Ipad Amfiye Bağlanabilir Mi?

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda sade_78 tarafından 12 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar vox ac4TV mini lambalı amfi aldım , acaba bu amfiyi ipad jamup pro progremı ile kullanabilmek mümkün müdür? yani ipad den çıkşı akıp sanki kabin gibi ,ipad' i de processor gibi kullanmak mümkün müdür? çok teşekkürler.

EDİT: Hem de ne güzel oluyormuş ... :)

Son düzenleme: 19 Mart 2015
  2. Evet hocam kullanabiliyorsunuz. Ben stüdyoya pedalboard taşımak zor geldiğinde iPad'i götürüp Jamup plug'dan amfinin returnüne giriyordum. Gayet hoş oluyor :)

3. Aynen bende başlıgi actiktan sonra evde denedim, normal jamup actiktan sonra ipad kulak cikisini dönüştürücü ile kalın jak yapip ordan amfiye girdim super processor oldu mu sana oley...

4. FX loop yok galiba o amfide, jamuptan amfileri iptal edip amfi önüne pedalboard koymuş gibi de deneyebilirsin aslında.

5. oluyor muydu öyle ya, deniyorum aletlerden biri patlarsa sorumluluk sizin :D

6. Bak aynen jamup, amplitube neyse programı açve sadece yapman gereken kulaklık çıkışı aldığın yeri kalın jak dönüştürücüsü ile amfiye bağlamak , artık pedallar elinin altında, yeni processörün hayırlı olsunn:)

7. Bende bias da olduğu için biasda power ve kabini iptal edip amfi önüne direkt koyuyorum bazen. Üst üste 2 preamp 2 kabin binmesin diye. Deneme yanılma en nihayetinde olmaz diye bir şey yok.

sade_78 bunu beğendi.
  8. işte böyle bağlıyorum..
    image.jpg

Kont_De_La_Fere ve Şükrü Ersal bunu beğendi.
  9. Hocam Tweed Bass modellemesi nasıl ? Satın alayım mı ? :)

10. Ben çok beğendim kardeş bana yetiyor şimdilik, ama expantion pack mi o? valla bilmiyorum:) ben jamup aldıktan sonra ara ara gelen 5 dolar yok 10 dolar ları kabul ediyordum hep , en son tüm pack 150 tl mi neydi mesaj vardı aldım onuda:) kafam rahat :)

11. Ben de Bias'e expansion pack almıştım indirim bulunca :)

sade_78 bunu beğendi.
  12. jailbreakin gözünü seveyim. programları normal aldım bir tane ek paket ile kalanların hepsi jb ile geldi.

13. hiç duymamıştım araştıralım bakalım;)

14. ios 8.2 için daha çıkmamış az önce baktım da. Benim cihaz hala 8.1.2de jailbreak yaptığımdan beridir. Zaten çalışmasında sorunum olmadığından güncellemeyi hiç düşünmüyorum ki son güncelleme için jb yarım yamalak var kimbilir ne zamana tamamlarlar.

15. Unutmayin ama jailbreak yaptırmak garantiyi yakiyor.

16. Ses gecikmesi oluyor mu? Yada ne bileyim extra ses kartı falan gerekmiyor mu?

17. Vay bee. Teknolojiyi ne güzel kullanan insanlar varmış. İrig ile 3 senedir kulaklıkla boşuna cebelleşmişim. Hiçde bu durum aklıma gelmemişti. :)
    Peki bu şekilde bağlantıyı yaptıktan sonra video kayıt yapma imkanı oluyormu? İpad'in kendi kamerası ile filan... Yada en basitce, video kaydı nasıl yapılır bu cihazla?
    Amma teknoloji özürlüsüymüşüm onu anladım bak şimdi...

18. Ben denedim, kuru gitarı alıyor direkt dıştan gelen sesi almadı. iRig ile girince mikrofon olarak onu seçtiğinden dış ses mikrofonu es geçti.

19. Aynen hocam video kaydı yaparken kuru gitarı alıyor sadece. Gitarı efektli olarak almıyor maalesef. Belki aynı anda Garageband'den sadece sesi kaydedip video kaydını kameradan yaparak sonradan iMovie gibi bir programla ses ve video birleştirilebilir. Denemek lazım. Ben Auria (Ipad'deki en iyi daw bence) ile denedim henüz başaramadım. Auria ve video kaydını eş zamanlı açınca ilginç bir uğultu geldi.

20. Auria hiç denemedim ben Cubasis kullanıyorum, insert olarak jamup atıyorum kanala ya da audiobus ile yönlendirme yapıyorum.

21. Aynı anda video kaydı yapmayı denediniz mi ?

Bu Sayfayı Paylaş