Focusrite Scarlett 2i2 ,guitar Rig Sorularım

V

vaybana2004

Selam,teknik bilgisi oldukça az, gitar çalmayada yeni başlamış birisi olarak sorularım sırasıyla şöyle;
1-2i2 için asio4all eklentisini pc ye yüklemem şartmı?(guitar rigin üzerinde midi ayarı,sonrasında asio ayarlarını kurcaladığımda mavi ekran hatası alıyorum pc kapanıyor.)
2-Guitar rig'i cubase gibi bir program kullanmadan çalıştırabilir miyim?

asio4all kullanman gerekmiyor en doğrusu ses kartına ait asio yu seçmek . ancak sisteminde bir sorun var ses kartı driverlarını- g.rig programını silip tekarar yüklemeni öneririm yine mavi ekran hatası alırsan formata kadar uzanır gibi geliyor bu iş :(

Selam,teknik bilgisi oldukça az, gitar çalmayada yeni başlamış birisi olarak sorularım sırasıyla şöyle;
1-2i2 için asio4all eklentisini pc ye yüklemem şartmı?(guitar rigin üzerinde midi ayarı,sonrasında asio ayarlarını kurcaladığımda mavi ekran hatası alıyorum pc kapanıyor.)
2-Guitar rig'i cubase gibi bir program kullanmadan çalıştırabilir miyim?

Merhaba, 2i2 daha önce kullandığım bir kart. yalnız gecikmeyi düşürebilmek için bilgisayarınızın işlemci gücü iyi olmalı, sebebi gutiar rig tarzı programların software monitoring kullanması, yani ses kartının inputlarından gelen sinyali doğrudan outlara gönderen hardware bir monitoring değil de sinyali converter'lardan bilgisayar'a orada da seçeceğin şekilde işleyerek tekrar output'lara gönderiyor olmasıdır. yeni nesil ssd tabanlı i5-i7 işlemcilerle gayet verimli kullanabilirsiniz. asio4all falan yüklemeyin, kartınızın güncel driver'ını sitesinden indirip onu yükleyin, kendi asio driver'ı olan bir kart zaten. ses kartının ön yüzündeki direct monitoring şalter'ini kapatın, başlat'tan scarlett latency arayüzüne ulaşın ve ordaki ayarı 3 ya da 4 ms olarak ayarlayın, sonra cubase'e bir adet audio kanal açıp kullandığınız input'a (örneğin ilk girişi kullanıyorsanız; mono in 1 olarak seçin) yönlendirin. plugin olarak guitar rig'i takın ve açtığınız audio kanalın üzerindeki hoparlör imgesine tek tıklama ile sarı olmasını sağlayın. bu şekilde guitar rig'de işlenmiş halini duyabilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanıtladığınız için teşekkür ederim arkadaşlar.Dün gece tavsiyelerinizi uygulayarak guitar rig'den ses almaya başladım.Teşekkür ederim.

Geri