Elektrik Gitar "body Shapes" Koleksiyonu

Daha önce konusu açıldı mı bilmiyorum ama farklı gövde şekillerini bir bakışta görebileceğimiz bir başlık açmak istedim. Gövde şekillerini sıralarken öncelikle markaları esas aldım. Burada yanlışlıklar yapmış olabilirim, mesela ilk elektro gitar Gibson'a aitmiş? Yine bildiğim kadarıyla V , Explorer, Firebird gibi kasaları bulan da Gibson. Bu sebepten bu kasa modellerini Gibson başlığı altına aldım. Konunun zenginleşmesi adına bu gövde şekillerinin ilk üretim tarihini, esin kaynaklarını, kısaca hikayelerini bilen arkadaşlar varsa buraya yazabilirler, ben de gerekli kısımlara eklerim. Şüphesiz unutmuş olduğum modeller de vardır. Şimdilik sadece model isimlerini ve fotolarını ekliyorum:

GİBSON

ES150
gibson es 150.jpg

ES333
gibson es 333.jpg

Les Paul
gibson les paul.jpg

Flying V
gibson flying V.jpg

SG
gibson sg.jpg

Explorer
gibson explorer.jpg

Firebird
gibson firebird.jpg

FENDER

Stratocaster
fender stratocaster.jpg

Telecaster
fender telecaster.jpg

Jaguar
fender jaguar.jpg

GRETSCH

Jupiter Thunderbird
gretsch jupiter thunderbird.png

Bo Didley
gretsch bo didley.png

EPIPHONE

ZV
epihone zv.jpg

Graveyard Disciple
epiphone graveyard disciple.jpg

EM
epiphone em.jpg

ESP

F
esp f.jpg

JACKSON

RR
jackson RR.png

Warrior
jackson warrior.png

BC. RICH

Warlock
bc rich warlock.jpg

Bich
bc rich bich.jpg

Son düzenleme:
Schecter'ın Synyster Gates değil de Avenger kasa diye geçer o model hocam :)

Bilgi için teşekkürler fakat konuyu düzenleyemiyorum? Eğer kendi konumu düzenleyemezsem bu proje yatmış oluyor maalesef.

Jackson King V eksik... birde Kelly'nin firebird benzeri ar-ge aşamasında bir kasası var.

Bunları da eklemek lazım ama ilk üç gönderiye eklersek anlamlı olur.

Zengin olup bunların hepsini duvarıma asmak istiyorum. :D Bundan güzel koleksiyon ve dekor olamaz herhalde :)

Benim 10 tane eksiğim kaldı dostum :D

Geri