Dolandırıcılık Olayı: ''kaos13666''( Burak Köşker) Tanıyor Musunuz?

Bu olayda bazı arkadaşlar grup olalım dediler fos çıktı ben tek tabanca gereken icraya müradatımı gerçekleştireceğim. Bekleye bekleye haftalar geçiyor üç kuruş için ağırdan alan kişi veya kişiler var diye düşünüyorum ancak yarın avukatın yanındayım sonrasında savcılıkla devam edecek para mühim değil zaten giden bir para değil geride gelecek ama neyi bekliyoruz bende anlamış değilim.

Grup halinde hareket edelim diyen kişi benim.Geçen haftadan beri arkadaşımla iletişimdeyim, çeşitli dilekçe tipleri bulduğunu söyledi.Bugun yarın hikayeleri ve bilgileri ekleyip teslim etmesi kalmıştı. Ben öğrenciyim hem zaman hem maddi olarak imkanlarım bellidir. Avukat tutma durumuna girmeden olayın hallolabileceğini düşündüğüm için kendime karşılamakta zorlanacağım bir masraf çıkarmak istemedim.Size göre 3 kuruş bana göre önemli bir paradır ve bunu bu şekilde belirtmenizin doğru olmadığını düşünüyorum.Avukat tuttuktan sonra davanızdaki gelişmeleri buradan takip etmek isterim.Saygılarımla

Burak Köşker bu son yazdıklarınızı okuyorsa zevkten dört köşe olmuştur. Siz bahanelerinizi paylaştıkça yeni dolandırıcılara cesaret vermekten başka bir şey yapmıyorsunuz. Çok üzücü bir durum.

Hocam cesaret verdiğimi düşünmüyorum açıkçası.Ufak aksaklıklar hayatın rutininde var.Bu işin hesabı her türlü sorulacak o arkadaşta emin olabilir.

aynen kur üzerinden çevriliyor yani demek istediğim doğrudan dolar olarak alamayacağı. Ama zaten TL olarak para yollamış.

Abi şimdi aralarındaki sözleşmenin niteliği konusunda patladım ben. Alım-Satım sözleşmesi değil çünkü bahsi geçen kişi satıcı konumunda değil. Komisyon sözleşmesi desen değil. Bir bakayım bu gibi bir durumda nasıl değerlendireceğiz. Parayı verdiği kişi satıcı değil ki, sözleşmeyi ifa etmediği için uğradığı/uğrayacağı zararı isteyelim. Bilemiyorum bir bakayım birazdan hem unutmuşum bazı şeyleri. Bir şey bulursam yazarım.

Burada bence en fazla sebepsiz zenginleşme davasından yürünebilir. (Sair kanunlarda bunlarla ilgili bir şey yoksa, aklıma geldiği gibi genel konuşuyorum) Ama öncelikli olarak icra takibi yapardım ben olsam.
İcra takibi yapılabilir. Ancak 7 gün içinde borçlu itiraz ettiği takdirde sizin bu sefer itirazın iptali davası açmanız gerekmektedir. İtirazın iptali davasında sizin davalıdan taahhüt edilen malı ya da hizmeti yapmış olduğunuz ödeme karşılığı alamadığınızı belirtmeniz yeterlidir. Davalının sizin yapmış olduğunuz ödeme karşılığı mal ya da hizmeti size teslim ettiğini dayanak belgeleri ile ispat etmesi gerekmektedir ki bu da ancak malı size imza karşılığı teslim etmesi ile mümkündür. Tabi kargo ile yapılan teslimlerde de malın içeriğinin belirtilmiş olması durumunda teslim alınmış olarak değerlendirilebilir.

Ayrıca, dava açmanız durumunda taraflar arasındaki mail yazışmaları yardımcı delil olarak kullanılabilir. Bir de icra takibi açılması durumunda asıl alacak ve asıl alacağın ödendiği tarihten takip tarihine kadar işlemiş faiz talep edebilirsiniz. Takipte mutlaka işlemiş faiz talep etmeniz gerekiyor. Çünkü talep etmezseniz itirazın iptali davasında tekrar talep etme şansınız kalmıyor.

Burak Köşker bu son yazdıklarınızı okuyorsa zevkten dört köşe olmuştur. Siz bahanelerinizi paylaştıkça yeni dolandırıcılara cesaret vermekten başka bir şey yapmıyorsunuz. Çok üzücü bir durum.
Bende Burak Köşker denen şahsın mahkeme celbi kendisine ulaşana kadar zevkten dört köşe olduğunu düşünüyorum.Sr22DeT ve celal12345 bu konuda ellerinden geleni yapıyorlar sadece yöntem farkı oluşmuş durumda.celal12345 arkadaşımızda yanlışa düşmemek için olayın teknik boyutunu düşünüp ona göre hareket ettiğini belirtmiş zaten.Evet Burak Köşker denen zat ''ohooo bu davalar şimdi ne kadarda uzun sürüyodur ben bu arada başkalarını da dolandırayım'' diye cesaretlenebiliyordur belki ama bu cesaret cahil cesaretinden öte bir cesaret değil.Kendisine mahkeme celbi ulaştığında zevkten dört köşe olduğu köşelerin bir tarafında patlayacağı aşikar.Adaleti kendi ellerimizle aramak başka bir suçu doğurduğundan hukuk vasıtasıyla aramak belli bir zaman ve uğraş alıyor malesef.

Mahkemeyi bir şekilde kazanamadığımızı düşünelim. Delil yatersizliği şu ya da bu sebepten dolayı. O zaman ne olacak? Bilgi edinmek amacı ile soruyorum yanlış anlaşılmasın.

Kazanamama şansınız yok.

Ya da sadece yol masrafı yapıp Burak Köşker'in ikamet ilindeki savcıya belgelerinizle gidip dilerkçe bile vermeden suç duyurusunda bulunacaksınız. Çekeceğiniz zahmet bundan ibaret.

Mahkemeyi bir şekilde kazanamadığımızı düşünelim. Delil yatersizliği şu ya da bu sebepten dolayı. O zaman ne olacak? Bilgi edinmek amacı ile soruyorum yanlış anlaşılmasın.

Dava maliyetleri, mahkeme masrafları, avukatlık vekalet ücretleri

Karşı tarafın avukat masrafını ve dava masraflarını ödersiniz.

Siz onu bırakında yasal işlemde bulunacak mısınız yoksa sineye çekip dolandırıcı arkadaşların ekmeğine yağ mı süreceksiniz? 3 tane arkadaş 1 tane dava açamıyorsanız üzgünüm dolandırıcı arkadaşı kutlamak gerekiyor...

Grup halinde hareket edelim diyen kişi benim.Geçen haftadan beri arkadaşımla iletişimdeyim, çeşitli dilekçe tipleri bulduğunu söyledi.Bugun yarın hikayeleri ve bilgileri ekleyip teslim etmesi kalmıştı. Ben öğrenciyim hem zaman hem maddi olarak imkanlarım bellidir. Avukat tutma durumuna girmeden olayın hallolabileceğini düşündüğüm için kendime karşılamakta zorlanacağım bir masraf çıkarmak istemedim.Size göre 3 kuruş bana göre önemli bir paradır ve bunu bu şekilde belirtmenizin doğru olmadığını düşünüyorum.Avukat tuttuktan sonra davanızdaki gelişmeleri buradan takip etmek isterim.Saygılarımla

Verin odunu Celal.

Bunu söylemek bana düşmez ancak avukatla herkesin ayrı ayrı muhatap olmasına gerek yok, vekaleti birinize verin ilgilenebilen arkadaş avukatla beraber kısa sürede çözüme kavuştursun bu işi.

Est. hocam asla laf sokmak ya da yazdığımdan başka bir diyeceğim yok.Burada esas mesele bu şahsı haketttiği şekilde ceza almasını sağlamaktır.

Bunu söylemek bana düşmez ancak avukatla herkesin ayrı ayrı muhatap olmasına gerek yok, vekaleti birinize verin ilgilenebilen arkadaş avukatla beraber kısa sürede çözüme kavuştursun bu işi.

Tavsiyen için teşekkür ederim hocam şuan elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

Est. hocam asla laf sokmak ya da yazdığımdan başka bir diyeceğim yok.Burada esas mesele bu şahsı haketttiği şekilde ceza almasını sağlamaktır.

Tavsiyen için teşekkür ederim hocam şuan elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
Yok ben laf soktun anlamında demedim zaten, ben kendim bu arkadaşa verin odunu diye tavsiye bulundum, bu hıyarın hakkından gelmek gerekiyor. Bu ilk değil çünkü belli ki, bu vatandaş ciddi bir dolandırıcı. Yormayayım seni neyse zaten sinirleriniz bozuktur, kolay gelsin.

Geri