Ses Kartı Ve Monitör Seçimi Için Yardım

Arkadaşlar ben evde kayıt için amatörce kolları sıvadım bu işe adım adım yaklaşıyorum öncelikle
nasıl bir ses kartı almalıyım ikinci el ? maksimum verebileceğim param 300 lira.---
elimde bir org var casio ctk-3200 üzerinde general midi usb yazıyor ve arkasındada bir usb çıkışı var midi klavye tarzı bunu midi klavye olarak kullanmam mümkünmüdür ?
eski yazıcımın kablosuyla aynı kablo onu kullanabilirmiyim.?
birde uygun yollu monitor referans monitoru arıyorum ne önerirdiniz ?
ayrıca birde mxl 770 var bunların birbirine uyması mümkünmüdür ?
bilgisayarımda hp'nin paviliong6'sı bir arkadaşım mac'e çevir daha iyi olur tarzı bir kaç birşey söyledi bana saçma geldi sizce daha mı mantıklı?

şimdiden çok teşekkür ederim.

M audio ses kartlarina bakabilirsiniz,
Midi cikisi olan bir ses karti ile kullanilir,
Evet ayni kablo, usb tarzi ses kartlari icin.
Hs5 onerebilecegim en alt seviye referans monitoru, butcenizi biraz artirmaniz gerekir
mxl 770 i bilmiyorum o soruyu gecelim,
Mac in performansi daha iyidir ama, elinizdekiyle olmayacagi anlamina gelmez, islemci ana husus kayit islerinde.

300 lira gibi bir bütçen varsa mbox 2 mini de alabilirsin. Böylece yanında gelen yazılımla protools da kullanabilirsin.

Fasttrack 2'yi baya kullandım ben zamanında. Fiyatına göre güzel kart ve mikrofonlarla da arası iyi. Mxl 707 ile sorun yaşamazsın zaten. Ben o zaman baya şey kaydetmiştim. Merak ediyorsan eğer o kartla kaydettiğim şeylerden örnek yollayabilirim.

Midi girişin var ise midi olmalı haliyle. Midi için özel bir drivera gerek yok. Konnek6 veya scarlet 2i2 peşinde koşmanı öneririm. Gerekirse 50 TL fazla verip 2. elden edin derim

Geri