Manyetik Önerisi

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda RiobolitaL tarafından 1 Mart 2015 tarihinde açılan konu

 1. Öncelikle Jackson JS11 gitarım var.Manyetik değişimine kesinlikle ihtiyacım var , ama bana çok sert bir ritim tonu gerekmiyor zangır zangır gain açmak istemiyorum bana gerektiği yerde hız yaptıracak ama genel olarak sololarda duyguyu yansıtabileceğim bir manyetik lazım hatta 1 değil 2 manyetik lazım (bridge,neck) bu konuda aklımda bir kaç model var ama tonları hakkında pekte bir bilgim yok.

  Aklımda ki manyetikler : JB TB4 , SH-10 , Dimebucker , '59 SH1N , Custom Shop '78 Model

  ( Aradığım ton açısından seymour duncan işime yariyacak heralde emg yazmadım onun için )
   


 2. Buradan tonlarına bakıp seçim yapabilirsin
   
 3. Dimarzio Breed, Seymour Duncan JB'e benzer karakter olarak, fakat midleri biraz daha az, daha dengeli tonlara sahip bir manyetiktir. Köprü için öneririm. Sapa da "59 veya Seymour Duncan Jazz oldukça yakışıyor.
   
 4. Klasik olarak SH-4 & SH-2 alabilirsin istediğin şeyleri alabileceğin manyetikler
   
 5. Bence sololarda duyguyu yansıtabilmenin çözümü manyetik modifiyesi değil tuşeniz daha önemli bence manyetik hız yaptırmaz, ayrıca sahip olduğunuz gitar diğer tüm özellikleri ile üzerindeki manyetikler bence daha uygun olur. 500 TL lik gitara 500 TL lik manyetik bence gereksiz (manyetik modifiyesi bir hastalıktır) tabiki benimki sadece kendi düşüncelerim:D yinede değiştirecem derseniz sh11 köprü sh 59 sap manyetiği...
   
 6. Amfin ne?
   
 7. Amfim şuan Line 6 Spider IV 15 ama en kısa zamanda Peavey Valveking Micro Head + Harley Benton G212 Vintage kabin alıcam.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş