Modifiye & Tuning

Türkiye'de yeni yeni gelişmekte olan bir sektör modifiye ve artık hemen hemen her araca uygulanmaya başlandı.Özellikle Türkiye'de motor modifiyesi ve body kit uygulaması son dönemlerde bir hayli arttı ve gerçektende bu işi büyük başarı ile gerçekleştiren belli başlı yerler var,bazılarının adresleri ise şöyle:

*Ankara'da
-FİFTY TUNING www.fiftytuning.com.tr
-FM TUNING www.fmtuning.com
*İstanbul'da
-BTG www.btg4speed.com
-TORGUE www.torquetuning.com

sizlerin modifiye hakkındaki görüşleriniz neler?

Araba temel olarak kişisel hızlı ulaşım ihtiyacını karşılamak için kullanılan bir araçken onu süsleyip gelinlik kız yapmaya ne gerek var? Bangır bangır ses sistemli, rengarenk, kocaman cantlara sahip bir araç bana saçma geliyor. Bu araçla tavlanacak hatunların akıllarından da şüphe ederim.

Param olsa küçük bir araba alırdım. Çok param olsa standart bir bmw alırdım belki ama konfor için. Ona ekstra harcama yapmazdım.

Ancak Türkiye bu modifiye konusunda dünyada sayılı yere sahipmiş, bir yerde okumuştum. Yahu fakir bir ülkeyiz ama bu işlere yatıracak o kadar parayı nerden buluyoruz :? Yoksa kenardaki üç kuruş birikimi gösterişe mi harcıyoruz :?

Başka konu acmak yerine burda yazım dedim.10 - 12 milyara tuning uygulanmak için alınabilicek arabalar sizce neler olur.

Ben ilk etapda civic ve mazda 323 düşündüm ama sizinde aklınızda varsa yazarsanız iyi olurdu.

Geri