Fil Hardcase/pedalboard

Hangi ölçüdeki pedal çantasını tercih ederdiniz? (Birden çok seçenek seçilebilir)

• Toplam oy veren
    80
Merhaba arkadaşlar.
Yakında satışa sunacağımız yeni ürün videomuzu ilk kez buradan paylaşıyorum

Fil Pedalbboard basitçe üst kapağı ayrılabilen ve pedalların çanta içerisinden çıkarılmadan kullanılabildiği bir pedal taşıma çantasıdır.
8 Farklı ölçüde üretilmektedir. Bunlar;

16 cm x 35 cm (Kod 1635) ağırlık, 0.5 kg
27 cm x 33 cm (Kod 2733) ağırlık,0.7 kg
32 cm x 50 cm (Kod 3250) ağırlık,1.5 kg
32 cm x 60 cm (Kod3260) ağırlık,1.8 kg
32 cm x 70 cm (Kod 3270) ağırlık,2.4 kg
32 cm x 80 cm (Kod 3280) ağırlık,2.5 kg

Çanta yükseklikleri 8 cm'dir. Üst kapak viyol sünger kaplıdır. Yumurta kabı şeklinde bu sünger tabakası hemen hemen tüm pedalların üzerine makul bir yük uygulayarak pedalların taşıma sırasında yerlerinde kalmalarına yardımcı olur.

Alt kapak 5 mm kalınlığında siyah oto döşeme halısı ile kaplıdır. Bu sayede tabanları velcro (cırtbant) ile kaplanan pedallar yüzeye tutunabilir.
Çantanın yan çeperleri 5mm kalınlığında siyah eva ile kaplıdır. Eva, düşük yoğunluklu kauçuk benzeri bir malzemedir. Böylece yanlardan glmesi muhtemel darbelere karşı pedallarınız korunmuş olur.
Ayrıca,

32 cm x70 cm ve (Kod 3270 MT, 3270 ST)
32 cm x 80 cm (Kod 3280 MT)

ebatlı çantaların üst kapağı ayrılmayan, standart menteşeli, 12 cm yüksekliğinde, teker ve çekçek mekanizmalı versiyonları da mevcuttur. Bu çantaları pedalboard olarak kullanamak şiçin uygun değildir. Kapakları ayrılmaz. Eekipman taşımak içindir.

Alüminyum çantaların yüzeylerinde farklı malzemeler kullanılmaktadır. Siyah renkli olanlar, 3mm MDF üzerine preslenmiş melamin levhadan oluşur.
Alüminyum renkli olanlar ise 3 mm MDF üzerine preslenmiş 2mm kalınlığında alüminyum sacdan oluşur.

Melamin hafiftir.Çizilmeye karşı dayanıklı, darbelere karşı ise az dayanıklıdır.
Alüminyum yüzey ise nispten ağır, çizilmeye karşı az dayanıklı fakat darbelere karşı çok dayanıklıdır.

Taşıma çantalarının genel problemi ağırlıktır. Fakat Fil alüminyum çantalar, aynı ölçülerdeki bir "flight case" tipi çantanın 1/3 ağırlığındadır. Eğer sık sık ekipman taşımanız gerekiyorsa sizi yükten kurtarır.

Fil alüminyum çantalar mümkün olan en hafif ürünü ortaya koymayı hedeflediği için, ne yazık ki ağır hizmet tipi çanta sınıfına girmezler. Bunun anlamı şudur: Uçak veya kara yolu kargosunda çalışan gaddar kargo elemanlarının çanta ve paketleri sırf zevk aldıkları için sağa sola fırlattıkları bilinen bir gerçektir. Çoğu çanta gibi Fil Alüminyum Çanta da bu tip bir muameleden sağ çıkamayabilir. Bunun garantisi verilemez, ve verilmemektedir. Ancak çanta hasar görse de içindeki ekipmanınız yine de zarar görmez.

Ürünleri kredi kartına taksit imkanı ile satın alabileceğiniz online satış sitesi linkleri:

Fil Çanta - Pedal Çantaları
MyDukkan.com :: Fil

1635-1.jpg
2733-1.jpg
3250-1.jpg
3260-2.jpg
3260-3.jpg
3270-1.jpg
3270-3.jpg
3280 M (1).jpg
3280 M (2).jpg
3280 MT (1).jpg
3280 MT (2).jpg
3280 MT (3).jpg

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu arada, forumda ilan öne çıkarma ile ilgili bazı güzel değişiklikler yapıldı. Ancak bu değişiklikler "dükkan" formatlı ilanlarda sonuç vermiyor ne yazık ki. Kısaca açtığım başlık tarihin sayfalarına gömülmek üzere olduğundan "Fil Pedalboard-Alüminyum Çanta" başlığını "Müzik Aletleri ve Ekipmanları" ana başlığı altında açmış bulunmaktayım. Bu başlık satış başlığı değil, bilgilendirme başlığıdır. Ürünler hakkında gelişmeler ile sorularınızın cevaplarını buradan paylaşmaya çalışacağım.

Video sahane:)

Bu arada 32 degil de 40 cm cok daha kullanisli olmakta. Ust uste iki adet Line 6 (4 butonlu pedallari) ya da Strymon Timeline + Big Sky veya Boss Space Echo boyutunda tarzi pedallarinin konabilecegi boardlar cok daha kullanisli olacaginin kanaatindeyim.

Son düzenleme:
Çok mantıklı fikir. Benim bir önerim olacak. Pedalboard alıp güç kablolarını üst tarafta görmek benim tercih etmediğim durum. Bu raylara 5mm'lik delikler açılsa ve kabloları aşağıdan yönlendirebilsem süper olurdu. Hatta alt yüzeye power supply, di-box, reamp box gibi aletleri koyabilmek daha da muhteşem olur.

Video sahane:)

Bu arada 32 degil de 40 cm cok daha kullanisli olmakta. Ust uste iki adet Line 6 (4 butonlu pedallari) ya da Strymon Timeline + Big Sky veya Boss Space Echo boyutunda tarzi pedallarinin konabilecegi boardlar cok daha kullanisli olacaginin kanaatindeyim.
32 değil, 33 :) Teşekkürler öncelikle. Bir adet space echo + timeline 27,5 cm yapıyor. L tipi jak kullanılırsa 33 cm alana sığabilirler. Ayrıca 40 cm de yapılır, sorun değil.

Çok mantıklı fikir. Benim bir önerim olacak. Pedalboard alıp güç kablolarını üst tarafta görmek benim tercih etmediğim durum. Bu raylara 5mm'lik delikler açılsa ve kabloları aşağıdan yönlendirebilsem süper olurdu. Hatta alt yüzeye power supply, di-box, reamp box gibi aletleri koyabilmek daha da muhteşem olur.
Pedalboard gibi kişiye fazlası ile özel bir ürünü herkes için uygun olacak şekilde standart olarak üretmek gerçekten zor. Yine de bu pedal çantalarını kendi başınıza kişiselleştirip size daha uygun hale getirebilirsiniz. Mesela raylar arasında kalan siyah bölümler halı kaplı sert köpük. Rahatlıkla sökülür, delinir, kanal açılır vs. Çoğu imalatçı kullanıcıları böyle bir işlem için kesinlikle cesaretlendirmez fakat ben tersini yapmayı tercih ediyorum Baktınız berbat oldu, istediğiniz her parçayı yeniden temin edebilirim. Sonuçta dünyanın öteki ucundan gelmiyor :) Teşekkürler.

Hocam selam. Öncelikle taktir ediyorum. :)

Ve sonra diyorum ki, pedal tamam, ama prosesör için de kullanılmaz mı bunlar? yani üretilmiş olan çantalar, hali hazırda zaten hepsi prosesörler için uygun gibi. Bir de ürünlerin başlıklarına hangi çantanın hangi prosesör için uygun ölçülerde yazsanız, inanıyorum ki daha geniş bir müşteri kitlesine hitap edersiniz. Tabi sadece prosesör değil, tek çantada adaptörü, kabloları falanı filanı da rahatça taşınabilecek bir iç tasarım...

Örneğin ben. HD500X im için bir hard case arıyorken, bu başlığı gördüm. Hangi case uygun olur benim için? :)

Hocam selam. Öncelikle taktir ediyorum. :)

Ve sonra diyorum ki, pedal tamam, ama prosesör için de kullanılmaz mı bunlar? yani üretilmiş olan çantalar, hali hazırda zaten hepsi prosesörler için uygun gibi. Bir de ürünlerin başlıklarına hangi çantanın hangi prosesör için uygun ölçülerde yazsanız, inanıyorum ki daha geniş bir müşteri kitlesine hitap edersiniz. Tabi sadece prosesör değil, tek çantada adaptörü, kabloları falanı filanı da rahatça taşınabilecek bir iç tasarım...

Örneğin ben. HD500X im için bir hard case arıyorken, bu başlığı gördüm. Hangi case uygun olur benim için? :)
Tüm prosesörler ve hatta Dj setleri ve mikserleri için de kullanılabilir. Piyasada o kadar fazla ürün var ki bunların hangileri hangi çanta için uyumlu eşleştirilemez mi tabi ki olur ancak zaman ayırmak gerek tabi. Ölçüler net iç ölçüler. Kullanılacak cihazın ölçülerini çanta ile karşılaştırmak şimdilik en kolayı. 33 x 51 cm olan ölçü HD 500 için yeterli olacaktır. Teşekkürler.

Tüm prosesörler ve hatta Dj setleri ve mikserleri için de kullanılabilir. Piyasada o kadar fazla ürün var ki bunların hangileri hangi çanta için uyumlu eşleştirilemez mi tabi ki olur ancak zaman ayırmak gerek tabi. Ölçüler net iç ölçüler. Kullanılacak cihazın ölçülerini çanta ile karşılaştırmak şimdilik en kolayı. 33 x 51 cm olan ölçü HD 500 için yeterli olacaktır. Teşekkürler.
hd500 ve onunla aynı ölçüde olan birçok prosesoru, aradan çıkardık bile. :)

ama adaptörü, ve kabloları koymak için, 33x51 yeterli olmaz sanırım.

şimdi sıra, gitar hard case lerde. Heyecanla bekliyoruz. :)

Flyrig'li Morley'li setup baya tanidik geldi :))

Boardlar hakkindaki kullanici yorumlari oldukca olumlu. Yakin zamanda grup arkadasim ve ben de birer tane edinme dusuncesindeyiz. Zira BCB60'in konforsuzlugu canima tak etti.

Basarilarinizin devamini dilerim. @antbalci

Ellerinize sağlık bayıldım hem videoya hem ürüne. Yeterli iş gücü ve sermaye sağlayabilme imkanınız varsa yurtdışına açılmanızı öneririm.
Çünkü;
- Müziğin ana pazarı ingiltere, amerika..vb
- Ürün çok global bir ürün. Çok kapsamlı bir fiki pedalboard. Dünyanın her ülkesinde pedalboard satılır.
- Ülkemizden müzisyenlerin ve yaratıcı fikirlerin de pazara girmesi hepimizi mutlu eder. @izzzyy abimizin şirketleşme girişimi vardı yanlış hatırlamıyorsam. Sizden de bekliyoruz.

@Grimreaper21 , @izzzyy çok teşekkürler. İhracat konusunda biraz aydınlatabilirseniz çok sevinirim, gerçekten nereden başlamam gerektiğini bile bilmiyorum.
Edit: Hali hazırda kayıtlı bir şahıs şirketiyim. Fil markası da "müzik aletleri ve kutuları" nace sınıflandırmasında tescilli markam.

Geri