Amerikadan Hangi Pedal Söylenir?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda alicem61 tarafından 2 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. arkadaşlar manyetikleri trden aldigim icin amerikadan pedal getirtecegim. custom shop 69 manyetikler aldm. ts7 booster im var. noise supressor u buradan alacagim. sizce amerikadan vintage tonlar ve fuzz icin hangi pedallari getirtmeliyim. (wah onerisi de olabilir) ama amerikadan alinca avantajli olan ya da tr de olmayan ama bildiginiz pedallari yazabilirseniz sevinirim.

2. wah pedalı için bulabilirseniz temiz ikinci el whammy xp 100 öneririm. bana göre hala daha iyisini yapamadılar

3. Fuzz icin EarthQuaker Devices'in bir suru fuzz pedali var, onlara bakabilirsin.

4. Usta ordan bana 1,5 DS1 :D (Başlığı görünce kendimi tutamadım).

Wah için RMC, Fulltone, Mission Engineering pedalları olabilir.

5. Bence bütün pedallar söylenir:
    "Ne işim var benim Türkiye'de!!!", "Böyle şans mı olur arkadaş!!!", vb. gibi söylenmeler kesin olacaktır. :D

Bence ProCo RAT2 kesinlikle çok şık olur.

KoNt87 bunu beğendi.
  6. Plexitone, bbpreamp, flashback delay, carbon copy, ts808 gibi pedallar söylenebilir :)

7. Strymon-Big Sky

Oguz92 bunu beğendi.
  8. Bi axe fx söyle kurtul hocam :)

Flamenco ve Mystery of Scarlett bunu beğendi.
  9. MJM london fuzz (kırmızı kutulu germanyum olanı olsun lütfen, beğenmezsen bana satarsın:))

10. MXR MC404 Dual Indicator Wah :headphone: Bir de Morpheus DropTune alınız ki ikide bir akor düzeltmenize gerek kalmasın ;) İştahım açıldı birden :hungry:

11. welmour

welmour

552
    1,108
    9,006
    İbanez ts var demişsin gerçi. Ama ben olsam mis gibi bir Fulltone OCD getirtirdim

12. Aslında Carl Martin quattro derim ama biraz yüksek fiyatlıdır kendisi..Alternatif olarak Arm marvel box düşünülebilir...

13. Arıca fender mustang floor da düşünülebilir..Amerika da Türkiye ye göre fiyatları baya uygun...

14. 7r7

7r7

306
    155
    1,555
    american pedal :D :D ( tamam vurmayın yeter :D )

15. Lambalı bir preamfi alırsan daha sıcak vintage tonlar alırsın.

16. Ne demek istediginizi biraz aciklar misiniz?

17. preamfi alıcaksın. Tabi şekilleri pedal gibi değil. daha hacimli. amfiden hemrn önce araya bir pedal gibi bağlayacaksın. Daha sıcak tonlar alacaksın. Preamfi önerisi olarak konu açarsan dahay anlayan abilerimiz yardımcı olulat.

Bu Sayfayı Paylaş