Kredi Kartı Almak Istiyorum, Hangisini Almalıyım?

'Forum Meydanı' forumunda kaelthas tarafından 4 Mart 2015 tarihinde açılan konu

 1. Selam;
  Şu anda hali hazırda bir kredi kartım var fekat banka benim iyiden iyiye sinirlerimi bozmaya başladı. 6-7 senedir aidat yoktu, geçen sene aidat çıktı. limiti ilk aldığım yerde duruyor, enflasyon ne oldu, dolar nerelere çıktı.. Maaşlı-bordrolu çalışanım, başka bankada sürekli nakit hareketim var, üzerime tapu-ruhsat da var, kaç kere başvurdum, 3 haneli limiti hiç bir şekilde yükseltmediler.. Artık isyanlardayım..
  Şu maksatla kullanıcam;
  • Kamu ödemelerini (zorunlu vergiler vb) taksitlendirme,
  • Online yurtiçi-yurtdışı sanal kart oluşturarak alışveriş,
  • Yıllık aidat zorunluluğu, komisyon yada kesinti vb. olmayan,
  Bir kredi kartı başvurusunda bulunacağım. Hangi kartı, hangi bankayı tavsiye edersiniz?
  Tek uzak durmak istediğim banka Garanti. ATM ye para yatırmaya bile 6 tl alıyor, böyle şey olur mu ya..
   
 2. O bankayı bırakma, 3 haneli kalsın limit. 5 haneyi geçince insanın kimyası bozuluyor.
   
  cezzars ve devastator bunu beğendi.
 3. Artık ihtiyacımı görmüyor.
   
 4. Bonus Gold kullanıyorum...Limitin ve harcamaların paralel gidiyor, dolayısıyla dikkatli olmak lazım. Öte yandan kart aidatı için 3 adet otomatik ödeme talimatı yeterli oluyor.Eğer böyle bir imkanınız yoksa, kart aidatı çekildikten sonra bankayı arayıp kartı kapatmak istediğinizi söyleyince; kesilen tutar bonus olarak geri yükleniyor. Her defasında aynı blöf ama işe yarıyor :)
   
  evrenozlu bunu beğendi.
 5. En iyisi kurum anlaşmalı banka kartı..Aidat olmuyor....Kredi vs. çekerken uygun faiz oluyor...Bizim ki İşbankası ve gayet memnunum....Bir ara Bonus vardı...Dalga geçer gibi hersene aidat kesiyordu...Birinde yüklü bir alışveriş için limit artırmak istedim...Refüze ettiler :) Yanımızda ki yardımcının kartı ile aldım...Şaka gibi...Iptal ettim...Sonrada sürekli taciz :)
   
 6. Değerli cevaplarınız için teşekkür ederim. Şimdi garantinin bir atm sine para yatırmaktan geliyorum, atm ye para yatırmak için 7 tl kesiyor. Atm de bildiğin leş, hurda-haş, tuşlara 50 kere basıyorsun, almıyor.. nasıl oluyorda millet hala bu bankayı kullanıyor anlamak güç.
  WorldKart Eko düşünüyorum, var mı ne olduğuu bilen?

  otomatik ödeme talimatı verebilirim.
   
 7. Bir Bonus Flexi bir de ING Pegasus Bonus kullanıyorum. İkisinin de kart aidatı yok. Online alışverişlerde 5-9 ay taksit yapıyor ikisi de. Markafoni, e-bebek vs. gibi anlaşmalı mağazalarda kartta biriken bonusunuzu da kullanabiliyorsunuz.

  Bazı dükkanlarda Flexi'ye 2, ING'ye hiç taksit yapıyorlar reel dünyada. Cepte taşımak için efektif değil her şeyi taksitle alıyorsanız. Ben sakızı bile kartla alıp ay sonunda masif ödeme yapıyorum.

  ING her yaptığım alışverişten Pegasus puanı kazandırıyor, bunun yanında bonus kampanyalarına da katılarak 90 liralık da bonus kazandım, harcadım.

  Flexi ile garanti hesabım da olduğu için sanal kart yapabiliyorum. ING'de hesap açmadım, sadece kredi kartını kullanıyorum, dışarıdan ödüyorum enpara hesabım üzerinden ücretsiz olarak.

  Flexi/ING ile dilenirse ufak bir ücretle 6/9 aya kadar manuel taksit yapılabiliyor bir mesaj ile.
  Flexi kart ile MTV, vergi ödemelerini yapabiliyorsunuz bankanın taksit imkanı varsa ki genelde oluyor 3 taksit. Olmasa da üstte söylediğim şekilde mesajla taksitlendirilebiliniyor.
   
  Son düzenleme: 4 Mart 2015
  Osxfang3 ve kaelthas bunu beğendi.
 8. açık konuşmak gerekirse kimseye kredi kartı önermem, hele tanımadığım ve tüketim alışkanlıklarını bilmediğim bir kimseye gidip te şu kartı kullan off acaip iyi filan demem. çevrem bu meredi bilinçsizce kullanan insanlarla dolu, şaka maka değil insanlar intihar ediyorlar.
  30 yaşındayım, 3 yıl önceye kadar "kart ekstresi" desen öküz gibi bakan bir adamdım, hiçbirşeyini bilmezdim. hayat zorlukları her ayın son haftasını neredeyse kartla geçinmemize neden oldu. kendi adıma bu kart benim epey bir işimi görüyor lakin karakter gereği kontrol manyağı bir insanım, en ufak bir adımımda bile bin defa düşünen bir insanım, bu da haybeye harcama yapmama en büyük engel.
  Anladığım kadarıyla fazla kart kullanan birisi değilsin çünkü kart kullansan 6-7 sene önce aldığın kartının limiti yerinde saymaz, 10-15 katına çıkar. burdan hareketle ve senin olgun/akıllı bir insan olduğunu varsayarak FixCard'ı önerebilirim.
  Bu kart ilk etapta düşük limitle çıkıyordu, şu anda nasıl hiç bilmiyorum, kart ücreti, yıllık kart aidatı, v.s. hiçbirşey yok, ilk aldığımda ben de bunlara çok dikkat etmiştim. taksit zaten yasal olarak 9'la sınırlı şu anda, feriştahı olsa bu rakamı geçemez hiçbir kart.
  akaryakıt,kuyum,telekomünikasyon ürünleri dışındaki tek çekimle aldığın ürünlere internet bankacılığı üzerinden bizzat kendin belirli faizleri ödeyerek taksit yaptırabilirsin, aklına gelebilecek her türlü vergi/fatura/v.s. ödeyebilirsin, internetten alışveriş yapabilirsin (sana öneri sadece alışveriş esnasında bu opsiyonu aç, diğer zamanlarda hep kapalı olsun, internet bankacılığında bunların her türlü ayarı mevcut), nakit paraya ihtiyacın olduğunda limitlerin dahilinde yine belirli faizleri ödeyerek avans çekebilirsin, v.s.
  parapuan olaylarına hiç girmiyorum, hepsi büyük kandırmaca, amacın taksit yapmak ve bunun dışında ek ödenek çıksın istemiyorsan al bunu paşa paşa kullan ama gözünü seviym düzgün kullan, kullandığın her bir kuruşunun ilk ekstrede bizzat senin tarafından canlı paranla ödeneceğini hiçbir zaman unutma, kendi paranı harcıyorsun, bankanın değil, ilken bu olsun abi.
  hiç tanımadığım insanlar için bile şu kredi kartı olayında hassaslaşıyorum aman düzgün kullanın, insanlar ölüyor şaka değil.
   
  utqyy ve kaelthas bunu beğendi.
 9. Yaklaşık 4 yıldır kredi kartı kullanmıyorum. Resmen prangasını kırmış mahkum gibi hissediyorum.
  'Kredi Kartı Redemption.'
  Nacizane tavsiyem o limiti düşük kartın değerini bilmektir.
   
 10. 24 yaşımdayken 2600 TL limitli bonuscar yolladılar, 6 ay sonra kart amex bonus oldu, aman nasıl havalar falan. Tabi aileden de birşey yok ortada, sanıyorsun sende ışık gördüler, eskiden kolay kolay kimseye amex vermediklerinden olsa gerek. Her limit artışında o limit çat diye doldu. Bir buçuk yılda 2600 dan 16500e çıktı kartın limiti, şuan orada durdurdum. Şimdi teker teker kartları eritip iptal ettiriyorum. böyle manyaklık yok aman aman.
   
 11. Yazılan herşeyi okudum, benim mecburiyetlerden ihtiyacım var. Vergiler var taksitlendirmem/ödemem gereken, başkasını kartı ile ödedik.
   
 12. @*companero* 'nun harcama ve kendini bilme kısmına katılırken kendi adıma belirteyim, kredi kartımdan ne harcadığımı günlük takip ederim ki ay sonunda ödeyebileyim. Taksitle bir şey alıyorsam o zımbırtı için gerekli nakiti ayırır, kenarda tutar ona da dokunmam. Bende de bu şekil bir kontrol mekanizması var yoksa mümkün değil altından kalkılmaz.

  @kaelthas da bilinçsiz bir şekilde ben bir kredi kartı alacağım demiyor, derdini net bir şekilde açıklamış, çözüm arıyor. O yüzden kimse de al bak bu kart süper diye anlatmıyor, kendi tecrübelerini anlatıyor. Yoksa benim de abime verdiler üniversiteye girdiğinde düşük limitli kredi kartı, yıllarca borcunu bilmemnesini kapatmaya uğraştık.
   
 13. Bana göre her banka aynı. Öncelikli maaş aldığınız bankayı tercih edin bence. Ama ne olursa olsun tek karta indirirseniz daha iyi olur. Malum çocuk olduktan sonra bütçe her an sarsılabiliyor. Hesap şaşmamalı.
   
  kaelthas bunu beğendi.
 14. @diabolique niye üstüne alındın anlamadım? :) yazdıklarımın senin yazdıklarınla hiçbir alakası yok ki tamamen kendi öngörü ve tavsiyelerimi yazdım. öyle "niye kart ismi öneriyosunuz" moduna da girmedim, zaten kendim de yukarıda kart ismi vermişim :)
  senin yazdıklarına hiçbir atıfta bulunmadım, yanlış anlama ;)

  yukarıda yazdıklarıma bir ekleme daha yapmak gerekirse, eğer amacın sadece ödemelerini taksitlendirmekse (ki kartın en avantajlı kısmı budur zaten), hepsinde taksit saysı aynı artık, maksimum 9 taksit, aidatı, ücreti, boku, püsürü olmayan bir kart seçmen senin için en iyisi olur ;)
   
 15. Niye üstüme alınayım, siz yazınca ben de destek olayım dedim, kendi kullanım metodumu örnek vereyim dedim. Yoksa 20bin limitli kredi kartı alıp 20bin lirası varmış gibi harcayan çok insan var memlekette.
   
 16. İş bankasından aman uzak durun da... Ben garanti bankasını kullanmaya devam etmenizi öneririm her ne kadar isyan etseniz de ... Kart aidatları vs. hakkında hiçbir bilgi sahibi değilim ancak garanti bankası, şu ana kadar tecrübe ettiğim 4-5 büyük banka içerisinde en iyisi diyebilirim. En iyisi derken tabiki kötünün iyisi.

  Biraz da işe sadece kredi kartı tarafından değil, genel anlamda bankacılık işlemleri babında bakıyorum. Örnek vermem gerekirse, garanti bankasında 2 kez hesaba para yatırırken atm paramı yuttu, 2 sinde de şubeye gider gitmez 5 dakika içerisinde tarafıma iade edildi sıkışan paralar. İşbankasında da aynı olay başıma geldi. Allahım Allahım. Başımıza böyle bir olay gelmese arkamdan neler çevirdiklerini öğrenemeyeceğim. Param sıkıştı diye aradım, adıma hesap açıldığını öğrendim bilgim dahilinde olmadan. Ardından aramadığım birim, danışmadığım çalışan, gitmediğim şube kalmadı, 15 gün boyunca paramın akıbetinin ne olduğunu bile öğrenemedim. Adamlar evet paranız sıkışmış bile demediler yani sanki para uçmuş yok olmuş gibi. En sonunda genel müdürlüğe ulaştım, 10 dakika içinde hallettiler sorunumu. Ama ne siz sorun ne çektiğimi ne ben söyleyeyim. Uzun lafın kısası 10 dakikalık işi 15 gün e yayıp bana zulmettiler ...
   
  kaelthas bunu beğendi.
 17. Bi keresinde ben de aynı blöfü attım, kapattıralım o zaman dedim, tamam beyefendi hemen kapatalım dedi , bikaç saniye sessizlik olduktan sonra iyi madem dedim kapansın, sözümden geri dönemedim o an ama aynada kendimi görmek isterdim tam o sırada :) Neyse sizi sesli komut sistemine aktarıyorum kapatmayı onaylayacaksınız dedi, pat diye başka bi canlı temsilciye bağlandım, tamam iade ediyoruz dediler, bi rahatladım ki sormayın, mesele kartın bulunmaz hint kumaşı olması değil, o kadar otomatik talimatı, devam eden taksitleri ve bonus kampanyalarını düşündüm :) yurt dışından hem bonus hem de worldcard ile alışveriş yaptım, worldcard euro olarak çekileni , olduğu gibi tl'ye dönüştürmeden yani yine euro olarak extreye yansıtmış , şubeye gitmeden ödeyemedim, bonus'ta böyle bi sorun yok, işlem yapılan günkü kur ne ise onun üzerinden hesaba yansıyor ve bugüne kadar çoğu bankanın 3D ödeme ekranında olan aksaklıklar-takılmalar-zaman aşımı gibi sorunlar yüzünden iki defa üstüste çekimler gibi bi şikayetim olmadı. sistemleri tıkır tıkır çalışıyor ben çok memnunum...
   
  taureN ve kaelthas bunu beğendi.
 18. Hakikatende dogru. Her sene arayip karti iptal etmek istedigimi soyluyorum. Sebep olarakta yillik kart aidati diyorum. Yok 20tl bonus yukleyelim yok onu yapalim derken aidati iptal edemediklerini direttiklerinde. Ozaman iptal edin diyorum. Her sene ayni dava ipTal basvurusu yapildiginda her nedense aidat iade talebi gerceklesiyor.
   
  taureN bunu beğendi.
 19. Evet, o detayı atlamışım kusura bakmayın, Kenan Işık'la Kim 500 Milyar İster havasında derin bir sessizlik kaplıyor ortalığı..."Hadi ya keşke kapattıralım demeyeydim iyiydi, fazla mı üstlerine gittim acaba." diye düşünürken; müşteri temsilcisi bağlanıyor ve onların da blöf yaptığını anlıyoruz :)

  (Limitim oldukça fazla ve harcama sözüm var; "Nereye kapattırıyorsun be adam!" diyebilirler günün birinde.)
   
  evrenozlu bunu beğendi.
 20. Ben devlet memuru olmamın avantajını kullandım. Bana kapatma konusunda toplam borcumu ödemem gerektiği söylendi. Ben de hemen ertesi gün kredi çekip kapattım. Kredi borcumu da kısa vadede kapattım. 4 yıldır kredi kartı kullanmıyorum. Kafam çok rahat. Hatta nakitle alışveriş yaptığımdan beri daha az para harcıyorum.
   
  ugur86 bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş