Amfi , Ses Kartı, Pedal Setup

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda solarkadakiadam tarafından 23 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. merhabalar yaklaşık 3 yıldır gitarla uğraşıyorum , hala 3 yıl önce ilk başladığımda aldığım line 6 spider IV amfimi kullanıyorum
    gerçekten çok memnun kaldığım bir amfi fakat artık gerçek kaliteli bir ses almak istiyorum
    şimdiye dek tamamen sıkıntıdan yada upgrade amaçlı birçok kez gitar değiştirdim manyetik değiştirdim
    şuan elimde seymour duncan sh8 modifiyeli schecter var bir tane bir tanede boss ds-2 pedalım var pek memnun değilim tabi bundan
    bu yüzden sizden öneri bekliyorum
    başka bir amfi alıp daha farklı pedal setlerine mi gideyim?
    ses kartı mı almalıyım?
    yoksa başka bir yola mı girmeliyim
    bu setup'ın taşılabilirliği önemli değildir evde kullanıcağım sadece
    ürün tekliflerinizede açığım teşekkürler

2. Amfiyi sadece cleande kullanıp güzel bir pedal board dizmen ve çalacağın türe uygun güzel bir gitar alman bence en mantıklısı olur.

3. Amfi ve kabine yatır parayı.

4. Eğer sesin kaynağında bir sıkıntı var ise ; ses kartı almanız buna bir çözüm getirmez. Sonuç olarak ses kartı ; sesin kaynağından sinyali alır ve kendi kapasitesi çerçevesinde iyi veya kötü olarak iletir. Dolayısıyla sesin kaynağında bir problem var ise , ses kartının buna pozitif bir katkısı olamaz.

Bu Sayfayı Paylaş