Pedal Güç Kablosu

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Satrianist12 tarafından 27 Mart 2015 tarihinde açılan konu

 1. Selamlar...Pedal power 2 plus var elimde.Yalnız uzatma kabloları fazla uzun değil.Uzun olan kabloları ayrıca mı satılıyor ne yapmak gerek bilgisi olan yazarsa sevinirim.
   
 2. Ayrıca ben eklemiş olayım. Bu alet tam regüleli, korumalı mıdır? Dip gürültüsüne engel olur mu? Bu PP2 Plus dışında güvenilir marka modeller nelerdir? Elektronikçiler göreve.
   
  Satrianist12 bunu beğendi.
 3. CryBaby'lerin girişleride bir acaip daha uzun bu tip uymama sorunu da yaşayan oldumu?

  Takipteyim
   
 4. Ayrıca almana gerek yok, yapıp yollayım diyecem ama kargo parasına yazık:) elinde örnek kablo ile elektronikçiye git hocam yaptır 3-4 lira bir şey ödersin, esnaf insafsızsa 5 lira olur:)

  T-rex chameleon da güzel güç kaynağı, beş adet izole çıkış 9-12-18 volt DC seçenekleri artı istenirse 12 volt AC de gönderebiliyor (bu line6 falan için, t-rex replica da 12volt AC çalışıoyor), her çıkış 300mA'di diye hatırlıyorum 1,5 amper dünya kadar pedal besler:)
   
  Satrianist12 bunu beğendi.
 5. Cioks ciokolate.. Bir bakmakta fayda var..
   
 6. Peki bu pedal poweri elektrikciye yaptirmaya kalksak nelere dikkat etmek gerek kalite(pedallari koruma), dayaniklilik(uzun omur), stabillik( dip gurultusu+ guc dengesizlikleri) ve islevsellik(voodoo labdeki "sag" mantigi) icin. Simdi voodoo lab almaya kalkinca 2 tane almak gerekiyor. Oyle bir butce de yok. Ama "sag" olayindan da istiyorum. Bu sorulari da ben ekleyeyim.
   
  Son düzenleme: 1 Nisan 2015
 7. Bendeki 4X4'ün gayet uzun kabloları var. (EHX pedal çantasını bir uçtan diğer uca geçebiliyor). Crybaby için de L giriş yerine I giriş kablosu da var. Pedal sayısı yetmiyorsa eldekini satıp 4X4 veya Mondo alabilirsiniz. Ara güç kabloları da distribütör olan Pluton Müzik'te satılıyor.

  Alalade bir elektrikçi sizin arzu ettiğiniz özelliklerdeki (Voodoo Lab, Trex, Cioks) bir besleme sistemini aynı kalitede yapamayabilir. Alen Geere bir ara yapıyordu ama o da çok ucuz değil. Bir alt seçenek olarak MXR Power Brick bakabilirsiniz. SAG olayı istiyorsanız Voodoo Lab bakacaksınız zaten.
   
 8. SAG olayı ne oluyor bu arada? 4çarpı 4 ün diğer versiyondan farkı nedir?
   
 9. SAG pilin bitme durumunu simüle ediyor, fuzz pedalları için aranan bir özellik. 4X4'te daha fazla çıkış var.
   
 10. Iyi de butcem olsa sormam zaten iste teknik olarak dikkat edilmesi gereken olcutler hakkinda bilgi istemistim zaten.
   
 11. İşte o istediğin olmuyor demeye çalışıyorum ben de. Zaten SAG olayı Voodoo Lab'te var, hatta patentli diye biliyorum.

  Elektrikçiye gidip bütün çıkışları izoleli ve regüleli, istediğim çıkışı mini dip switch ile 9/12 volt arası çalıştırmak istiyorum, bir de bu çıkışların bir kaç tanesine trim pot koy istediğim zaman gerilimini-akımını ayarlayayım dediğin zaman ya seni dükkandan kovacak, ya da beklediğinden daha yüksek bir para talep bir de sana 2 kg ağırlığında kocaman bir trafo yapacak.
   
 12. SMPS sistemlerin enterferans durumu çok daha sık ve şiddetli olur. Keşke her yere 2 kilo ağırlığındaki trafolu güç sistemlerini taşıyabilsek...

  Şöyle diyeyim gece yatarken odamdaki iPhone ve Samsung tablet adaptörlerinin vızıltılarını çok rahatlıkla duyabiliyorum. (Hatta ve hatta şu an bile duyabiliyorum.)

  Ayrıca esnaf doğru düzgün adaptör bile yapamıyor, Mondo gibi bir kutuyu nasıl yapsın ki? :D
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş