Sgr Solo 6

gitar çaldığım zamanın%60 65 metal %20rock %10u da clean tonlarda geçiyor. Bu gitarı kendi şehrimde 300tl ye buldum, deneme şansım da var. Sizce uygunmudur bana? genel olarak rammstein,black sabbath vb grupları dinleyip çalıyorum, ara sıra da greenday nirvana vb vb 6 aydır çalıyorum başlangıç orta seviye arasındayım. Şuan squier bullet kullanıyorum, verdiğim parayı hak edicek bir ton değişikliği olur mu?
gitarından baswood olması aklıma takıldı, sert ton alabilirmiyim yoksa maun gibi bir ağaç mı gerek?

Ihlamur ile maundan ziyade biraz amfi işi ton.bence gitar metal olarak işini görecektir ama fazla clean ton bekleme,zaten az çalıyormuşsun.Sıfırına göre fiyatı uygunmuş.Squier bullet'a göre daha sert tonlar alırsın kuvvetle muhtemel.

Yurtdışı forumlarında hakkında bayağı olumsuz yorumlar okumuştum. Schecter'in övüldüğü derecede yerin dibine batıranlar, "Schecter'in kalitesi ile alakası yok" diyenler var. Denemeden, çalmadan alma.

Yurtdışı forumlarında hakkında bayağı olumsuz yorumlar okumuştum. Schecter'in övüldüğü derecede yerin dibine batıranlar, "Schecter'in kalitesi ile alakası yok" diyenler var. Denemeden, çalmadan alma.

Abi schecterla ilgili bir yerde (ya forumdu ya da ana siteydi), sgr'ler için "düşük akordlarda kullanmayın" gibi bir uyarı okumuştum.

gitar çaldığım zamanın%60 65 metal %20rock %10u da clean tonlarda geçiyor. Bu gitarı kendi şehrimde 300tl ye buldum, deneme şansım da var. Sizce uygunmudur bana? genel olarak rammstein,black sabbath vb grupları dinleyip çalıyorum, ara sıra da greenday nirvana vb vb 6 aydır çalıyorum başlangıç orta seviye arasındayım. Şuan squier bullet kullanıyorum, verdiğim parayı hak edicek bir ton değişikliği olur mu?
gitarından baswood olması aklıma takıldı, sert ton alabilirmiyim yoksa maun gibi bir ağaç mı gerek?

Bu yanlış düşüncelere nereden ulaşıyorsunuz? Sert ton için maun gibi bir ağaç ne demektir? Size kim basswood kötü ya da maun çok metalci ağacı dedi? Yok öyle birşey. Basswood(ıhlamur) gayet dengeli, her yola gelen bir ağaçtır. İyisi çok iyidir, ayrıca hafiftir. Yalnız bu seviyede bir gitarda ağacın çok önemi yok, emin ol ki elde ne varsa onu kullanmışlardır. Ne maunu mauna, ıhlamuru ıhlamura benzer. Ama emin ol elindeki Squier'dan daha iyi sonuç alırsın. İstediklerine çok daha uygun bir gitar ama bana kalırsa 700-800 TL'lere çıkıp daha güzel gitarlara yol al derim.

Geri