LayLayLom Müzik

laylaylom a çok nadiren uğradığım için orayla ilgili çok hikayem yok, biliyorum çünkü gittiğim zaman başıma gelecekleri..

benim bolca zuhal hikayem var..

bir gün gitar bakmaya gittik terbiyesiz herifin cevabı.. "sen bana kredi kartını ver ben sana bunu paket yapiim evde düşünürsün.."

emg89 almaya gitmiştim hala aklıma geldikçe kuduruyorum..
(sırıtaraktan..)
-89 kalmadı hz verelim aynı şey..
-Yönetici Uyarısı: Mesajın bu bölümü kişilere yönelik hakaret ve küfür içerdiğinden zaten silinecektir, zahmet olmasın. Bu tavrıma devam etmem durumunda siteden atılacağım. Daha evvel atıldım ordan biliyorum. Lütfen rahatsız etmeyin Forum Kurallarını okuyorum.

çok güzel bi washburn vardı bi ara duncan manyetikli falan üretimden kalkmış şimdi, onu denemek için girdim herif başka modeli getridi verdi elime :p "höö" dedim "bu daha iyi" dedi.. kardeşim ben ötekini istiyorum dedim bi tafrayla getirttik gitarı..

roland micro cube ün 10w olduğunu idda etti bir başkası, aynı arkadaş ibanez edr nin ise gövde ağacının kum olduğunu söyledi.. :)

fiyat sorarsın ya sallarlar yada birbirlerine bakarlar.. bknz. ibanez mtm1 nekadar dedim
-1050$
-amerikada 1300$, hayrola şirketi hayır işlerinemi adadınız.. :p
-ee şey.. abi!! bu kırmızı ibanez nekadardı..
-(2000 falan olması lazım..)
-2000 falanmış arkadaşım
-peki peşinde "falan" indirimi varmı..?
-nası yani..
-yok bişe.. :arrow:

ve daha neler neler.. hele birde döner-ayran yiyen tezgahtar hikayesi var ramazan diye anlatmıyorum.. :) zaten canlı anlatmam lazım onu..

özellikle mehmetciğin jacksonı hikayesine hayran kaldım.

askerin hucreye jackson la girmesi son noktayı koyuyo :D .walla tebrik etmek lazım bu nasıl bir mizah anlayışıdır ??yani resmen gülmekten yarıldım
gerçekten çok yaratıcı bir çalışma ben askerin gitara kavuşmadan şehit olucağını sanıyodum ama resmen beni ters köşeye yatırdılar .eski turk filimi klişerinde tam anlamıyla uzak bir senaryo :D

http://www.laylaylom.com.tr/hikayeler.html/cilgintutku.html

abi iyi okuyun bu hikayeyi valla...jackson alabilmenin tek yolu hırsızlık yapmaktır bunu da buradan anlıyoruz...abi hep berabe toplanıp bi banka soyalım bizde herkese bi jackson parası çıkar herhal...

bi de şu olay var...''az pazarlık yaptığı için gitarın tüm aksesuarlarını hediye ettik...''diyorlar...ha buradan da şunu anlıyoruz normalde gitarla beraber gelen case de acaip kazık bi fiyata satıyoruz...

Ne diyim lay lay lom sana devam et...

Bizden gitar alan ve gitar almak için para biriktiren bir arkadaşımızın yaşadıkları;

Her sabah okula gidiş ve dönüşlerde yürüyorum. Issız yollardan geçiyorum. Benim için çok önemli olan yemekten vazgeçtim. Özel zevklerimden vazgeçip kemeri sıkıyorum. Saçımı kestirecek param bile yok, kısacası ezik ezik dolaşıyorum.

1,5 yılda 95$ biriktirmiş olan arkadaşımız istediği gitarı Lay Lay Lom dan aldı.
Kendisinin bu azmi ve isteği bizi çok etkiledi. Kendisine bundan sonraki müzik yaşamında başarılar diliyoruz.

adamlar okadar pahalı satıyorki bakın jackson almak isteyenler neler yapıyor..bide bunu internet sitelerinde yayınlıyorlar..adamlar alem:D

"..Ve Zoom processorü satıp parasını fakirlere dağıtacağını söyledi. Telefonu kapattıktan sonra saatlerce kendime gelemedim.."

işte bu son noktadır.. arkadaşın kendine gelememe sebebide esasında kendisinin buzamana kadar bir penayı bile fakire fukaraya vermemiş olması ve böyle bir davranış karşısında şok geçirmesidir..

eskilerden güzel bi hikayede şöyledir hoşuma giden.. :)
http://www.turkrock.com/post448033.html#448033

Dükkan sahibi Serter Bağcan'a isteklerini anlatır ve istediği gitarı vitrinde göremediğini belirtir. Serter bey gence elinde o gitardan kalmadığını ama yeni siparişler arasına onun istediği gitarı da ekleyeceğini söyler

yerine

Dükkan sahibi Serter Bağcan'a isteklerini anlatır ve istediği gitarı vitrinde göremediğini belirtir. Serter bey gence elinde o gitardan kalmadığını ama kendisine SbDreams markalı gitarı verebileceğini söyler.

Olsa daha güzel olur... :D :D

Hikayenin devamında da SbDreams aldığına pişman olan ve askerden kaçıp G3 ile Laylaylomu basan mehmetcik diye devam edilebilir :D

Şimdi bana dava açmakla tehdit ederler... :D Mizah anlayışıda yoktur bunalrın.

Online satış sitelerinde ürünler için "review" ler olabilir bir tabi ama bu ne yahu 8O

( Bu arada Katatonik'in SBDreams versiyonu müthiş olmuş :D )

birazda ciddi meseleler...
yav beyler cavo haklı bu konuda tamamen hepiniz şu freerock forumuna üye olun...şu maili yeterli bi çoğunluk(misal 100-150) kişi olunca başka arkadaşlarında yardımıyla lay lay loma(bu maillerle kendileinde bi revizyon yapma adımı atacaklarsa tabii...) ve jacksona yollayalım...

var mı destek olan???

Faith_Down demiş ki:
birazda ciddi meseleler...
yav beyler cavo haklı bu konuda tamamen hepiniz şu freerock forumuna üye olun...şu maili yeterli bi çoğunluk(misal 100-150) kişi olunca başka arkadaşlarında yardımıyla lay lay loma(bu maillerle kendileinde bi revizyon yapma adımı atacaklarsa tabii...) ve jacksona yollayalım...

var mı destek olan???

millet geyiğe burdu yine.tamam komik o hikayeler bende katılıyorum.ayrıca sbdreams versiyonu da cok gerçekci olmus :D ama baslık amacından sapıyor beyler. :roll:

bu arada sırf jacksona yollamak yerine bütün markalara yollayalım..sonuçta sadece pahalı satılan jackson değil.
ayrıca müzik aletlerindeki ötv vergisinin falanda kaldırılması adına devletin gerekli kurumlarına baskı falanda yapılabilir.imza toplanabilir mesela....
tünelde yürüyüş yapılır imza toplanır bi iki medya kurumuna haber verilir.sadece mail atmakla olmaz.eylem yapıcaksak harbi bi eylem olsun..

The_Answer demiş ki:
bu arada sırf jacksona yollamak yerine bütün markalara yollayalım..sonuçta sadece pahalı satılan jackson değil.
ayrıca müzik aletlerindeki ötv vergisinin falanda kaldırılması adına devletin gerekli kurumlarına baskı falanda yapılabilir.imza toplanabilir mesela....
tünelde yürüyüş yapılır imza toplanır bi iki medya kurumuna haber verilir.sadece mail atmakla olmaz.eylem yapıcaksak harbi bi eylem olsun..

zaten sadece jackson olmadığını yazmıstık forumda.

biliyorum abicim bende üyeyim.."hayat" nickli üye benim:D

ama burda sırf jackson ve laylaylom konuşuluyor..kimse fender pahalı marshallar pahalı..vs vs demiyorda belirteyim dedim..

arkaadaşım bir yerlerden baslamak lazım.bak tepki verdikce firmalar indirim yapıyor,kampanya yapıyor .yanlıs mı yapıyoruz.bakın tüm güç aslında tuketicidedir.herkes orta bir yolu bulacaktır elbet.zaten biliyorsun ki forumda tek firma üzerine konusmuyoruz.diğer mağazalarda var.bu arada nickin cok güzel miş :D turkrockta the_answer freerock ta hayat :p

the_answer basketbola meraklı olduğum yıllarda iverson özentiliğinden gelen bir nick.hayat ise grubumun ismi...neyse alakasız bişey...

peki laylaylomu bukadar yerden yere vuruyoruz haklıyızda ama hiç daha öncesinde laylaylomda ilgili kişilere bir mail bir telefon yoluyla ulaşıldı mı, bu insanlara şikayetler dile getirildi mi?

belki bu problemin çözümü çokta uzaklarda değildir? görüyorsunuz ya ben ne kavga ne dövüş ne baskı ne arkamda kalabalık olmadan dec müzikle konuştum,fiyatlardan şikayetçi oldum,bir haftaya kalmadan böyle bir kampanya yaptılar.he laylaylom aynısını yapar mı bilinmez ama cözümü uzaklarda aramak yerine,toplanıp amerikaya mail falan atmak yerine böyle bi deneme yapıldı mı daha öncesinde?

benim bildiğim sadece fiyatlar pahalı,hizmet kalitesiz(ki bunlar gerçekler) diye konuşmamız,e hadi amerikaya mail atalım ozaman toplaşması sonrasında laylaylomdan bir yetkilinin buraya yazması vs vs...

öncelikle bir laylaylomla konuşalım bence..??

Geri