bilirsin en kısa tasvirim yarım sayfadır :)

oldiesngoldies Sağol abi. Uzi sende peaveyi bekle bırak jim root'u aircrack'i backtracki. Peaveyin yanında söz hakkı olurmu onun :)

15. bilirim birilirm :) ama site 18 agustos diyor gönderilebilecek tarihi. Daha çok var ben o kadar sabırlı değilim :)

16. Amerikan sitesi sanirim

17. Yanlış oldu pardon

18. 6505 miniyi sanırım 16-17 Mart tarihlerinde gönderiyorlar. Ön siparişte 16.03 yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
    Ama Jim Root hala aklımda ( :

19. Usa classic 30unu kullandım muazzamdı, Valveking serisininde tonları güzeldi , Ama lambalı amfide çine bulaşmak nedense içimden gelmiyor abi :)

Bu Sayfayı Paylaş