processorlerinizle kullandığınız amfiler ve tona etkileri

elimde pod xt live var ve ben bu aleti en verimli şekilde kullanabileceğim max 30 wattlık bir amfi arıyorum.zamanında mg30dfx ile kullandım sonuc iğrençti.merak ediyorum siz processorlerinizi hangi amfilerle kullanıyorsunuz ve tona etkileri oluyor mu?.aslında içimden tech21 pe60 almak geliyor ama 60 watt ev kullanıcısı için cok yüksek cıkıslı.fx retunrlu bir amfi alsam daha iyi olacak ama hangisi.yorumlarınızı bekliyorum

processorla kullanmak için özellikle clean tonları güzel olan bir amfi kullanmak gerekir. Marshall'la alamadığın sonucu çok daha ucuz amfilerle alabilirsin ya da bir rezaletle karşılaşabilirsin :D Ben Randall diye bi markanın 30 wattlık amfisini sevmiştim, V-Amp 2 ile iyi sonuç vermişti. Tahminim pod xt live ile çok daha iyi bir sonuç verir.

cavo,

bende fender rad u.s.a 25w ile power amp girişinden kullanıyorum acıkcası önceki amfimle pek farkını goremedim ama speaker daha iyi oldugu için dolgun tonlar cıkıyor. laney in ufaklıklarında var fx return ben ondan dinlemiştim ilk pod u baya baya güzeldi yani.

pod xt live ı laney tf300 ile kullanıyorum gerçekten çok başarılı tonlar tf 300 120 watt senin için fazla olur tf200 var oda 65 vatt onada fazla dersin:D

Slaytanic demiş ki:
evet bence de en mantıklısı bu. ben de amfimi satmadan önce öyle kullanıyordum şimdi bilgisayara takıyorum malesef

abi bende sattım mg30dfx ve kararsız kaldım almadım amfi.bilgisayarı denedim senin gibi ama iğrenc oluyor :D cekilmiyor yani.

baska fikirleri olan arkadaşlar varsa lütfen paylassın.bu hafta bu soruna noktayı koymak istiyorum.cok bir bütcemde yok ama bakalım laney yada behringer in fx return lu bir modelini alıcam herhalde.çünkü en ucuz olanlar bu markaların modelleri

Re: processorlerinizle kullandığınız amfiler ve tona etkiler

cavo demiş ki:
elimde pod xt live var ve ben bu aleti en verimli şekilde kullanabileceğim max 30 wattlık bir amfi arıyorum.zamanında mg30dfx ile kullandım sonuc iğrençti.merak ediyorum siz processorlerinizi hangi amfilerle kullanıyorsunuz ve tona etkileri oluyor mu?.aslında içimden tech21 pe60 almak geliyor ama 60 watt ev kullanıcısı için cok yüksek cıkıslı.fx retunrlu bir amfi alsam daha iyi olacak ama hangisi.yorumlarınızı bekliyorum

çıkışı fazla olsun sen onu 60 watt açmak zorunda değilsin.tüplü amfi değil ki ses kısıkken kötü ses versin.

Tech21 power engine 60, Laney hcm65(fx return) ilk aklıma gelenler yada benim gibi bir adet mono amfi alıcaksın türk malı falan birde kabin aldınmı tamamdır :) bir arkadaşta gt8iyle en iyi sonucu Marshall MG serisindeki CD in e bağlayarak aldığını söylüyordu herhalde XT Liveda da aynı sonucu alırsın MG yi birde CD girişini kullanarak dene.

cavo demiş ki:
fx returnlu bir amfide denemeleriniz oldumu.sonuclar nasıldı ?

http://www.youtube.com/watch?v=3r7LgFDO-60

behringer gm110 fx return :arrow: pod 2.0

basit bi lick yeni başlayan gençlere faydamız dokunsun hesabı kaydettiğim bi etüd,ben içine sçmışım çalarken orası ayrı,biraz kirli çalmışım...en sonda etüt bittikten sonra çaldığım kısa bölümde ton daha iyi anlaşılıyo...

amp satılıktır...

bakalım alım satıma bir kac parca esya koydum.onlar satılırsa tech21 pe60 alcam.gerci o da cok tuzlu be abi.460$ ya.dünya para.

Slaytanic demiş ki:
valla ben behringeri pek beğenmedim açakcası çok fazla perdeliyor tonu. laney daha iyi olabilir iyi bir modelse.

zevkler-renkler zart zurt....ben o anda öyle tonlamayı tercih etmişim gayet de hoş olmuş bennce...

kendi drive ı da aşağıdaki gibi...,en ufak bi efekt yok zaten alette efekt falan yok,ses kartına girilince normal olarak ses dijitalleşiyo ki ona rağmen sonuç fena değil,normal de sesi kökleyip baya bağırttırıyorum aleti...100 dolarlık gitarla bu kadar oluyo...

http://rapidshare.de/files/33588086/gm110.mp3.html

o videodan tonu perdeleyip perdeleyemediğini nasıl anlayabilirim ki dostum :D zaten videodaki ses kalitesi düşük.ben slaytanic e güveiyorum acıkcası.sen hangi modeli kullanmıstın slaytanic.o modeli kafamdan silecem ona göre.

fx returnden girdikten sonra volume'un 60 watt olmasının çok önemi yok.
Uygun dinleme seviyesinde kullanabilirsin merak etme. benim amfide 60 watt 2*12

pe60 almanı tavsiye ederim ben

Geri