Lap Steel Guitar Tavsiyesi

Lap Steel Guitar almayı düşünüyorum ama bu tarz gitarla ilgili internet üzerinde Türkçe kaynak çok sınırlı, sıfır olarak Türkiye'den alabileceğim lap steel gitar çeşitleri de aynı şekilde çok sınırlı. Bundan dolayı ebay üzerinden sipariş ile almayı düşünüyorum ancak hangi markanın hangi modelini almam gerektiği hakkında hiçbir fikrim yok. Türkiye'de luthiere yaptırmak daha avantajlı olur mu diye de düşünmekteyim. Bu konuda bana yol gösterecek bir arkadaş arıyorum.

Fiyatı çok pahalı olmamakla birlikte , alıp denemeye ,tekniği iyice kavramaya yarar bir alet gibi görünüyor.

SX LG2/ASH/NA Lap Steel Gitar Akustik Gitarlar SX

FB,13022,13,sx-lg2-ash-na-lap-steel-gitar.jpg

ya şu lap steel gitarla (sanırım, normal fenderi de kucakta çalıyor olabilir emin değilim) adamın biri bir filmde hayvan gibi solo yardırıyordu, 80ler havası hakimdi sanki filmde. gitaristin etrafı fırlatılan şişelerden korunmak için kale ağlıyla çevrilmişti var mı bilen bu filmi ? :D

ya şu lap steel gitarla (sanırım, normal fenderi de kucakta çalıyor olabilir emin değilim) adamın biri bir filmde hayvan gibi solo yardırıyordu, 80ler havası hakimdi sanki filmde. gitaristin etrafı fırlatılan şişelerden korunmak için kale ağlıyla çevrilmişti var mı bilen bu filmi ? :D

Sahnedeki rahmetli Jeff Healey idi. Filim de Road House:

Eyvallah. Cnbc-e'ye sırf dizileri için bakardım bir zamanlar. Televizyona küsünce hiç açmaz oldum gel gör ki. O da bozdu ise para verilmez televizyona :)

Öyle öyle, onlar da bozduğundan beri tv yi bıraktım ben de. Yine vakit öldürüyorum orası ayrı ama en azından yöntem seçimimde özgürüm. İktidar yalakası bir medya patronunun dayattığı beyin yıkama servisini kullanmak bana göre değil. Eskiler boşuna dememiş aptal kutusu diye...

Geri