Ekipman Konusunda Yardım

'Elektro Gitarlar' forumunda slashist tarafından 4 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. İyi akşamlar. Destek almak istediğim bir konu var . Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Öncelikle ekipmanım cort x2 ve masterwork 15 w amfi. ( Başlangıçta kullanmak amacıyla almıştım) Pedal prossesor vb. hiçbirşey bulunmamakta. Şimdi sizden istediğim şu yakında ekipmanımı yenileyeceğim. Bunun için gitar+amfi önerilerinizi bekliyorum.
    Dinlediğim müzik tarzları : Blues , Nadiren jazz ve Rock n Roll
    Eğer bahsettiklerim dışında başka önerileriniz varsa hepsine açığım.
    Yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

2. x2 den blues'a geçicek kadar ne gördün, ne yaptın bilmiyorum :) Eğer lead hevesin var ise squier telecaster olabilir. Yok baba, ben daha yumuşak birşey istiyorum dersen, sanırım Squier Bullet derdim :) Gerçi bende SX SST57 var ama, olsun :) Amfi içinse frontman+Joyo distordion yada vintage pedalları uygun olabilir. Tabi bu öğrenci menüsü. 4 haneli paran varsa, minimum fiyata gitar (SX) maksimum fiyata amfi al derim. O zaman pedalla da çok uğraşmazsın. Umarım yani :)

3. Öncelikle yardımın için saol :) Normalde blues rock n roll dinleridm zaten de biraz da bilgisiz olmam nedeniyle x2 aldım. Çevremdeki abiler genellikle "les paul tarzı alabilirsin bununla birlikte hard rock rock n roll çalabilirsin fakat ne kadar blues ton çıkartabilirsin bilinmez" demişlerdi.Sizin bu konu hakkındaki fikirleriniz nelerdir acaba?
    (Bahsedilen les paul epiphone standart.)

4. taze gitarist isen, teknik çalış derim. serçe parmağını açmadan blues'a başlamak anlamsız bence. Hele lead olucaksan işin iş. Ama aynı şekilde ritim de öyle. Düzgün basmazsan bızlama olur yada mute olur. Hele clean çalacaksan önemli bence. Çok iyi değilsen 1-2 seneliğine idareten gitar al derim.(Öyle de tutup saçma markalara prim verme.) Amfiye meblağ ayırmanı tavsiye ediyorum.

Bu arada hala fiyat aralığını söylemedin. !?

5. Şöyle anlatayım küçük bir grubumuz var. Okulda orda burda vs. elimizden geldiğince çalışıyoruz. Ve kim lead kim ritim belli değil ama genellikle ritim çalıyorum ben . Yani ritim konusunda bir sıkıntım yok ama dediğiniz gibi lead çalarken işim zorlaşabiliyor biraz. "O zaman kendime Squier Affinity Strat alabilirim " tarzında bir fikir çıkarttım. Sizce bu gitar isteklerimi karşılayabilir mi ?
    Bu arada fiyat aralığı 1200 tl. / ikisi dahil \

6. srv975

srv975

467
    159
    506
    Sx amerikan ash + Fender Mustang anfi tavsiye ederim.

Bu Sayfayı Paylaş