2 Cellos

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda taureN tarafından 4 Mart 2015 tarihinde açılan konu

 1. İki Hırvat Çellist: Stjepan Hauser ve Luka Sulic tarafından kurulan "2 cellos" klasik müziğe sıkışıp kalmaktansa her türlü müzik türünü çello ile çalmak ve başta kendileri eğlenmek için başlamışlar bu yola. Bu yüzden rock müzikten pop, metal müziğe kadar bir çok türü coverlamışlar. 2011 yılında Michael Jackson'ın "smooth criminal" şarkısını youtube' a yükledikten sonra ünlenmişler.


  [​IMG]

  "Smooth criminal"in viral videolar gibi yayılıp çok sevilmesinden sonra Elton John ile dünya turuna katılmışlar ve Elton John onlar için "Gidin ve canlı olarak izleyin, çünkü gerçekten şaşırtıcılar. 60larda Jimi Hendrix'i gördüğümden beri böyle heyecan verici bir şey gördüğümü hatırlamıyorum." demiştir.
  [​IMG]
  Ardından "2 cellos" olarak solo dünya turlarına başlamışlar ve giderek ünlenerek Amerika'nın "The Tonight Show With Jay leno", "The Ellen Degeneres Show", "Lopez Tonight" gibi oldukça popüler bir çok talk showa konuk olmuşlar.
  "Glee" dizisinde de "smooth criminal" performansları ile boy göstermişler.

  Elton John, Red Hot Chili Peppers, Steve Vai, Lang Lang, George Michael, Queens Of The Stone Age, Naya Rivere, Zucchero gibi bir sürü dev isimle düetleri bulunan "2cellos" ve "in2ition" isimli iki albüm çıkarmışlar.

  Sevdiğim bazı çalışmaları:
   
 2. Abi güzel çalıyorlar. O aletten o şarkıları dinlemek ayrı bi zevk. Konuve bilgi için teşekkürler
   
 3. geçen sene facebook ve twitterda görmekten midem bulanmıştı, yeter artık paylaşmayın diyordum :D . çellom olsun isterdim, onu baştan öğrenecek tutkum olmasa da.
   
 4. Apocalyptica'nın 2 kişilik hali gibiler. Onlarda coverlarla başladı falan. Bakalım 2Cellos'da Apocalyptica gibi* zırt pırt Türkiye'ye gelip bezdirecekler mi kendilerini :D

  (*Bir zamanlar 3-4 ayda bir İstanbul'da konsere gelirlerdi :D )
   

Bu Sayfayı Paylaş