Bu Nasıl Bir Ton

'Müzik - Genel' forumunda tunckk tarafından 18 Mart 2015 tarihinde açılan konu

 1. Yahu izlerken resmen orgazm yaşattı, bu ne muhteşem bir ton. GAS ım tutacak Gibson ve bu tarz bir amfi peşine düşecem, o derece hoşuma gitti :)

   
  calistopace bunu beğendi.
 2. Aslında gayet single coil tonu. :) Stratınız var ise Seymour Duncan SSL4 manyetik takarak benzer tatlar alabilirsiniz, tabii biraz daha farklı olur. Bu ton için illa Gibson'a da gerek yok. Epiphone Gold Top P90 ile de olur. Yanına bir de Fender Princeton veya Vibroverb amfi. Tamam.
   
 3. Satışa koysan ülkemde kozmetik kusuru var diye fiyatı düşer :D
   
  Onur Yahya Öner, tunckk ve Sr22DeT bunu beğendi.
 4. Çalım çok bayık yalnız:) Neden bilmem, akorların hakkını veremiyor gibi geldi. Çaldığı hatlarda bir devamlılık yok.
   
 5. Gregor Hilden abi bu. @CoolDoG un tespitine özellikle amfi bazında diyeceğim yok. Lakin bence P90'lar çok kendine münhasır manyetikler. Deneyende bağımlılık yaratabiliyor. Hilden'in çoğu klibinde gitar, Fender Vibroverb amfi ve Okko Diablo tonun temelini oluşturuyor. Parmaklar hariç :p
   
  Grundar ve tunckk bunu beğendi.
 6. Biliyorum, ben de bağımlıyım. :) SSL4 bu arada p90 tipidir.
   
 7. Geniş fikirlilik de bir yere kadar işte. Bendeki P90 severliği, gayet taraflı, gayet subjektif bir şekilde P90 + LP veya SG severlik aslında :)
   
 8. P90 deyince aklıma şimdilerde forumda satışta olan PRS SE Soapbar geldi. Güzel gitar da işte. Şimdi alsam yaza çalarım, birisi alsın. :D
   
 9. O benim eski gitarımda bu arada. :)
   
 10. Bir ara İstanbul'daydı o gitar, şimdi hatırladım. O zamanlar da bakıp dururdum, şimdi de öyle. O zaman param yoktu, şimdi çalacak zaman. Alsam bile çalıştığım yere kargo gelmiyor, öyle bir yerdeyim işte. :)
   
 11. Bu da benden gelsin;
   
 12. Geçenlerde Live gitaristi Chad Taylor yeni bir gitar aldığını paylaşmıştı. Kısa bir instagram videosu koymuş. Ben de bu günlerde bunu loop'a aldım.
   
 13. "Bu adamı kıskananlar derneği" mi kursak? Denemediği efsane kalmadı.... Ayısını çalalım(mikrofonu koyduğu) :D
   

Bu Sayfayı Paylaş