Metal Muff Dip Gürültüsü

Merhaba arkadaşlar
Ehx Metal Muff pedalımla 2 ay kadar önce joyo'nun powersupply'ını alarak gayet düşük dip gürültüsü yakalamıştım.
Yaklaşık 1 aydır Sx Sst Alder ile clean çalıştığım için hiç açmadım. Şimdi pedalı aktif hale getirdiğimde dayanılmaz bir dip gürültüsü var. Hışırtıyı sürekli çarpan dalga sesine benzetebiliriz.

Gitardan, pedallardan ve kablolardan şüphelenip teker teker ayırdım, sadece metal muff'ı taktım, gitarı dahi takmadım fakat sonuç yine aynı. Diğer pedallarda hiçbir değişim yok. Ev içindeki ayrı elektrik hattına bağlı olan kardeşimin amfisine bağladım, sonuç yine değişmedi. Gürültü o kadar kötü ki, MT-2'nin dandik adaptördeki gürültüsü bile yanında sönük kalıyor.

Problem ne olabilir ve nasıl çözebilirim?

Metalmuff yüksek outputlu gitarla birlikte gain sondayken bile dip gürültüsü yapmayan bir pedal normalde. ama bazen bu tarz sıkıntılar çıkabiliyor. benim henüz başıma gelmedi ama hiç gelmez diyemeyeceğim bir durum aslında. en sağlıksı pedaldan anlayan/pedal yapımıyla ilgilenen bir ustaya göstermek. izmirde yaşıyorsanız add+ bu işlere bakıyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Farklı adaptör ve amfiyle sonuç aynı, yalnız top boost potansiyometresini kısınca azalıyor ama yine normal değil.

Geri