Elo - Electric Light Orchestra

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda Ezo tarafından 28 Mart 2015 tarihinde açılan konu

 1. Ezo

  Ezo

  Symphonic rock tan hoşlananlara..
  Bugün doğum günüm.. 55 yaşına bastım.. ve hala 15 yaşında dinlediğim bu grubu severim.. Queen den önce vardılar..
   
 2. Yeni yaşınız kutlu olsun. Ben de 58 yaşındayım. Yani sizinle aynı kuşağız. Bu noktada dikkatimi çeken bir husus var : Bizim kuşak ; " Symphonic Rock" ı belki de en çok severek dinleyen kuşak. Şimdi bakıyorum, yeni nesiller çoğunluğu itibariyle , sound olarak çok zengin olan bu müziği doğru dürüst dinlemiyorlar bile.
  ELO dediğiniz gibi bu müziğin temellerinde var olan muhteşem bir gruptur. Ama her nedense benim favorim , her zaman Queen olmuştur. Örneğin ; London Symphony Orkestrası ile gerçekleştirdikleri bir konserinin , 33'lüğe basılmış konser kaydını analog tadında 1983 yılında dinlemiş ve müthiş hayran kalmıştım. O müziği bugün bile unutamam.
  Bu arada müziği nasıl dinliyorsunuz bilmiyorum ama bu noktada şu tavsiyeyi vermek istiyorum : Mümkünse müziği external üst düzey bir DAC ( Benchmark , Mytek vbg.) veya üst düzey DAC'lara sahip external bir ses kartı ( RME, Apogee, Universal Audio vbg.) ile dinleyin. Her şey o kadar çok değişiyor ki...
  Ben RME UFX ile dinliyorum ve müzik dinlerken adeta orgazm olmanın zevkini yaşıyorum.
  Size tekrar mutlu yaşlar...
   
  ALLİTERASYONSUZLUK, J-P ve Ezo bunu beğendi.
 3. J-P

  J-P

  Yuh ilk defa duydum bu grubu ilk dinleyişim çok güzelmiş
  queen bunlardan mı esinlenmiş Ezel abi daha çok bilgi Alalım
   
 4. Ezo

  Ezo

  :D:D:D
  Queen ile aralarında birkaç sene var.. ELO var iken queen daha yeni yeni ortalara çıkıyordu.. Sene 74 filan..
  Sonr gelen Queen ELO yu geçti.. tarihe adını yazdırdı.. Ama ELO her zaman Symphonic Rock ın babası oldu..

  Sanırım evet.. Ne demek istediğinizi anlıyorum.. High End bir Muzik sistemim var.. Gryphon DM100 Pure Class A 100W Power Amp + Gamut C2R Preamp + Vienna Acoustics Grand Bethoveen 28hz - 22Khz Speakerlar ve Audio Aero Capitole 32 bit 192Khz Lambalı CD player ile.. Tamamen ayrılmış ve topraklanmış bir elektrik hattı üzerinden filtrelenmiş besleme ile elektrik alıyor. Fructech Power kabloları ve tamamı Kimber Select Speaker ve RCA kablolar kullanıyorum..
   
  Mehmet B. Uzunosmanoğlu bunu beğendi.
 5. Çok güzel bir sisteminiz varmış. Bir de size tavsiyelerde bulunmağa kalktım. :D
  Zaten özellikle "Symphonic Rock " gibi detayların çok yoğun olduğu müzikler , bu tarz sistemlerde dinlenmesi durumunda daha bir anlam kazanıyor bence.
  Ben sizin kadar şanslı değilim maalesef. İstediğim müzikleri sadece internet ortamından ; UFX +Monitör Kulaklık + Vovox kablo kombinasyonu dinleyebiliyorum ancak. Ama yine de halimden gayet memnun sayılırım. :)
   
 6. Ezo

  Ezo

  Rica ederim.. Esas olan kulak ve müzik.. gerisi sadece teferruat.. Ben çok kez çok çok mütavazi yöntemlerle muhteşem müzikler dinledim. Sistemin önemi çok yok.. Maksat zevkine varmak..
   
  Mehmet B. Uzunosmanoğlu bunu beğendi.
 7. Yeni yaşınız kutlu olsun.
  Bu grubu ben üniversite yıllarımda tanıdım. O zamanlar o malum efsaneyi duymuştum. ELO grubunu yıllarca topluca intihar eden grup olarak dinledim. Amcalar yakın zamanda yeni albüm çıkarttılar :)
  Şu anda plak dükkanı başlığımda 2 adet plakları satışta.
   
  Son düzenleme: 28 Mart 2015
 8. ELO, Traffic, Pilot, Manfred mann, Alan parsons project, savoy brown, ELP, Kansas, favori gruplarımdan olmuştur. şimdiki nesil senfonik rock dediğinde Epica anlıyor, psychedelic dediğinde dream theater dan bahsediyor.
   
 9. Ezo

  Ezo

  Traffic deyince..


  (y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)
   
  Single_FACTOR bunu beğendi.
 10. Bu arada ; Queen gibi adına senfonik müzik bestelenmiş , yeryüzünde kaç tane rock grubu vardır acaba ? Müthiş bir müzik....
  Not: Klasik müzik sevmeyenler hiç dinlemesin. :)

   
  J-P ve Ezo bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş