Kayahan Hayatını Kaybetti..

'Forum Meydanı' forumunda ilhanyondemir tarafından 3 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

 1. Sanat camiasının önde gelen büyük seslerinden Kayahan'ı da kaybettik. Bu sabah Kayahan hakkın rahmetine kavuşmuştur. Daha da böyle kaliteli sanatçılar zaten zor gelir.. Kendisine bu mübarek Cuma gününde Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyelim..
   
 2. 80-90'larda çok önemli işler yaptı besteci olarak.
  Çizgisini de bozmadı pek. Ama son 15 senedir kendi çekirdek kitlesi dışında pek takip edeni yoktu sanırım.
   
 3. ince mi telinden attığı sololar,o muhteşem ovation akustik gitarı özellikle 2000 yılına kadar yaptığı besteleri ile unutulmazdır bence
   
 4. 1990 , 2001 ve bu sene, aynı yerden yakalandı kansere. İlk ikisinin atlattı, 3.de atlatamadı. Türk müziği için büyük kayıp. Nur içinde yatsın.
   
 5. Kayahan deyince aklıma sözlere nefis bir uyum sağlayan, şiirselliği aynen taşıyan melodiler gelir. Gerçek müzisyenlerden biridir. Tabi ben de @zencikapici gibi 2000 yılına kadar olan kısımda bunu hep hissettiğimi belirtmeliyim.

  İlk gitarım Ovation akustiğimi onda görüp de almıştım. Hatta rengine, modeline kadar aynısını almıştım. Nur içinde yatsın.
   
  Son düzenleme: 3 Nisan 2015
 6. Çocukken ilk bu şarkı ile tanışmışımdır kayahan'la
  sene 88 diyor ama 85-86 gibi olması lazım.
  Kadro Mirkelam, iskender paydaş, Volkan Başaran.


   
 7. Küçükken şu şarkısına bayılırdım bununla tanımıştım :) :  Huzur içinde yatsın
   
 8. Memleketimin çok duygusal besteleri yanında, Sarı Şekerim gibi çok sübliminal bestelerinin de sahibi idi. Yine de belli bir kalitenin altına düşmedi. Huzur içinde dinlensin.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş