Amfiden Gelen Dipses

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda slashist tarafından 5 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaşlar , bu sorun hakkında birçok knou açılmış fakat ne denediysem olmadı. Sizede danışmak istedim. Normalde amfide bir sıkıntı yok. ( Marshall 15 W amfi) Fakat Ne zaman prosesor bağlasam gitar patlayacak gibi oluyor sesini full açınca. Bende korkudan fazla oynama yapamıyorum üstüne . Acaba dip gürültünün nedeni ne olabilir ? Nasıl düzeltilebilir ? Düzeltilemesede bu gürültü amfiyi etkiler mi ? Çünkü gerçekten çıkan ses odayı az da olsa titretebilcek seviyeye geliyor. ( Sesini en sona getirdiğimde. )

  Not : Kullandığım prosesor Digitech marka. Modelini tam olarak bilmiyorum.

  Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
   
 2. Prosesörün çıkış ayarlarını kıstığın zaman da yapıyor mu? Yani distortion vb efektleri yüksek volüme ile ampliye iletirsen gürültü yapar. Bir de gitar single coil ise artarak çıkar.
   
 3. Merhaba ,
  Okuduğum bir yorumu denedim- ise yaradi. Prosesore pil takip fisden çektiğinde odayi titretecek kadar olan ses gitti. Az da olsa dipses geliyor yine.çok fazla etkileyeceğini sanmıyorum. Benim suanki sorum su , sürekli pil ilemi kullanmak gerekecek bu aleti ? Başka bir yolu yokmudur ?
  Teşekkürler.
   
 4. 7r7

  7r7

  ya evinizde topraklama yok ya da adaptör dandik birşey belkide prosesor 9 voltla çalışırken adaptor 12 veriyor o aralara bakmak lazım
   
 5. Merhaba , evimizde topraklama olduğundan adım kadar eminim de adaptör dandik o konuda haklısınız. Bunun dışında volt değerlerinede bakarım söylediğiniz için saolun.
  Sorun çözülmüştür.
  Konu kilit.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş