Acaba Yanlış Mı Akor Basıyorum

'Müzik - Genel' forumunda kapci42 tarafından 21 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar gitara başlayalı 1 yıl civarı oldu kendi kendime öğrenmeye çalıştım fazla olmasa da az buz gitar çalmayı öğrendim (sabit akor değil yanlış anlamayın) fakat duman grubunda akorları değişik basıyorlar gibi geldi yardımcı olabilecek olan beni aydınlatabilecek olan bir kişi var mı acaba
   
 2. Voicing ve çevrim konularının farkına varmışsınız. Güzel bir gelişme.

  Bir örnek vereyim. Mesela do majör akoru. nedir? do mi sol. fakat mi sol do ya da sol do mi şeklinde de basabilirsiniz. Bunu gitarda denerseniz konuyu anlayacaksınız.
   
 3. farklı şekilde basıyor yani peki gitar çalmak yada iyi bir gitarist olmak için notaları bilmeye gerek var mı için ben genelde kulaktan çıkarıyorum zaten akorların genelini bareli basıyorum
   
 4. Evet var.
   
 5. Müzik engin bir deniz... Eğitim almak kesinlikle şarttır...
   
 6. Müzik,gitar çalmakla bitmiyor,aksine başlıyor,eğitim almak için ekonomik durumunuz yoksa,internetten armoni dersi videolarına ya da kitaplarına bi göz atın,zira youtube da bir sürü materyal var seviye seviye.
   
  Kutay_ bunu beğendi.
 7. Eğitim kavramı rock ve metal gibi alltkültür türlerine karşıt bir kavramdır.Doğru olan kavram ise türkçe de öğrenimdir.Tabi hangi şekilde öğrenileceği kişiye bağlıdır ya birinden ders alırsınız yada piyasa da (internet de dahil)bulabileceğiniz metodları çalışabilirsiniz.john petrucci rock discipline ve bora uslusoy un solo gitar metodunu kullanmıştım ben tavsiye edebilirim.


  Imc Solo Gitar Metodu Kitap Bora Uslusoy 49869387 - n11.com
   
 8. Evet yanlış basıyomuşsun herkes açıklamış
   
  erayypolatt bunu beğendi.
 9. 35 yaşındayım 15 senedir bazen düzenli bazen ara ara sahneye çıkıyorum.cumartesi saat 2 de dersim var :)
  bu işin sonu yok.
   

Bu Sayfayı Paylaş