Amfi Almayi Düşünüyorum Ama...

T

TolgaBurak

Merhabalar arkadaşlar şuan elimde fender frontman 15g ve jackson js32t kingv gitarım var fakat anlayacağınız üzere sert tonlar arayan biriyim.
Fender amfimdenn de bunu almam mümkün değil. Elimdeki gitarı ve amfimi sattıktan sonra 600 lrialık bir bütçem oluyor. Ben de kendinden efektli
Line 6 Spider 30watt lık ikinci el bir amfi düşünüyorum. Sizin önerileriniz neler ? Bu fiyat aralığında efektli hangi amfileri önerirsiniz ?

İfadede bir sıkıntı var. Amfiyi ve gitarı satınca Line6 Spider'a ne bağlayacaksın? Line6 amfileri bir aralar indirimde idi, bir bakın derim. Spider da zevk renk, kimisi bayılıyor, kimi de nefret ediyor. Denemen gerek.

Onun dışında efekt fazla kullanmıyorsan 250 300 civarına ikinci elde Ibanez TBX 30 gayet güzel bir amfi. Daha da ucuzu ancak MS Pozitrondan alacağın Sansamp türevi bir pedal ile olur.

Blackstar Ht1. Ya da Ht5 de o fiyatlarda bulunabiliyor. Zamanla da ufaktan analog pedallar alırsınız. Ki Ht1 alırsanız paranız artacaktır uygun fiyatlı bir booster hatta delay pedalı da alınabilir kalan parayla.

Line6 in en büyük avantajı celestion hoparlörü. Higain tonlar çok yapay. Bir süre çaldıktan sonra kademeli olarak sevmemeye ve nefret etmeye başlamıştım, dün gibi hatırlıyorum. Ama önce bi spider alıp sonra bi metalmuff alırsan olayı çözersin. Celestion hoparlör metalmuff ı çok rahat kaldırır. Üzerindeki efektlerde güzel. Cleani de götürür seni baya.
Hoparlörü celestion olsa düşünmeden roland cube derdim. Şuanki haliyle bile gain tonları gayet başarılı ama dediğim gibi line6 in celestion hoparlörü olduğundan uzun vadede daha mantıklı seçim.

Tavsiyem blackstar ht1r alman olacaktır yanınada mooer yada joyo analoglara bak. Çok uyguna lambalı amfi ve sağlam bir pedal almış olursun. Dijital efektlerle uğraşma. Mooer blade in tanıyım videosuna bak fiyatları makul ;)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Pek bilgim yok kusra bakmayin jacksonumu değil yamaha gitarimi satacağ bir de blackstar ht1r kafa amfisi ya kabinsiz iş görür mü ?

İfadede bir sıkıntı var. Amfiyi ve gitarı satınca Line6 Spider'a ne bağlayacaksın? Line6 amfileri bir aralar indirimde idi, bir bakın derim. Spider da zevk renk, kimisi bayılıyor, kimi de nefret ediyor. Denemen gerek.

Onun dışında efekt fazla kullanmıyorsan 250 300 civarına ikinci elde Ibanez TBX 30 gayet güzel bir amfi. Daha da ucuzu ancak MS Pozitrondan alacağın Sansamp türevi bir pedal ile olur.
Hocam insane amfi modeli cok hosuma giti benim birde 30watt taki blues modellemesini de sevmişler heavy metal calsam bile arada o tellerde gezmek isterim ve jacksonumu değil diğer gitarimi satacağim yanlis olmus kusra bakmayin :)

Tavsiyem blackstar ht1r alman olacaktır yanınada mooer yada joyo analoglara bak. Çok uyguna lambalı amfi ve sağlam bir pedal almış olursun. Dijital efektlerle uğraşma. Mooer blade in tanıyım videosuna bak fiyatları makul ;)
Ht1rh mi onerirsiniz yoksa ht1 mi , ht1rh 1wattlikmiş işimi gorur mu sizce ev ortami için

Hocam insane amfi modeli cok hosuma giti benim birde 30watt taki blues modellemesini de sevmişler heavy metal calsam bile arada o tellerde gezmek isterim ve jacksonumu değil diğer gitarimi satacağim yanlis olmus kusra bakmayin :)

Est. Amfiyi deneyerek alacaksan zaten fikrin net oluşur. Ama şu da var, HT1 veya HT1R alacaksan (1R'de dijital ama fena da olmayan bir reverb var) onun clean tarafı da seni blues havalarına uçurur. Overdrive pedalları ile de gayet güzel boostlarsın. Distortionlu tarafa al, gain aç volumü kafana göre kıs, metal çalarsın. Clean tarafa çek, gain kıs volum aç, clean veya hafif kirli blues, daha fazla gain ile rock çalarsın. Bu açıdan HT1 de gayet "çok yönlü, esnek" denilebilir. FX Loop yok ama pedallarla arası iyi, meraklanma.

Ama kafa amfiyi kabinsiz kullanamazsın, unut. Kombo bakacaksın.

Est. Amfiyi deneyerek alacaksan zaten fikrin net oluşur. Ama şu da var, HT1 veya HT1R alacaksan (1R'de dijital ama fena da olmayan bir reverb var) onun clean tarafı da seni blues havalarına uçurur. Overdrive pedalları ile de gayet güzel boostlarsın. Distortionlu tarafa al, gain aç volumü kafana göre kıs, metal çalarsın. Clean tarafa çek, gain kıs volum aç, clean veya hafif kirli blues, daha fazla gain ile rock çalarsın. Bu açıdan HT1 de gayet "çok yönlü, esnek" denilebilir. FX Loop yok ama pedallarla arası iyi, meraklanma.

Ama kafa amfiyi kabinsiz kullanamazsın, unut. Kombo bakacaksın.
Teşekkürler hocam , bilgileriniz için :)

Geri