Bu Tremolo Kolu Orjinal Mi ? Ve Telleri Değiştirmeli Miyim ?

'Elektro Gitarlar' forumunda Dofus tarafından 25 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. Dofus

Dofus

102
    10
    6
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    Merhaba
    Ibanez grg170dx gitar , daha önce başka grg170 kullanmıştım tremolosu tek renk gri idi . Bunun ucunda siyah birşey var acaba bu başka gitarın tremolosu mudur yoksa ibaneze uyar mı ? Ve telleri değiştirmem gerekiyor mu bana eski gibi geldi . Teşekkürler

Ekli dosyalar:

2. [​IMG]

Tremolo kolunun orijinali resimde görünüyor. sizdeki yuvaya tam oturuyorsa sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Dofus bunu beğendi.
  3. Ezo

Ezo

204
    142
    1,506
    Kesinlikle Ibanez tremolo kolu değil.. Bu Strat kolu.. uymaz..Deliğe otursa bile bu sefer çok alçak kalacağı için düğmelere vs sürtünür..
    Kötü haber su ki bu Ibanez kollarını bulmak malesef çok zor..

4. Dofus

Dofus

102
    10
    6
    Evet eski kullandığım grg170 te o tremolo vardı , benimki farklı ama oturuyor sorun olur mu yuvaya zarar vermez değil mi ?

5. Dofus

Dofus

102
    10
    6
    Ezo teşekkürler , oturmuş bir biçimde fotoğrafını atayım bir de öyle bakalım . Olmadı aldığım yere götürüp orjinalini isteyeceğim

6. Kol takıldıktan sonra herhangi bir yere sürtüyor mu peki ? Hani yükseklik sıkıntısı açısından soruyorum

7. Ezo

Ezo

204
    142
    1,506
    Bence her şartta orijinalini isteyin..

8. Ezo

Ezo

204
    142
    1,506
    Mesele sadece yükseklik değil kol formu ve eğimi de farklı.. pratik kullanımda sorluk yaratır..

Dofus bunu beğendi.
  9. Doğru katılıyorum :) Hele ki sıfır alınmış ise hiç bu tarz bir çözüme gitmeye gerek yok.

10. Dofus

Dofus

102
    10
    6
    500 tl gibi bir rakama aldım .Satan kişi de gitardan çok anlayan birine benzemiyordu . Eve geldikten sonra farkettim tremoloyu malesef

Ekli dosyalar:

11. Dofus

Dofus

102
    10
    6
    Tremolo orjinal değil bunu anlamış olduk , Teller de değişmeli mi sizce paslı duruyor mu ?

12. Fotoğraftan pek anlayamadım ama idare eder , yine de değiştirirsen daha iyi tabiki

13. Dofus

Dofus

102
    10
    6
    İlk koyduğum fotoğraflar da yakın çektim de ona bakabilir misiniz :)

Bu Sayfayı Paylaş