Peavey 6505 Mini Head

Amerikadan gelen amfilerde volt problemi olur. Bunu amerikadan alıp türkiyede kullanmaya kalksanız bide bu amfi boyuntunda 110V-220V çevirici taşımak gerekicek. En iyisi thomann. Türkiyeden alınca oranın vergisi düşüyor, o düşen vergiyi bizim gümrüğe verdiğimiz için, thomman.de fiyatı + 30 Euro shipping ücretine gelmiş oluyor... Yani thomann.de fiyatı + 30 euro shipping + %18 gümrük vergisi şeklinde olmuyor...

Açıklamak için tam hesabı yaparsak. Amfinin thomann'da 499 Euro olduğunu varsayalım. Türkiyeden sipariş vermeye kalktığımızda, oranın vergisi düşünce sadece amfi 420 Euro oluyor. 30 euroda kargo eklenince toplam 450 Euro (1300TL) sizin kredi kartınızdan çekilen ücret miktarı... Siparişi verdik, bikaç hafta içinde ürün bulunduğumuz şehirin ptt kargo merkezine geldi. PTT çalışanları faturaya bakıcaklar, vergilendirme işlemi shipping hesaba katılmayıp sadece ürün fiyatı üzerinden yapıldığı için 420 Euroluk ürün fiyatının üzerine %18 gümrük vergisi eklecek ki bu tam olarak 75 euro ediyor... Bu gümrük ücretide kredi kartınızdan çekilen 450 euronun (amfi+shipping) üstüne eklenince, toplam amfi için cebinizden çıkacak ücret herşey dahil 525 Euro oluyor. Yani herşey dahil toplam 1500 TL'ye 6505MH ye sahip olabiliyorsunuz...

Son düzenleme:
Peavey den yine güzel bir amfi daha, lakin kafa kafaya kıyaslama fırsatım henuz olmadiysada bana valveking mh den çok farklı gibi gelmedi. Bu arada cidden çok küçük ampliler, elimde getirdim havaalaninda bomba muamelesi dışında hiçbir sorun çıkmadı.

Hocam bende ilk başta volt problemi olacağını düşünüyordum ama sonra arka panelde sol köşede kalmış bir switch dikkatimi çekti.
evet! adamlar volt problemini de düşünüp amfinin içine 110V-220/230V dönüştürücü koymuş. Ben de thomanndan almayı tercih ederim ama kim bilir thomann a ne zaman gelir, geldiğinde fiyatı ne olur..

Küçük olması taşıma açısından gayet iyi bence.

Uzun zamandır alım satım yapan biri olarak artık fiyatlara ben bile şaşırıyorum. Geçen kabinlere baktım bir arkadaş için 1960A 3.000 liraya dayanmış (yazıyla üçbin) Yahu üçbin lira , öküz alınır o paraya. Delay , reverb pedalları 600 liraları bulmuş. Micro cube bile 600 lira olmuş. 150 liraya satarsam iyi sattım diyordum. Şaka gibi yahu . Geçen gün biri takasta 250 liraya sayıyordu pahalı geldi. Açayım bakayım sıfırı kaç paraymış dedim 600 küsür lirayı görünce şaşırdım. Şu küçücük 5150 çakması bile kesin 2000 lirayı geçer. Yazıktır gençlerimize para zor kazanılıyor. Çoluk çocuğa karışınca iyice baba moduna bağlamışım ben farkettim :D

Uzun zamandır alım satım yapan biri olarak artık fiyatlara ben bile şaşırıyorum. Geçen kabinlere baktım bir arkadaş için 1960A 3.000 liraya dayanmış (yazıyla üçbin) Yahu üçbin lira , öküz alınır o paraya. Delay , reverb pedalları 600 liraları bulmuş. Micro cube bile 600 lira olmuş. 150 liraya satarsam iyi sattım diyordum. Şaka gibi yahu . Geçen gün biri takasta 250 liraya sayıyordu pahalı geldi. Açayım bakayım sıfırı kaç paraymış dedim 600 küsür lirayı görünce şaşırdım. Şu küçücük 5150 çakması bile kesin 2000 lirayı geçer. Yazıktır gençlerimize para zor kazanılıyor. Çoluk çocuğa karışınca iyice baba moduna bağlamışım ben farkettim :D
Ama enflasyon sepetinde pinpon topu falan, ne tatlış dimi.

Thomanni aramıştım bu ampli için nisan ayında belli olur dediler, dün aradım ve cevap olarak ağustos ayında satışa çıkacağını ve fiyatın ise yaklaşık 649€ olacağını söylediler. Bence çok pahalı ikinci el orjinal 6505 alırım o fiyata daha iyi.

oFFF Kesin almam lazım bu amfiden. Uzun zaman sonra ilk defa bu kadar heyecan yaptım.

520euro'ya gelecekse saniyesinde vereceğim siparişi. Offff çık lan çık çık çık :d

edit2: hay aksi mesajlarda aşağı indikçe fiyatın 650€ olacağını gördüm. yıkıldım.

Son düzenleme:
Kendisi küçüki işlevi büyük bi cihaz. Gümrüğüyle kargosuyla falan 600euroya patlayacak olsa iyiydi.

Biraz fazla söylemişler sanki fiyatı, pazarlık payı bırakmış olmasınlar? :D

Geri