2000 Tl Bütçe

'Elektro Gitarlar' forumunda eebestas tarafından 8 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. Evde gitarımla uğraşırken zaman içinde bana yetmediğini, amfimin ihtiyaçlarımı karşılamadığını fark ettim. 2000 tl bütçem var tabi hepsini kullanmak istemiyorum. Kendime güzel bir amfi ve gitar almak istiyorum bu arada ufak bir not ufak etkinliklerde okulumda yer almaktayım. O tür mekanlara gidebilcek amfi önerinizi bekliyorum

2. ne tür müzik çalmayı düşünüyosun

3. Metalcore

4. cevap gelmemiş henüz kendi fikrimi belirteyim bari;
    gitar
    shecter omen 6
    shecter hellraiser c1
    cort kxq1
    amfi
    line 6 spider 4 serisi
    genel olarak peavey ve blackstar amfileri
    peavey vypyr

hiçbirini denemedim videolarından vb bildiğimi yazıyorum. mecbur kalmazsan dikkate alma :)

eebestas bunu beğendi.
  5. Metalcore ekipmanı
    gitar = schecter
    amfi = 5150, 6505 falan öneririm 2000tl bütçen varsa 1,300 ü ile gitarı alsan elindeki ekipmanları satsan güzel bi amfi alabiirsin peavey 5150, 6505 alamasan bile Bugeranın 6262si falan var çokta güzel amfi schecter c8im ve blackjack atx im vardı mükemmel gitarlardı amfiyide kadıköyde bi stüdyoda çaldım çok tight bi bass ı ve orantılı midi tizi var

eebestas bunu beğendi.
  6. Schecter tamam onu alırım ama amfi tercihinde kafam karışık birçok kişi cube almamı önerdi, elbette kafa kabin vs almak isterim ama sonuçta milyonlarim olsa bile hepsini harcamak istemem

7. Bir yerden sonra ekipman önermek garip gelmeye başlıyor. :) Herkes sevdiği markaları sıralıyor bu takım tutmak gibi bir şey olmuş durumda.
    Neyse çok bilmişlik yapmayım naçizane tavsiyemi söyleyeyim. Ltd (kore olanları tercih etmelisin), eski Jacksonlar (Usa yapıma gücün yetmez ama Japon yapımlar güzeldir.) yada 2. eli çok uygun düşebildiği için Ibanez Prestige serisi gitarlara bakabilirsin.
    Ltd koreler genellikle sağlam manyetikle gelir bir değişikliğe gerek kalmaz. Jacksonlar'da genellikle iyidir (japon eski seriler) Ama Prestige Ibanez alacaksan (rg 1570 gibi v7-v8 manyetik barındıran) performans alabilmek için manyetik takviyesi gerekebilir. Ama işçilikleri başarılıdır. Birde saçma olacak belki ama birazcık bütçe ayırıp Gibsonlara bakabilirsin Her müziğe gider olmadı birazcık modifiye ile :)

Bu 4 markadan daha önce sahip olduklarım:
    Ltd : ex50 - ex400 - f50
    Jakson: wrxt - ps2 - js20 - js30
    İbanez: rg1570 - grg170dx - rg370dx - rg270b
    Gibson: Sg faded - Les paul studio wine

Sana gidecek olanları puanlıyorum :D

Ltd Ex400 bd (mevcut gitarım) :
    İşçilik: 7 (kore yapımı mükemmel bir işçilik yok potans kapağının altında)
    Ses Kalitesi: 9 (1 puanı clean tonlardan kırdım. Emg aktif set var)
    Kullanım Kolaylığı: 7 (Kasa birazcık sıkıntı tabi strat yada lespaul gibi değil, Sap fena değil ama)
    Malzeme kalitesi: 8 (Grover burgular fena değil potanslar veye swich sıkıntı yaratmadı hiç)

Jackson Wrxt:
    İşçilik: 7 (Japon yapımı ama pek bir fark yok kore ltd ile)
    Ses Kalitesi: 7 (Duncan design manyetik var ama fena değiller)
    Kullanım Kolaylığı: 7 (Yine farklı bir kasa)
    Malzeme kalitesi: 9 (Floyd rose hiç akord kaçırmıyordu enteresan şekilde taş gibiydi)

Jackson Ps2:
    İşçilik: 8 (Japon yapımı işçilik yeni nesil jacksonlardan daha iyi bence)
    Ses Kalitesi: 8 (Jackson manyetikler vardı üzerinde ama tonu her zaman beni tatmin etti trash metal'e iyi gidiyordu. Kızılağaç gövdeninde katkısı büyük tabi)
    Kullanım Kolaylığı: 9 (Strat kasa son derece rahat 1 puanı kıllık olsun diye kırdım :D )
    Malzeme kalitesi: 8 (Floyd rose yine başarılıydı. Potanslar patladı eski gitar tabi gider zamanla )

Ibanez Rg1570:
    İşçilik: 10 (İşçilik gerçekten çok başarılıydı, Yiğidi öldür hakkını yeme)
    Ses Kalitesi: 6 (Manyetikler çok tatmin edici değil)
    Kullanım Kolaylığı: 9 (Strat kasa rahat klavye akıyor.)
    Malzeme kalitesi: 8 (Floyd rose güzel klavye sap falan iyi ancak ah şu manyetikler olmasa)

Gibson Sg Faded:
    İşçilik: 8 (Amerikan yapım ama muazzam bir eser değil birazcık işçilikten kaçılmış)
    Ses Kalitesi: 8 ( Sg kendine has tonunu barındırıyor fena değil tonu)
    Kullanım Kolaylığı: 7 (Kasa kullanışlı belki ama sap odun gibi ve uzun geldi bana hep yada benim kolum kısa) :D
    Malzeme Kalitesi: 8 ( Sıkıntı yaşatmadı)

Gibson Les Paul Studio Wine Red:
    İşçilik: 9 (Bu gitarı daha bir Amerikan yapım sanki sağlam işçilik) :)
    Ses Kalitesi: 9 ( Ton Çok başarılı kendine has)
    Kullanım Kolaylığı: 10 (Kullandığım en rahat gitardı) ( kişiden kişiye göre değişir)
    Malzeme Kalitesi: 9 ( Sıkıntı yaşatmadı)

Uzun süre kullanmadığım gitarlar hakkında yorum yapmıyorum. Diğer arkadaşlar yardımcı olabilirler :)
    Teşekkürler Saygılar.

hayyel bunu beğendi.
  8. Daha önce de benzer başlıklarda VST programlarını önermiştim, 1500-2000 TL civarı bütçelerde en mantıklı çözüm olduğunu düşünüyorum. Yeterlik sıkıntısı olmayan bir akıllı telefonunuz yada tabletiniz mevcutsa amplitube, guitarrig, jamup pro programlarını bir araştırın. Hem taşınabilirlik hem de işlevsellik bakımından bütçeniz ve arayışınız dahilinde oldukça mantıklı bir yatırım olur.

Gitar içinse ben de Schecter diyorum. Uygun fiyatlı ve temiz olarak C-1 stndardard, hellraiser C-1, Omen Extreme ve denk gelirseniz Damien modellerini ikinci elde kaçırmayın. Enstrümana ortalama 1000-1200 harcasanız gerisiyle seçtiğiniz VST'yi işinize yarayacak tüm paketleriyle birlikte alıp üzerine paranızı artırabilirsiniz. Fakat sadece amfi ve gitara harcamakta diretirseniz elinizdeki bütçeyle mevcut piyasa koşullarında ancak paranıza yazık edersiniz.

Tavsiyem; bahsettiğim modellerden temiz olanlarının ikinci ellerini ve bahsettiğim programları sağlam bir şekilde araştırın. En önemlisi de aceleci olmayın. Dediğim gibi, piyasa abuklaşmış halde. Maalesef bu dönem enstrüman ve ekipman alımı gibi aksiyonlar için epey riskli.

Edit: Daha ilk bakışta bu forumdan direk gözüme takıldı; Satılık - Schecter Hellraiser Special C1 Kırmızı Elektro Gitar | turkrock.com Gayet makul.

Son düzenleme: 9 Mart 2015
  9. Arkadaşın dediği gibi, 2. el bakıyorsun bu gitarı al. Tam bir f/p gitari. Bir de eline klavyeyi alan gitar tavsiye etmese keşke. .

10. At kenara biriktir dostum arsa alırsın araba alırsın.

SLASH123 bunu beğendi.
  11. Schecter Hellraiser Special C1 + Pod X3 live diyorum. (Bu söyleyeceklerim tamamen kendi görüşüm.)

Yıllarca megadeth cover yaptığımız bir grupta çaldım. Zaman zaman parkway drive tribute yapan bir gruba da kaydım. Pod x3 ü kullanmayı keşfedersen en düşük maliyete en kral tonu alabilirsin. Konserlerde miksere girip ekolayzır ı flat yaptırıp tüm ayarları pod'dan yapıyordum. Tek sıkıntın girdiğin her mikserde tonun değişecek. Bu sebeple aleti kullanmayı iyi öğrenmen gerekecek. En azından amfi almadan önce pod'a bir şans vermeni tavsiye ederim.

12. Dolar yap dolar

SLASH123 bunu beğendi.
  13. Combo olarakta satıyorlar 6262yi Cube dijitaldi sanırım pek önermem ben

14. VST düşünmüyorsundur diye bu olaya takılmadım, Düşünüyorsan en mantıklısı bu. 400 TL falan Positive Grid BIAS Desktop ve efsane program ben şahsen onu kullanıyorum ve istediğin her tonu yakalayabilirsin ekstradan diğer kullanıcılar presetlarını falan paylaşıyorlar eğlenceli ortam yani

Bu Sayfayı Paylaş