Akustik Gitar Almak Istiyorum | Sizce?

#1
Merhaba arkadaşlar

Akustik gitar almayı düşünüyorum. Gitar alanında yeniyim bareli akorlara çalışıyorum hala burdan anlayabilirsiniz seviyemi. Şimdiye kadar kendi gitarım olmayan Prince c725 çaldım ve çok memnun kaldım. Elime klasik gitarları alınca akustiğin yerini çok iyi anlayabiliyorum çaldığım gitar çok ahım şahım olmadığı halde. Artık kendi gitarımı almak istiyorum ama bütçede sıkıntı var ama yine de buraya yazdığım gitarlara kötü olduğunu düşündüğünüz halde bir tercih yapmak yerine "alma pişman olursun" veya "alma memnun kalmazsın" gibi cümleler kullanırsanız daha mutlu olurum. Biraz daha beklerim yapacak birşey yok. Yalnız üst seviye çalmadığımı da belirttim ama kulağım sandığım kadar da kötü değilmiş
Beni idare edebilecek gitarlar mıdır bunlar?


Viper - By Rodriguez V800BK
Rivertone LD14 4/4 Akustik Gitar

Ağaç olarak nato geçiyor sizce çok mu kötüdür?

veya sizin önerebileceğiniz 300 altı akustik gitarlar var mı?
 
#2
300 ün altina akustik gitar alma bekle paranı biriktir düzgün bişey al bence daha sonra hem satamazsin o dandik gitarı hem calamazsin öylece kalır elinde.Tavsiyem anlayan birisiyle ikinci el kore bi takamine, Cort yada lag olabilir.
 
#3
O meblağlara yakın crafter var. Kore üretimi, ince,rahat bir klavyesi ve kendi üretimi ortalama kalitede eq ile
parasını hakeden bir enstrüman. Aslında beklemenizi önerirdim ancak bu süre zarfında pratiğiniz kaybolabilir.
 
#4
verdiğiniz cevaplar için öncelikle sizlere teşekkür ederim.
malesef çevremde gitar veya başka müzik aletlerinden anlayan biri yok. ikinci el gitar işini düşünüyorum bende yalnız güvenilir olur mu? bazen internet ilanlarında neredeyse 500 liralık gitarı 300 liraya görüyorum normalmidir bu?

crafter dediniz araştırdım sanırım baya iyi bir gitar :) fiyatlar baya yüksekti.
 
#6
verdiğiniz cevaplar için öncelikle sizlere teşekkür ederim.
malesef çevremde gitar veya başka müzik aletlerinden anlayan biri yok. ikinci el gitar işini düşünüyorum bende yalnız güvenilir olur mu? bazen internet ilanlarında neredeyse 500 liralık gitarı 300 liraya görüyorum normalmidir bu?

crafter dediniz araştırdım sanırım baya iyi bir gitar :) fiyatlar baya yüksekti.
İkinci elde bütçenize yakın fiyatları olmalı. Ben de araştırayım bir. Boş günüme denk gelirse ben de yardımcı olmak isterim. Her ilana kapılmamak lazım, denemeden almak çok riskli.
 
#7
dubidakka; ilginiz için çok teşekkür ederim :) çok sağolun
hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim..

Bu arada gözüme çarpan bir kaç ilan sorayım o zaman;
bu ürün gözüme en çok takılan oldu açıklamada problemi yazılmış aslında(İbanez Aeg8);
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...ez-aeg8-elektro-akustik-gitar-171796584/detay

bu da Masterwork 4000CE
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...e-siyah-elektro-akustik-gitar-203943024/detay

Clariss diye bir marka hiç duymadımama acemi gözüyle de fena durmuyorlar sanki;
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...leri-ogrenciden-akustik-gitar-200822582/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...r-kullanilmamis-akustik-gitar-203056864/detay --- bu ürün buna benziyor http://urun.gittigidiyor.com/muzik-...ag-100-bk-akustik-gitar-kargo-bedav-154030243

bunlar da diğer aşırı uygun gözüme çarpanlar;
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...satilik-elektro-akustik-gitar-202539685/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...t-cihazi-plus-pena-plus-kilif-203344451/detay

İbanez ve Masterwork 4000CE fena durmuyor gibi
 
#9
ibanezin eq neden yerinde değil anlamadım ama kırık çıkık yoksa o sorun değil. Sanırım sadece şimdilik evde çalmak için bakıyorsun gitarı, durumu doğru anlamışsam bunların hepsi olur ama en mantiklisi bu seçenekleri tek tek deneyip hangisi rahatsa onu almak.
 
#10
Akustik gitarda paraya acımamak ama bilinçli olarak yurt dışı fiyatlarıyla da aynı standartta bir gitara yatırım yapmak gerek. Benim sıkça gördüğüm problemler, tel yükseklikleri ve entonasyonları oluyor. Bence öncelikle bunları sağlamalı, ardından ton ve klavyeye dikkat et derim. Özellikle solo çalmayacaksanız cutaway modellere de çok gerek yok fakat kayıt amaçlı alıyorsanız manyetikli modellere de bakabilirsiniz.
 
#11
dubidakka; evet sadece evde çalmak amaçlı. ne sahneye çıkacak bir seviyedeyim ne de düşüncesinde :) senden ricam bir bakarmısın Prince c 725 model gitar akustik mi klasik mi hala anlayabilmiş değilim. Çok eski bir gitar su an satışta bile yok ama çalışı çok güzeldi. elime 400 liralık bir elektro klasik gitar aldım ama onun sesini veremedi. boyut olarak klasik boyutundan büyük ama bas teller klasik tarzı 1, 2 ve 3. teller ise naylondu. Ritim ve arpeji çok rahat tırnaklarıma hasar vermeyecek şekilde çalabiliyordum. Ama şu an ki baktığım akustiklerin hepsi çelik tel sanırım ve teller bazılarında örgü şeklinde gelmiş pena şart mı? yoksa bunları da tırnakla rahat bir şekilde çalabilirmiyim? Son birşey daha :) Prince c725 çok eski bir gitar olduğu halde güzel sesler veriyor demiştim. su anki bu baktıklarımız da onun gibi sesi verebilirmi acaba? sahibindenden c745 modelini buldum burdan anlayabilirsin belki gitarın yapısını falan

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

CoolDoG; keşke dediğin gibi maddi durumu düşünmeyecek biri olsaydım :) Yalnız düşünmek zorundaym yoksa ki çok haklısın bence de verilir aletler.
 
#12
Akustik gitarlar çelik telli olur, istersen finger picking diye bi teknik var onu biraz araştır. Sonuç olarak akustik gitar penasız da çalınır pena ile de çalınır.Link verdiğin gitar klasik gitar.
 
#13
finger pickingi araştırdım şimdi arpejin biraz daha artılanmış hali sanırım hem akor hemde solo olarak çalıyordu videodaki adam. yani akustiklerde pena kullanmadan normal düz klasikvari ritimle çalınabilir diyosn? yalnız adamın klasik gitar demesi yanıltmış olmasın seni? cidden büyük kasa akustik boyutlarında.
 
#17
Akustik gitar bambaşka bir gitardır. Bana göre ayrı bi teknik ayrı bi tarz ister dangıl dungul çaldınmı sol parmak uçlarına eziyetten öteye gidemezsin. Çok iyi araştırıp tekniklerini öğrenirsen ne ala
 
#18
Abiler peki şöyle birşey yapsak nasıl olur. Akustik gitar alınıp üzerine klasik gitar teli takarsak klasik akustik bir gitar elde edebilirmiyiz :D yani akustik boyutlarında klasik gitar bulmak nerdeyse imkansız sanırım. klasikler bana küçük geliyor akustiklerde de ritimlerde parmaklarını dağıtırsınız diyorsunuz. Böyle birşey yaparsak ortaya nasıl bir sonuç çıkar?
 
#19
Viper by rodriguez in distribitör firmasında Calışmaktayım. Fiyat performans olarak iyi gitarlardır. Baslangıc için alınabilcek uygum fiyatlı akustik gitardır öneririm. Bütçeni yormuyosa yamaha lara bakabilirsin ama bütçem bu diyosan düşünmeden viperi al derim.
 

Üst