Akg K 271 Mk 2 Sorunu

Selamlar,
Yurt dışından AKG k 271 mk 2 kullaklık almıştım. Mini xlr kablosu var. Prosesör ,amfi ve bilgisayarda denedim sesi az çıkıyor. xlr girişini oynatınca ses yükseliyor.
Kabloda veya girişte sorun var galiba.Hangisinde sorun olduğunu bilmiyorum.
AKG'nin servisi veya distirbutorü kimdir? Tamir ettirebilir miyim? (kablo veya konnectör değişimi)
Pahalı bir alet çöpe atmak istemiyorum

SF Müzik AKG'nin distiribütörüdür, ancak yurtdışından aldığınız için garanti dahilinde bakmayabilirler, yine de bi arayıp konuşmanızda yarar var, muhtemelen kabloda-sokette bi sorun vardır, minik bi arıza ise yardımcı olurlar.

Akg K271 mk2'nin kutu içeriğinde spiral ve düz olmak üzere 2 çeşit kablo mevcut. Birinde problem yaşıyorsanız diğerini deneyerek problemin kulaklıktaki bağlı noktasında olup olmadığını teyid edebilirsiniz. Bu konuya ek olarak, bu kulaklığa uyan '' mini xlr '' kablonun yenisini herhangi biyerden temin edebilirseniz, bulmuş olduğunuz yeri bizimle paylaşırsanız sevinirim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Spriral kablosuyla denedim.Onda da aynı problem var.Ses az çıkıyor. Soketle oynayınca ses yükseliyor.Bırakınca tekrar ses düşüyor.
Ben kablodan olmasını umuyordum,ama sorun sokette sanırım.İnşallah tamir olur.Türkiyede fiyatı 800-1000 tl arası.
Bugün SF Müzik'i arayacağım bakalım ne diyecekler. Kabloyu da soracağım.
Teşekkürler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
SF Müzik'e kabloyu sordum.
Düz (Spiral olmayan) mini xlr orinal kablosu 35$+kdv'miş.
Bana çok yüksek geldi.Kim bilir benim kulaklığın tamirine ne kadar isterler..

Google arama yapınca farklı bi forumda bu yorum çıktı;
'' M K 2 = (M)arka (K)azığı demektir, arkasındaki numara ise yediğiniz kazığın boyutunu belirler.''

Yazan kişi fena yorumlamamış. :)

Geri