Kablo Uzunluğunun Sinyal Kalitesine Etkisi ?

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda helalmustafaabi tarafından 29 Mart 2015 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba,sorcağım soru şu :

  Tamamen aynı özelliklerde olup (marka,model,kullanılan madde) sadece uzunlukları farklı olan 2 kablo (biri 10 feet,diğeri 20 feet) arasında anlamlı sinyal iletim farkı olacak mıdır ? Kayıt sırasında bu fark anlayabileceğimiz kadar belirgin bir fark mıdır ?

  Deneyimlemiş olan varsa yorumlarını beklyorum.
   
 2. Kayıtla pek alakalı değil ve şahsen denemedim, ama Eric Johnson ara kablo yerine hep uzun kablolar kullanıyor galiba, ama tabi o normal insanların duyamadığı şeylere takan ve ona göre davranan bir insan. Onun dışında sanırım gilmourishde okumuştum, big muffların önüne buffer koyulduğunda tonu değiştiği için bufferla big muff arasındaki kabloyu uzatarak bu durum çözülebiliyormuş.
   
 3. Teşekkürler.O halde kablo boyunun uzamasının sinyal iletimineya bir etkisi olmaz ya da negatif bir etkisinden ziyade (eğer olursa) pozitif bir etkisi olabilir diyorsunuz
   
  tothestars bunu beğendi.
 4. Duruma göre değişir, her şeyin bir kullanım amacı var bence. Kablo uzadıkça sinyal güçsüzleşir, big muff ın önünde buffer olunca çok tiz oluyor, sinyali güçsüzleştirince o tizlik, parlaklık azalıyor. Eric Johnson konusunda hiç yorum yapamıycam o konu beni aşar.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş