İnceleme Boss Br-800 Digital Recorder

'Elektro Gitarlar' forumunda Moriyondo tarafından 27 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. BOSS BR-800 bilgisayarınızı kullanmadan kayıt yapmanız için gerekli her şeyi size sağlayabilecek bir cihaz. Ek olarak küçük çaplı canlı performanslarınızda bile kullanabileceğiniz bir dizaynı ve yeterliliği var. Bende Boss Micro-Br var ve bu cihazı epeyce denedim, inceledim. Boss Micro-br ile benzer. Biraz özellikleri arttırılmış analog faderlar, 48V Phantom, 4 enstrüman veya mikrofon girişi eklenmiş.

Cihazın üzerinde aynı anda 4 kanal kayıt alıp toplamda 8 kanalı eş zamanlı olarak dinleyip düzenleyebileceğiniz bir ara yüz var. Sanal kanallar ile birlikte (Bounce özelliği ile) kayıt yapabileceğiniz kanal sayısı 64'e kadar çıkıyor. Phantom Power sadece 1 kanalda var ve bence ev için yeterli. Cihazın üzerindeki COSM efektler canlı performans için uygun olmasa bile (efekt değiştirme şansınız yok bir anda) evde kayıt için gerçekten kaliteli. Efektler akustik modelleme, vokal efektleri gibi geniş bir yelpazeye yayılıyor. Ayrıca mikser için hazır presetler sayesinde miks ve mastering daha kolay. Üzerinde stereo olarak condenser mikrofon var ve bu mikrofonları gerçekten küçümsemeyin derim. USB ile bilgisayara bağlanarak kayıt verilerinizi bilgisayara aktarıp (SD Kartı bilgisayara bağladığınızda bilgisayar görmez kartı o yüzden USB kullanmak zorundasınız) başka bir yazılım ile mikslerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Taşınabilirlik ayrı bir artısı 6 tane AAA pil ile 3-4 saat phantom power açık değilken sorunsuz kayıt alıyorsunuz 6-7 saate kadar uzuyor kayıt süresi ancak güç düştüğü için kayıt kalitesinde sıkıntılar çıkıyor. Adaptör ile de kullanabileceğinizi unutmayalım. Kendi içerisinde bence prova ve egzersiz için iyi, şarkı hazırlamak için ortalama bir davul makinesi var. Kaydettiğiniz şarkıyı cihazın ara yüzü ile istediğiniz gibi düzenleme (Kes, yapıştır, sil, ileri-geri kaydırma vs.) şansınız var ancak biraz karışık. Sonuç olarak sadece ben evde tek başıma kayıt yapacağım diyorsanız yeterli olur ama ben Boss Micro-Br'yi de bir düşünün derim [​IMG]

Puanlarım,

Kayıt Kalitesi: 8/10 (Kayıt seviyesi bazen düşük kalabiliyor)
    Efektler: 7/10
    Kullanım Kolaylığı: 7/10
    Malzeme ve İşçilik: 8/10
    Davul Makinası: 6/10
    On-Board Mikrofon: 7/10
    GENEL PUANIM: 7.5/10

Cihaz İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş