Ses Kartı Tavsiyesi Yardıma Ihtiyacım Var

Merhaba arkadaşlar.Evde rahat çalamadığım için ses kartı-kulaklık-amplitube işine girmeye karar verdim.Ses kartını sadece amplitube için kullanacağım.Maksimum küçük kayıtlar alırım.Latency seviyesi en az olan ve makul ücrette ikinci el bulabileceğim (50 tl 250 tl arası) sadece guitar rig,ampli tube kullanarak gitar çalmak ve kayıt almak için usb girişli bir ses kartı önerisine ihtiyacım var.alım satım bölümünden 50 tl civarı bile ses kartları var fakat latencynin çok düşük olması önemli.m-audio markası ile ilgili güzel şeyler duydum fakat bu aletlerdeki çoğu opsiyonu kullanmayacağım.Tekrar söyleyeyim tek amacım gitarı bilgisayara bağlayıp sony kulaklığım ile güzel bir ses almak.Yardım ve önerilerinize ihtiyacım var.Kullanan ve deneyen arkadaşlardan bilgi alırsam kararımı daha güzel alabilirim.Teşekkürler.

Focusrite 2i2 ev kullanımı için fazlasıyla yeterli. Gayet kullanışlı ve sağlam. Latency olayı işlemcinize bakıyor. Latency ne kadar düşerse pc'nin işlemcisine o kadar yük biner.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
M-Audio'nun aynı fiyatlardaki kartlarıyla karşılaştırma durumunuz olsa hangisini tercih edersiniz? İşlemcim İntel İ5 3230M 2.60 GHZ

Focusrite 2i2 ev kullanımı için fazlasıyla yeterli. Gayet kullanışlı ve sağlam. Latency olayı işlemcinize bakıyor. Latency ne kadar düşerse pc'nin işlemcisine o kadar yük biner.
Bunu bende merak ediyorum. Elimde Lenovo z510 i7-4702MQ @2,20 ghz bir laptop var. Bununla birlikte latency problemi yaşar mıyım bende focusrite 2i2 alsam? Ufak bir ses kartı arıyorum da.

Egemen, abi senin anlattığın durumda fasttrack 2 felan çok rahat iş görecektir. 150 200 tl arası gayet uygun fiyata edinilebilir bir tane. Ha 2i2 alma şansın varsa tabiki onu tercih edebilirsin. Ama fasttrack ile senin bahsettiğin sisteme benzer bir sistemde ortalama 8-15 latency ile karşılaşıyorum ben.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
aynen dediğin gibi fasttrack 2 yi çok övdüler,bir de bu sistemde controller board almak lazım sanırım.fiyatını bilmiyorum onun da mesela.Controllersiz kullanan var mı hiç çok mu zahmetli geçişler ne denli sıkıntılı ?

Bunu bende merak ediyorum. Elimde Lenovo z510 i7-4702MQ @2,20 ghz bir laptop var. Bununla birlikte latency problemi yaşar mıyım bende focusrite 2i2 alsam? Ufak bir ses kartı arıyorum da.

i3 i5 i7 falan kullanıyorsanız hiçbir sıkıntı olmaz. Ben i3 işlemcili 4gb iMac ile focusrite 2i4 kullanıyorum. Revalver 4'ü standalone çalıştırdığımda 1.5 ms'e kadar düşüyor. Logic Pro X üzerinden ise 128 sample 4.9ms latency alıyorum. Daha düşürürsem cızırtı yapmaya başlıyor. Zaten 12ms'den aşağısı ideal olarak kabul ediliyor genelde...

Merhaba arkadaşlar.Evde rahat çalamadığım için ses kartı-kulaklık-amplitube işine girmeye karar verdim.Ses kartını sadece amplitube için kullanacağım.Maksimum küçük kayıtlar alırım.Latency seviyesi en az olan ve makul ücrette ikinci el bulabileceğim (50 tl 250 tl arası) sadece guitar rig,ampli tube kullanarak gitar çalmak ve kayıt almak için usb girişli bir ses kartı önerisine ihtiyacım var.alım satım bölümünden 50 tl civarı bile ses kartları var fakat latencynin çok düşük olması önemli.m-audio markası ile ilgili güzel şeyler duydum fakat bu aletlerdeki çoğu opsiyonu kullanmayacağım.Tekrar söyleyeyim tek amacım gitarı bilgisayara bağlayıp sony kulaklığım ile güzel bir ses almak.Yardım ve önerilerinize ihtiyacım var.Kullanan ve deneyen arkadaşlardan bilgi alırsam kararımı daha güzel alabilirim.Teşekkürler.
Merhaba. Talep ettiğin özellikleri karşılayacak USB kartların hepsi birbirine benzemekle birlikte, hemen hepsi de işini fazlasıyla görecektir evde kayıtlarda vs vs. Fast track II / Scarlett 2i2 / Line6 ux1 hepsi işini görür, özellikle usb kartlar için çok fazla kasmaya da gerek olmadığını düşünüyorum. Temizini ve cebine uygun olanını seçerekten arkana yaslanabilirsin. Ben 3 yıldır fast track II kullanıyorum ve halen başka bir karta ihtiyaç duymadım hiç. Ki aylarca sahnede bile kullandım amfi alana kadar guitar rig ile. Rahatlıkla tercih edebilirsin.... Kolay gelsin :)

Controller kullanmadım hiç. Clean bir ton ayarlayıp amfi niyetine kullandım. Controllere verilecek para ile pedal alıp çok daha güzel tonlar alabilirsin. Hele Yerli butik üretim pedallarla çok daha kapsamlı sesler alabilirsin. Ben ts9 ve od3 ile şöyle bir ton kullanıyordum [ . Şu sıralar çok daha iyi ton alabiliyorum tabiki....

M-Audio'ların preamp ve AD/DA converter'ları Focusrite'tan geride, 2i2 hem bu donanımlar hem de stabilite açısından bi tık daha önde. yalnız gitar kayıtları ön plandaysa ben Line 6'nın kartlarını öneriyorum genelde, çok güzel simülatörleri var. hakkında olumsuz yorum da duymadım hiç, ikisinden biri alınabilir.

Egemen , ben Bahadır , Görükle'den :) Çarşamba günü işlerim hafifleyecek , bende Fast Track II USB var , istersen getiririm senin bilgisayar ile deneriz , en azından onunla ilgili bir fikrin olur , tekrar telefon ile haberleşiriz.

Hocam eğer bütçeniz uygunsa 2i2 yerine 2i4 almanızı öneririm. Kendim 2i2 kullanmaktayım. Gitarı direk ses kartına girdiğimde instrument modunda input gain'i sonuna kadar kıssam da tuşeyi biraz arttırınca ses kartından "peak" uyarsıı veriyor. Line modunda gitarı direk girin derseniz de instrument modu kadar canlı bir ses elde edemiyorum. 2i4'te böyle bir sorun yok çünkü onda "pad" modu var. Pad'i aktif edince böyle bir sorun olmuyor.

Geri