Manyetik Seti Bağlantısı

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda uygurmen tarafından 27 Mart 2015 tarihinde açılan konu

 1. S.Duncon Slash aph 2 manyetiklerim geldi :) bi heyecan epiphone les paulumun arka kapağını açtım ve neyi atladığımı fark ettim :)
  Önceki manyetik sistemi single/humbucker (push/pull) bölünmüş olduğundan ve önceki probuckerlar 5 kablonun birleştiği soket ile potanslara baglanıken yeni manyetiklerin ucundan sadece tek kablo ucu cıktı. Bu durumda bu tek kablo ucunu soketli sisteme nası lehimleyeceğimi bilemedim.
  Yeni manyetikleri arada single kullanmak yani split olması gibi bir beklentim de YOK. Potansları değiştirmek gerekiyor mu yoksa soket sistemini söküp lehimlemek yeterli midir? Ya da baska birsey? Bu Konuya çok fransızım bu arada cevaplarken aklınızda olursa sevinirim :)
   
  Son düzenleme: 27 Mart 2015
 2. elektronikçiden uygun ölçüde soket alıp kabloya lehimleyebilirsin.
   
 3. Tesekkurler soketin girdiği dişi taraf 5 li, bu durumda erkek sokette 5 li olmalı, ozaman soru su: bu tek kablo ucu erkek soketteki 5 giristen hangisine lehimlenecek?
  IMG-20150327-00745.jpg IMG-20150327-00746.jpg
   

  Ekli dosyalar:

  Son düzenleme: 27 Mart 2015
 4. Tek tek dene kabloyu değdir gitara manyetiği monte etmeden değdirip manyetiğin üstüne bi tornavida ucuyla tık tık vur amfiden ses alırsan doğru demektir.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş