Lap Steel Guitar Tavsiyesi

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda Ledpurple tarafından 10 Mart 2015 tarihinde açılan konu

 1. Lap Steel Guitar almayı düşünüyorum ama bu tarz gitarla ilgili internet üzerinde Türkçe kaynak çok sınırlı, sıfır olarak Türkiye'den alabileceğim lap steel gitar çeşitleri de aynı şekilde çok sınırlı. Bundan dolayı ebay üzerinden sipariş ile almayı düşünüyorum ancak hangi markanın hangi modelini almam gerektiği hakkında hiçbir fikrim yok. Türkiye'de luthiere yaptırmak daha avantajlı olur mu diye de düşünmekteyim. Bu konuda bana yol gösterecek bir arkadaş arıyorum.
   
 2. Alma lap steel o zaman riske girme müdür. Bi dünya gitar var ne gerek var riske girmeye.
   
 3. Daha çirkin bişey görmedim.
   
  ogulcaan bunu beğendi.
 4. Can Temtek ve Ledpurple bunu beğendi.
 5. Çirkin bir alet ancak çok güzel sesi var:)
  Bkz: High Hopes solosu..
   
 6. Çirkin iyidir
   
  Ledpurple bunu beğendi.
 7. Benim de başlığı ilk gördüğümde aklıma gelen ilk şey de o olmuştu :)
   
 8. Yuh.. Tremine benzettim slide ile sesini.
   
 9. ya şu lap steel gitarla (sanırım, normal fenderi de kucakta çalıyor olabilir emin değilim) adamın biri bir filmde hayvan gibi solo yardırıyordu, 80ler havası hakimdi sanki filmde. gitaristin etrafı fırlatılan şişelerden korunmak için kale ağlıyla çevrilmişti var mı bilen bu filmi ? :D
   
 10. Sahnedeki rahmetli Jeff Healey idi. Filim de Road House:

   
  ecalkilic ve midnite_trilogy bunu beğendi.
 11. Yıllardır bu filmin adını hatırlamaya çalışıyordum ya. Çok teşekkürler.

  Kafadan 7-8 sene olmuştur izleyeli. Cnbc-e'de yayınlanmıştı herhalde. O zamanlar cnbc-e nin cnbc-e olduğu zamanlardı tabi. :pompous:
   
 12. Eyvallah. Cnbc-e'ye sırf dizileri için bakardım bir zamanlar. Televizyona küsünce hiç açmaz oldum gel gör ki. O da bozdu ise para verilmez televizyona :)
   
 13. Öyle öyle, onlar da bozduğundan beri tv yi bıraktım ben de. Yine vakit öldürüyorum orası ayrı ama en azından yöntem seçimimde özgürüm. İktidar yalakası bir medya patronunun dayattığı beyin yıkama servisini kullanmak bana göre değil. Eskiler boşuna dememiş aptal kutusu diye...
   
  inhumanform ve hackeiommi bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş