Epiphone Les Paul

arkadaşlar selam , bana fikir verir misiniz?

elimde ibanez grg 170dx var. Epiphone Les Paul 100 ile takasa girmeyi düşünüyorum, sizce girmeli miyim? yani alacağım gitar benim ibanezden daha mı iyi bir gitar . bir de alternatif olarak o gitarı parayla alma olanağım da var. acaba ibanezi satmadan mı alsam.
yardımcı olursanız çok sevinrim.
sevgiler

les palu tarzını beğenenlere göre çok iyi gitar çin yada japonyada üretimi var galiba.600 civarı iyi bişi alırsın istersen seni iyi götürür alım-satım'da var biri satıyo:)

canbi demiş ki:
les palu tarzını beğenenlere göre çok iyi gitar çin yada japonyada üretimi var galiba.600 civarı iyi bişi alırsın istersen seni iyi götürür alım-satım'da var biri satıyo:)

üstad, yanlışlık olmasın nette sıfır fiyatı 550 ytl . Bu gitarın ikinci eli için 600 çok değil mi? Belki başka birşeydir o gitr.

celan demiş ki:
arkadaşlar selam , bana fikir verir misiniz?

elimde ibanez grg 170dx var. Epiphone Les Paul 100 ile takasa girmeyi düşünüyorum, sizce girmeli miyim? yani alacağım gitar benim ibanezden daha mı iyi bir gitar . bir de alternatif olarak o gitarı parayla alma olanağım da var. acaba ibanezi satmadan mı alsam.
yardımcı olursanız çok sevinrim.
sevgiler

Hiç girme takasa falan bence, elindekinden daha iyi bi gitar değil, bi de o gitarı Les Paul olduğu için alıyosan yamulma ihtimalin var. :mrgreen:

canbi demiş ki:
alım-satımda epiphone les paul 100 yok, kontrol ettimde :) Benim gitarım var, o da epiphone les paul standard. Lütfen karıştırmayalım birbirine ;)

leonjohancool demiş ki:
canbi demiş ki:
alım-satımda epiphone les paul 100 yok, kontrol ettimde :) Benim gitarım var, o da epiphone les paul standard. Lütfen karıştırmayalım birbirine ;)

Zate senin gitarla benim takaslık gitarı karıştırmak mümkün değil dostum ;)

gitarların nerde üretildiğini, sap kulak tarafının arkasında olan seri numaradanda anlayabiliyoruz öyle değilmi? ne şekilde kontrol edildiğini bilen varmı ? herhangi bi product registering işlemi yapar gibi net üzerinden öğrenebilirmiyiz ?

Ufak bi detay veriyim:) Seri numarası U ile başlıyorsa kora EE ile başlıyorsa çin yapımıdır.. Tarih nasıl okunuyor net bilmiyorum program çok yardımcı olur..

Ya benim bir sorum olacak.. Bu çinde üretilen epiphone gitarların kötü olduğu kanısını nerden geliyor? Gerçekten Kore ve Çin yapımı iki Epiyi karşılaştıran birisi varsa gelip buraya yakaladığı ince işçilik farklarını yazabilir mi? Artı ve eksileri? rica ediyorum..

Bende 2005 Epi LP Classic Plus Gold-Top var çin yapımı.. ya bu kadar sövüldüğüne kötülendiğine şaşırıyorum ve bi çok ilanda "dandik çin malı değildir" şeklinde ifadelerle karşılaşınca.. Ya yapmayın etmeyin arkadaşlar bu önyargı değil mi?

Benim gitar Classic Plus olduğundan mı gayet hoş geliyor anlamadım.. biri artık bu konuya netlik getirsin.. Yani ilerde gitarı satarken çin malı bu kardeşim bu ne bu kadar para istemişsin gibi diyaloglarda referans teşkil eder eğer farklar varsa.. Satacağımdan demiyorum ben çok mutluyum kendisiyle sadece merak buyrun arkadaşlar yazacaklarınızı çok merak ediyorum..

Merhaba arkadaşlar ben foruma yeni kayıt oldum neyse bu gereksiz oldu galiba ama idare edin :oops:
Ben bi les paul hastasıyım fakat gibson almaya param yetmiyor.Epiphone Les Paul 100 almayı düşünüyorum.Sizce nasıl bir gitar ve fiyatı kaç ytl civarı? şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim!..

smtbhtyr demiş ki:
Merhaba arkadaşlar ben foruma yeni kayıt oldum neyse bu gereksiz oldu galiba ama idare edin :oops:
Ben bi les paul hastasıyım fakat gibson almaya param yetmiyor.Epiphone Les Paul 100 almayı düşünüyorum.Sizce nasıl bir gitar ve fiyatı kaç ytl civarı? şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim!..

les paul dedinmi akla soluk maun tonu gelir ama bu dediğin model kızılağaçtır. standart,gothic ve studio nun aksine sapı "bolt on" dur.
0 fiyatıda 2.el standartlara yakındır sana tavsiyem 2. el standart yada gothic alman. Eğer istediğin ton maun tonuysa yani les paullerin o güzel tınısıysa bu gitardan o hissiyatı alamazsın. Bence lp100 başka amaçlar için alınmalı.

ExE demiş ki:
Ya benim bir sorum olacak.. Bu çinde üretilen epiphone gitarların kötü olduğu kanısını nerden geliyor? Gerçekten Kore ve Çin yapımı iki Epiyi karşılaştıran birisi varsa gelip buraya yakaladığı ince işçilik farklarını yazabilir mi? Artı ve eksileri? rica ediyorum..

Bende 2005 Epi LP Classic Plus Gold-Top var çin yapımı.. ya bu kadar sövüldüğüne kötülendiğine şaşırıyorum ve bi çok ilanda "dandik çin malı değildir" şeklinde ifadelerle karşılaşınca.. Ya yapmayın etmeyin arkadaşlar bu önyargı değil mi?

Benim gitar Classic Plus olduğundan mı gayet hoş geliyor anlamadım.. biri artık bu konuya netlik getirsin.. Yani ilerde gitarı satarken çin malı bu kardeşim bu ne bu kadar para istemişsin gibi diyaloglarda referans teşkil eder eğer farklar varsa.. Satacağımdan demiyorum ben çok mutluyum kendisiyle sadece merak buyrun arkadaşlar yazacaklarınızı çok merak ediyorum..

Bende şu an Kore yapımı Epi var, çevremdeki bi çok Epiphone sahibinin gitarlarını sık sık elime alıyorum, Çin yapımı olanlar hakkında şöyle diyebilirim, flamed maple kullanılmışsa Kore yapımı daha güzeldir işçilik olarak, Çin yapımlarında flamed maple kaplama o kadar kötü ki... Ama düz renk olan Çin yapımlarında bindingler, akort kulakçıkları, perdeler, boya falan daha iyi genel anlamda. (Tabi kıyaslarken hep Standart modelini baz alıyorum, diğer modellerle aram pek iyi değil. :D) Evde pek sağlam bi amfim olmadığı için Gibson da bir, Sx de, ama bi kaç kez buzdolabı şekilli tüplü amfilerde Çin ve Kore Epiphone'ları karşılaştırma imkanım oldu, pek ölümcül bi fark yoktu, hatta daha doğrusu farkını anlamadık bile. :mrgreen:

Çin yapımı olan herşey hakkındaki genel görüş kötü oldukları yönündedir zaten ama şu an Ibanez'in Steve Vai Signature Model akustiği de Çin yapımı ve uçuk bi fiyatı var. Bence takma kimseyi, Çin yapımı Epi'leri de seviyoruz. :mrgreen: Ben valla alırken Kore mi Çin mi diye hiç bakmamıştım. Sesi güzelse bana ne gitarı yapanın çekik gözünden, kara kaşından. :D

zor karar. ltd nin manyetikler güzelmiş. bence ikisinide dene hoşuna gideni al. Vine_inlay in dedigi gibi çok takmamak lazm çin,kore yada başka bişey al eline çal sonra diğerini al çal, tınlamalarına bak hoşuna gideni al. eğer çalma imkanın yoksa ve epiphone tonuna hasta değilsen ltd güzel görünüyor.

Ama diğerinde de Gibson Burstbuckers var, bunlar Gibson Les Paul Classic modelinde de kullanılan manyetikler, after market olarak da satılıyo ve fiyatları da baya yüksek. =) Tabi bunu derken Epi mi iyi, LTD mi, o konuda bi şey diyemiyorum, denemek gerek. =)

Bende epiphpone lp 100 vardı. Arkadaşlar kesinlikle almayın bu gitarları. Teknik verilerinde maun gövde sap, klavye gül ağacı diyor ama uzaktan yakından alakası yok. gövde sıkıştırılmış kağıt bile değil. Suntadan ibaret. nerde gül ağacı, nerde maun?...
Sözün kısası, ucuz diye bu gitarları almayın. 3. dünya ülkelerine satılmak için yapılmış gitarlar bunlar. Ki dışarda fiyatları çok çok ucuz bu gitarların. Sadece Türkiye'de çok pahalı nedense... Gidin kendiniz gitar yaptırın çok daha memnun kalırsınız...

Vine_Inlay demiş ki:
ExE demiş ki:

Bende şu an Kore yapımı Epi var, çevremdeki bi çok Epiphone sahibinin gitarlarını sık sık elime alıyorum, Çin yapımı olanlar hakkında şöyle diyebilirim, flamed maple kullanılmışsa Kore yapımı daha güzeldir işçilik olarak, Çin yapımlarında flamed maple kaplama o kadar kötü ki... Ama düz renk olan Çin yapımlarında bindingler, akort kulakçıkları, perdeler, boya falan daha iyi genel anlamda. (Tabi kıyaslarken hep Standart modelini baz alıyorum, diğer modellerle aram pek iyi değil. :D) Evde pek sağlam bi amfim olmadığı için Gibson da bir, Sx de, ama bi kaç kez buzdolabı şekilli tüplü amfilerde Çin ve Kore Epiphone'ları karşılaştırma imkanım oldu, pek ölümcül bi fark yoktu, hatta daha doğrusu farkını anlamadık bile. :mrgreen:

Çin yapımı olan herşey hakkındaki genel görüş kötü oldukları yönündedir zaten ama şu an Ibanez'in Steve Vai Signature Model akustiği de Çin yapımı ve uçuk bi fiyatı var. Bence takma kimseyi, Çin yapımı Epi'leri de seviyoruz. :mrgreen: Ben valla alırken Kore mi Çin mi diye hiç bakmamıştım. Sesi güzelse bana ne gitarı yapanın çekik gözünden, kara kaşından. :D

Aslında haklısında işte bu önyargı insanları alım-satımda çok büyük oranda zarar uğratıyor.. yani şimid bu gitar böyle böyle direk alıcı ön yargıyı koyuyor gitar çok komik fiyatlara elden çıkıyor..

Bu arada ben gitarıma çok güveniyorum nedense.. Bu arada Gitar gold-top renginde.. Tek görüğüm eksi sap ve gövde birleşiminde altın rengin çok ufacık bir çizgi olarak sapın binding'ine sıçramış olması..

Bu arada imkan olsa denemeni gerçekten isterdim gitarı.. bi konudada dediğim gibi ağacın iyi yerine mi ras gelmiş bilmiyorum:) Ego tatmini değil delikanlı gibi oturur bu böyle kardeşim derdik :) eleştrilere açık olmak lazım:)

Bu arada birşeyi daha paylaşayım.. Flamed maple konusunda.. Benim gitarı ışığa belli bir açıyla göre tutup gövdeye baktığınızda ağacın figürleri belli oluyor.. yani yüzey elinizi sürdğünüzde pürüzsüz ama dediğim şekilde bakıldığında ağacın figürleri belli oluyor.. Bu kötü birşey mi?

wahshe sağol kardeş ama ben bursada oturuyorum 2. el bi epiphone les paul standartı lp100 fiyatına bulabilirmiyim ve 2. el bi gitara nasıl güvenebilirim.Ayrıca ben gitar çalmaya daha yeni başladım.Gitarın iyi olup olmadığını nasıl anlayabilirim.şimdiden teşekkür ediyorum wahshe ve diğer arkadaşlar

Geri