Manyetik Seti Bağlantısı Için Yardım (edirne)

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda kitara tarafından 26 Mart 2015 tarihinde açılan konu

 1. Selam Arkadaşlar,

  Gitarıma SSS manyeti seti bağlamak istiyorum fakat hiç bi tecrübem ve bilgim yok yanlış bi şey yapmak istemiyorum. Edirne'de bu konuda bana yardımcı olabilecek biri varsa benimle iletişime geçerse çok memnun olurum. Teşekkürler.
   
 2. Lehim yapmayı biliyor musunuz?
   
 3. Bilmiyorum maalesef denemedim hiç. Ama iş başa düşerse deneyeceğim mecburen.
   
 4. Zor değil, biraz denemeyle bence üstesinden gelinebilir. Asıl mesele nasıl bağlayacağınızı bilmenizde. Gerçi onun da basit anlatılmış diyagramları mevcut. En azından youtube'da lehim yapma üstüne birkaç video izlemenizi öneririm. Sonra da havya ve lehim alırsanız iyi olur.
   
 5. Hani biliyorsan diye yazdım çok da zor iş değil elinde bağlantı şeması olduktan sonra, 30-40w bir havya alsan işini görür.

  Ordu evinin karşısındaki sinemanın üst katında -Armoni müzikti yanılmıyorsam- (Ferhat Abi) vardı o belki yardımcı olabilir.Bir de Kervansarayın arkasındaki otoparkın orada bir elektronikçi vardı( :D tabi 10 sene öncesinden bahsettiğimi yeni farkettim :) :) )
   
 6. Youtube'de lehim üzerine bir kaç video izledim de çok zor değil gibi geliyor. Son çare kendim halletmeye çalışıcam tabi ki. Teşekkür tavsiyeleriniz için.
   
 7. Teşekkürler. Bi şeyler bakıcam artık.
   
 8. İnsan kendisinin yapabildiği birşeyi başkası için de zor bulmaz. O yüzden zor da olabilir. Örneğin makarna yapamayanlar, kıravat bağlayamayanlar, askerde bir yatağı toplamayı beceremeyip haftalarca çarşı izni alamayanlar yok mu? Bence bir elektronikçiye (uydu antenci bile olur) şemanın çıktısını alıp gidebilirsiniz.
   
 9. Çok kolay, mutlaka kendin yap demedik ki :) Sadece zor olmadığını belirttik.
   
 10. Tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar gerekli malzemeleri temin edip kendim halletmeye çalışıcam :)
   
 11. Arkadaşlar dün akşam geç saatlere kadar uğraştım ve lehim işlemini halledebildim. Tüm bağlantıları doğru yaptığımı düşünüyorum tekrar tekrar kontrol ettim.
  Tek sorun sap manyetiğinden hiç bir ses alamıyorum. Switch'deki diğer 4 pozisyon gayet güzel çalışıyor. Nerede bi hata yapmış olabilirim?
   
 12. Soğuk lehim yapmış olabilir misiniz acaba?
   
 13. İlk kez lehim yaptığım için belki sağlıklı bi lehim olmamış olabilir ama bu sefer de diğer pozisyonlarda sıkıntı olmaz mıydı?

  Lehimleri tekrar mı yenilemeliyim?
   
 14. Bir de şöyle bi şey yaptım. Sap manyetiği eskilere göre biraz büyük o yüzden normal şekilde gitarın gövdesine sığmadığı için manyetiği ters çevirerek manyetik yuvasına oturttum. Bu yüzden bi sorun olmaz herhalde.
   
 15. Manyetikten switch'e giden kabloyu tekrar lehimleyebilir misiniz? Deneme amaçlı ...
  Ya da bir fotoğraf ekleyebilir misiniz daha sağlıklı yorum yapabilmek için
   
 16. Getir bana ben yapıyım ya
   
 17. @kitara ne yaptınız sorun çözüldü mü?
   
 18. Alper ilgin için teşekkür ederim. Bağlantıları tamamen doğru yapmışım fakat o manyetikte bi arıza olduğunu tespit ettik. O yüzden şu an eski manyetikleri yerine taktım . Bu sayede bağlantı konusunda da epey tecrübe edinmiş oldum. Teşekkürler tekrar.
   
  Alper ve devastator bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş