Aylar Sonra Sorun Çözüldü

'Forum Meydanı' forumunda devastator tarafından 6 Mart 2015 tarihinde açılan konu

 1. Hani bir kural ihlalim varsa bir uyarı almadım. Forum kurallarına aykırı bir durumum da yok ki siteden atılmıyorum ama kendi profilime ya da başkalrının profiline mesaj yazmam engelleniyor. Ortada bir gerekçe de yok. Eğer benim üyeliğimin katma değeri @replicant için daha fazla reklam geliri demek oluyorsa ve ben kurallara uyduğum halde herhangi bir uyarı almadığım halde profil mesajı yazmam engelleniyor ve bunu dile getirmem de önemsiz ve görmezlikten gelinecek bir durum olarak değerlendiriliyorsa bizim buralarda buna "faşizm" deniyor. Bu forumda ne deniyor acaba???
   
  SLASH123 bunu beğendi.
 2. Henüz sorunum çözülmüş değil.
   
 3. Selçuk abi o sıkıntı bende de var.
   
 4. @replicant demiş ki:
  "İlanlarınızın reklamını alım satım bölümü dışındaki bölümlerde yapmaya devam ettiğiniz takdirde siteden uzaklaştırılacaksınız."

  Kesinlikle "yönetime bildir" tuşuna basmış bir üyenin şikayeti üzerine bana bu mesajı gönderdiğinizi düşünüyorum.

  Sayın site sahibi. "yönetime bildir" tuşunu kullanarak açtığım başlıktan ve bizzat size ö.m. atarak da ulaşmaya çalıştım. Yani profil mesajı yazamadığımı defalarca forumda dile getirdim. @diabolique ile de görüştüm ve size ulaşmaya çalıştığını fakat ulaşamadığını söyledi.

  "Profil mesajları" kısmından da herkes sattıklarının reklamını yaparken benim profil mesajı yazamadığım için alternatif bir yol çizmem sizin çözüm üretmemenizin sonucudur. Eğer alım-satım bölümü dışında satış veya alım ile ilgili reklam yapmak siteden uzaklaştırılmayı gerektiriyorsa "profil mesajı" bölümünde reklam yapanların durumu ne olacak???

  Bilginize rica ederim.

  Selçuk ÖZBEK
   
  Son düzenleme: 31 Mart 2015
  forbidden_city bunu beğendi.
 5. Hayır o değil de bu foruma yıllarca katkıda bulunmuş ve bir dönem alım-satım moderatörlüğünü bile yapmış birisi olarak haketmediğim bir tavırla karşı karşıya olduğumu da düşünüp üzülüyorum.
   
  2013 ve Ze_uS bunu beğendi.
 6. Biraz fazla anlam bozukluğu olmuş yazdıklarımda o yüzden editleyip tekrar yazdım:

   
 7. Benim anlamadığım, profil mesajı yazamıyorsan, ilanlarının reklamını nerede yapıyorsun Selçuk? Yoksa ilan reklamını profilde yaptığın için mi profil mesajların kapandı mesajı verilmek isteniyor?

  Kafam karıştı doğrusu :unsure:
   
 8. Yok Hakan. Hani şu sap fiyatı uygun mu diye bir başlık açtım ya ondan dolayı geldi yukardaki uyarı. Sanki profil mesajı yazabiliyorum da ben diğerlerinin yaptığı gibi profil mesajı ile reklam yapmayı tercih etmiyorum. Üyeler arasında ayrımcılık yapılıyor. Fırsat eşitliği yok. Ben bunu dile getirmek için profil mesajına karşı olduğumu da başlık açarak belirttim. Ancak sorunum çözümü yerine uyarı alıyortum. Hiç de adil bir durum değil!!!
   
 9. İçimden profil mesajı yazmak geldi ama yazamadım. Çünkü bana kapalı. Acaba paralel miyim de ben mi farkında değilim???
   
  Oguz92 bunu beğendi.
 10. Hortlatalım madem. İnanır mısınız, hala profil mesajı yazamayanlar var.
   
  diabolique bunu beğendi.
 11. Profil mesajına karşı değilmiydin müdür ? Ben yaptım ben engelledim yazama diye bu da sana ders olsun.
   
 12. Bu şekilde uyarılmak çok güzel. Peki profil mesajlarıyla ilgili kural nedir? Forum kurallarını okudum tekrar ve "profil" kelimesi sadece "profil sayfası" tamlamasında 1 kere kullanılmış. Peki ben neden hala profil mesajı yazamıyorum. Ne sebepten profil mesajı yazmam engellendi???
  @replicant tarafından uygulanan yazılmamış kurallar mı var? O zaman sevgili @diabolique ve @Grundar neden o değerli zamanlarını ayırıp beş kuruş almadan, gönüllü olarak forum için çalışıyorlar?
   
 13. Sevgili @devastator

  Forum kurallarında Profil mesajları ile ilgili doğrudan bir madde bulunmuyor, bu konuda haklısınız...Ancak siz de forum yöneticiliği yaptınız, şunu biliyorsunuz ki, her şeyi kurallara yazabilmek mümkün değil ve mecburen birçok zaman kuralları uygulamak Yöneticilerin insiyatiflerine kalmakta...Sizin durumunuza özel olarak "Profil mesajları ile ilan UPlama"ya bu şekilde bir çözüm uygulanmış, belki bu durum da forum kurallarına taşınmalı, değerlendirelim...

  Neden yöneticilik yapıyorsunuz sorunuza, çok somut ve detaylı bir cevap vermem maalesef mümkün değil...Ancak temelde "sıklıkla takip ettiğim bir foruma elimden geldiğince destek olmak için" diyebilirim...

  Sevgiler ve saygılar...
   
 14.  
 15. Hani bir kural ihlalim varsa bir uyarı almadım. Forum kurallarına aykırı bir durumum da yok ki siteden atılmıyorum ama kendi profilime ya da başkalrının profiline mesaj yazmam engelleniyor. Ortada bir gerekçe de yok. Eğer benim üyeliğimin katma değeri @replicant için daha fazla reklam geliri demek oluyorsa ve ben kurallara uyduğum halde herhangi bir uyarı almadığım halde profil mesajı yazmam engelleniyor ve bunu dile getirmem de önemsiz ve görmezlikten gelinecek bir durum olarak değerlendiriliyorsa bizim buralarda buna "faşizm" deniyor. Bu forumda ne deniyor acaba???
   
 16. Başlık 92. gününe girerken, neden profil mesajı yazamadığına dair bir açıklama yok mu yahu?
   
 17. Hayır, maalesef yok. @replicant 'a ö.m. attım kaç kere ama cevap verilmedi. Forum yöneticileri de ilgili işlemi yapma yetkilerinin olmadığını, hatta @diabolique de sağolsun ilgilendi ve mesaj attı ama ona da dönüş yapılmamış bu konuda.
  Yani en azından insan yerine konsam hiç fena olmazdı.
   
 18. Sonunda sorunum çözüldü.
   
  aiyiadam bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş