Sadece Pedaldan Anfisiz Ses Alabilir Miyim?

O

orkuncakan

Herkese merhaba. Epiphone Les Paul Standart Plus Top Pro gitar alacağım ve yanında 2.el Boss marka metal zone ve delay pedalı almayı düşünüyorum. Acaba anfi almasam, pedalın ses çıkışına direk kulaklık taksam çalışır mı? Şimdiden teşekkürler.

Maalesef onu bilmiyorum. Fakat drive pedallarını o şekilde çalıştırabilmek için en azından bir preamp pedalından geçirmeniz gerekiyor. Fakat sadece kulaklık ile ne kadar sağlıklı bir sonuç alabilirsiniz bilmiyorum. Bu pedallar yerine bütçenize uygun bir prosesör edinmeniz bence daha uygun olacaktır. Ya da ikinci el bir roland micro cube ya da muadili modellemeli bir amfi işinizi kolaylaştıracaktır diye düşünüyorum.

Bütçen kısıtlıysa prosesöre yönelmeni tavsiye ederim. Takarsın kulaklığı çalarsın, gürültü derdin de olmaz. Kaldı ki bahsettiğin pedallar da öyle ahım şahım efektler değil, ortalama bir prosesör her türlü işini görür. Efekt açısından da bahsettiğin pedallara nazaran daha çok seçenek sunar sana.

Küçük bi roland cube (kulaklik cikisi varsa) cok is gorur. Prosesor karmasasi yok icinde en azindan. Ve tonları da basarili oldukca. Lamba drive i sevmeme ragmen tonlari hosuma gidiyor. Ilk firsatta kenara bir tane atmayi dusunuyorum. Bu amfiyi alinca drive veya delay almaniz gerekmez ikisini de icinde bulunduruyor. Ayrica metalzone dan cok daha basarili drivelari var. uzun vadede de daba cok is gorur. Ileride lambali amfiye gectiginde bile elinde tutarsin alistirma amfisi amaciyla.

Katılıyorum roland micro cube işini görecektir şimdilik içerisindeki drive ve efekt modellemeleri gayet iyi ileride daha büyük bir amfi alıp öyle girersin pedal olayına

Maalesef onu bilmiyorum. Fakat drive pedallarını o şekilde çalıştırabilmek için en azından bir preamp pedalından geçirmeniz gerekiyor. Fakat sadece kulaklık ile ne kadar sağlıklı bir sonuç alabilirsiniz bilmiyorum. Bu pedallar yerine bütçenize uygun bir prosesör edinmeniz bence daha uygun olacaktır. Ya da ikinci el bir roland micro cube ya da muadili modellemeli bir amfi işinizi kolaylaştıracaktır diye düşünüyorum.
Yeri gelmişken çokça yaygın olan bir yanlış anlamayı gidereyim. Overdrive pedalları zaten teoride preamplidir. Kulaklık da bir hoparlör olduğu için bu noktada pre değil power ampli gerekli.

Düzeltme için teşekkürler hocam. Bu durumda preamp pedallarının drive pedallarına göre, direkt miksere olan bağlantısında daha iyi sonuç alınması tam olarak ne ile alakalıdır?

ucuz bır prosesor bakabılırsın daha ıı olur az bı butcen varsa kulaklıktanda calabılırsın ucuz olarak dıgıtechler var

Geri