Hangi akustik/klasik gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Of bu gerçekten çok iyiymiş. Çok teşekkür ederim arkadaşım. Bu fiyata daha iyisini almam mümkün değil sanırım. :) İrtibata geçeyim yarın, eğer gitar iyi durumdaysa üşenmeden 500 km yolu gider gelir, bu gitarı alırım. :) Hem de oraları da bir gezmiş oluruz. :)

Cordoba'yı ben de öneririm. Bendeki GK studio negra cidden çok iyi bir gitar, fiyat olarak sizin aralığınızın biraz üzerinde ama akrabam için denediğim C5 C7 vs de fiyatına göre benzer aralıktaki gitarlardan daha iyiydi.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...mh-klasik-gitar-plus-hardcase-206056765/detay
satanı tanımam ama bu çok uygun bende geçen ay bu ilana niyetlenmiştim ama elektroklasik alırım diye vazgeçtim.Gerçekten oldukça uygun ve üst model bir gitar.

Arkadaşım bir şey soracağım. Cordoba'nın sitesinde C9 modeli için "Luthier Serier" diyor, etiketinde de böyle yazıyor. Fakat ilandaki gitarın Etiketinde "İberia Series" yazmakta. Bu gitarın sahte olma ihtimali var mı acaba? Rahatsız oldum biraz ben. Anlayan arkadaşlar acil cevap verebilir mi?

hocam iyi bakarsan amazon,zzsounds'a filan resimleri büyütünce iberia yazıyor c9 gitarlarda.ürünün sahte olması gibi bir durum yok.Klavye abanoz vs... fotoğraflardan belli oluyor.Kesinlikle orijinal ürün bence,get vs. de açıyordu satıcı sanalpazar veya sahibinden de öyle al zaten alırsan da,ya elden al ya da getle sıkıntı yaşayacagını sanmıyorum.

hocam iyi bakarsan amazon,zzsounds'a filan resimleri büyütünce iberia yazıyor c9 gitarlarda.ürünün sahte olması gibi bir durum yok.Klavye abanoz vs... fotoğraflardan belli oluyor.Kesinlikle orijinal ürün bence,get vs. de açıyordu satıcı sanalpazar veya sahibinden de öyle al zaten alırsan da,ya elden al ya da getle sıkıntı yaşayacagını sanmıyorum.

Çok ilginç, böyle bir şey olması normal mi? Aynı gitar hem beyaz, iberia series etiketi ile hem de siyah, luthier series etiketiyle çıkarılmış olabilir mi?

Yanlış ürünlere bakıyorsun ,hocam senin baktıgın c9 sp ,bu gitar sp/mh modeli gitar spruce ama model sp/mh ve etiketi beyaz yalnız sp lerin etiketi siyah.Klavye de ben abanozum diye bağırıyor,Ben çakma hiçbir gitarda abanoz klavye görmedim.Gitar yüzde yüz orjinal kanaatimce.Benden bu kadar satıcıyı tanımıyorum tekrar belirteyim,karar sizin,İyi forumlar.

Yanlış ürünlere bakıyorsun ,hocam senin baktıgın c9 sp ,bu gitar sp/mh modeli gitar spruce ama model sp/mh ve etiketi beyaz yalnız sp lerin etiketi siyah.Klavye de ben abanozum diye bağırıyor,Ben çakma hiçbir gitarda abanoz klavye görmedim.Gitar yüzde yüz orjinal kanaatimce.Benden bu kadar satıcıyı tanımıyorum tekrar belirteyim,karar sizin,İyi forumlar.

Peki son bir soru: C9 ile C9 sp/mh 'nin iki farklı model olduğunu düşünürsek olay açıklığa kavuşuyor fakat Cordoba'nın kendi sitesinde sp/mh diye bir model yok. Parlor, Crossover ve C9 modelleri görünüyor. Buna ne dersiniz? Cordoba bu gitarı ,sp/mh 'yi yani, üretimden kaldırmış olabilir mi?

İlginiz için teşekkür ederim kardeşim. Kusura bakmayın, ben kimseyi zan altında bırakmak istemem. Yani öyle bir şey anlaşılmışsa özür dilerim. Olayın sizinle bir ilgisi yok zaten, sadece bir öneride bulundunuz, o yüzden yanlış bir anlaşılma olduysa kusura bakmayınız. Ve sanırım oldukça geniş çaplı bir araştırma yaptıktan sonra, İspanyolca'dan dergi çevirmeye kadar gitti iş, :D bu gitarı alacağım. :) Artık nasip, kısmet... Teşekkür ederim tekrar...

rica ederim,dediğim gibi satıcıyı tanımam ama ben niyetlenmiştim bir süre önce nakit sıkıntısından bir de elektroklasik mi alsamdan nasip olmadı,siz de foruma başlık açınca tavsiye edeyim dedim çünkü bence fiyatı ve performansı şu an en iyi klasiklerden,karar sizin.İyi forumlar tekrardan.

İskenderun iyidir, benim de aklımda o taraflara gitmek Antakya'yı çok beğenmiştim. Denk düşürebilirseniz atlayın hem tatil yapın hem de gitarı alın. Meslektaşınızdan sevgiler. :)

Denk düşürmeme gerek yok hocam araba kullanmaya bayılırım. :) Giderim atlayıp ama satan arkadaş sağlamca kargoya veririm, gelmenize gerek yok dedi, artık öyle halledeceğiz. Yoksa cumartesi gidecektim Hatay'a :)

Aklınızda bulunsun güzel yerdir Antakya, en azından Kayseri gibi büyüyüpte ruhsuzlaşmış bir yer değil. Kayseri esnafını falan hiç sevmem, zamanında merkezdeki yeraltı çarşısında gitar+amfi alıp kazıklanmıştım. :D Konuyu nereden nereye getirdim yahu, hayırlı olsun güle güle çalın. Güzel görünüyor gitar. :)

Akustik gitar almak istiyorum. Ama hiçbir bilgim yok; hangisi daha iyidir, hangi modellere bakmalıyım vs. Elektro akustik ve cutaway model istiyorum. Bütçem max. 300 tl. İkinci el de olabilir. Yardımlarınızı bekliyorum :)

Geri