Ev Için Lambalı Düzgün Bir Amfi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda RiobolitaL tarafından 26 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. Tarzım Arch Enemy Pantera dan Sevenfolda Megadeth'e Metallicaya oradan Nirvanaya Twisted Sister'a kadar geniş blues çalcağımı sanmam.Rock ve metal türünün her türlü müziğini dinlerim evdeki amfimle parçaları çalmaya kalktığımda sonuç vasat oluyor bana önerebileceğiniz 1 , 5 en kötü 15 watt lambalı düzgün bir kafa amfisi ve kabin varmıdır?Gitarımda zayıf ama amfiyi düzeltsem sonuç çok kötü olmaz heralde bilemiyorum gitarı değiştirmek için zaman lazım.Onun için şu amfiden kurtulsam iyi olurdu.

Gitarım : Jackson Js11

Amfim : Line 6 Spider IV 15

Bütçe söylememişim max 1200 tl falan olur heralde

2. EMM

EMM

733
    814
    4,556
    Bence Blackstar HT5R kafa, Blackstar HTV 112 kabin. İkinci elde 1200TL'den ucuza alırsınız.

3. J-P

J-P

793
    416
    1,705
    Bütçene en uygun çözüm bencede bi de güzel bi boost alırsan tamam.
    Bulursan tech21 amfileride öneririm.

4. HT1RH iş görmezmi ? Ev için çalıcağım sonuçta

5. Blackstar ht5r uygun fiyatlı çözüm, jet city JCA22 de ucuz ama güzel bir çözüm olabilir, Line6 DT25, Orange tinyterror darkterror'ü de listeye ekleyebiliriz.
    Hepsi bir kenara en önemlisi attenuator :) lambalıyı evde komşuları ürkütmeden tadıyla kullanman için şart, alen geere watt killer çok başarılı.

6. Kafam karıştı bunların arasından hangisiyle en iyi tonu alırım hangisiyle en geniş tonu alırım

7. İşin o kısmı çok göreceli, bulunduğun yerde imkanın varsa gidip dükkan dükkan gezip dene hocam, yoksa video ve ses kayıtlarını araştır

8. Bu arada o spider 15'e usa jackson da girsen üç aşşağı on yukarı benzer bir sonuç duyulur, para ayırcam bu işe diyorsan mutlaka gitardan önce amfiyi bir yenile hocam:)

9. Buna katilmiyorum, attenuator şart değil hatta bu tarz muzik için gayet gereksiz, zira herhangi bir power lambası kırılmasına ihtiyacın yok.

mmukoza ve J-P bunu beğendi.
  10. Şuanki amfi rezalet heleki voodoo child çalmaya çalışırken verdiği tepki gayet enterasan :D Deneme imkanım yok büyük şehirde değilim burda satılan lambalı amfi yok zaten mecbur internet

11. Blackstar' ın alltube olmadığını unutmamak gerek, sanırım bu bütçeye en uygun all yine çözüm randall rd5 olacaktır, lakin ülkemizde olduğunu sanmıyorum.

12. EMM

EMM

733
    814
    4,556
    HT1RH yeni sattim, cok cok guzel bir amplidir. Ama Alltube degil ve 5-15W dediginiz icin onermedim.

13. Blackstar HT5R kafa, Blackstar HTV 112 kabin ,bu ikiliyi evde kullanıyorum aşırı memnunum .lamba tonu bambaşka bişey..

14. Randall Rd-5 ve Randall RD112-D kabin düşündüm ama amfide mid bass treble ayarı yok bunları nasıl ayarliyacağız şarkıdan şarkıya farklı ayar yapmak gerekiyor.

Diğer seçeneğim Blackstar HT5R HTV 112 olucak heralde.

15. peavey valveking micro headde düşünülsün derim .

16. Roland Cube ev için ideal amfidir. Lambalı, şambalı hikaye.

17. Yeni çıkan 20 watt Peavey 6505 mh evde rahat kullanılabilecek feci iyi bir amfi olma potansiyeline sahip. Orange Jim Root alacaktım ama şuan Peavey bekliyorum.

OsmanBurak bunu beğendi.
  18. Merhaba. Pedalla kullanabilirsen/kullanmayı planlıyorsan laney cub12 müthiş oluyor evde. Onun haricinde blackstar'lar da ihtiyacını karşılayacaktır önemli ölçüde.

19. Cub12 high gain bir ampli değil ancak bir distortion pedalı ile heavy tarzlar calinabilir, lakin bu seferde lambalı ampli kullanmanın mantığı kalmıyor.

tunckk bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş