Bias Mı Amplitube Mu?

'Müzik Teknolojileri' forumunda aljezi tarafından 5 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

 1. Merhabalar.apogee jam 96k kullanıyorum.bias mı amplitube mu veya başka bir program mı satın alsam karar veremedim..tecrübelerinizi paylaşır mısınız? (Sahnede kullanacağım)
   
 2. Jamup Pro, ki biası yapan şirketin ürünüdür gene. Bende ikisi de var indirimden tanesini 10tlye almıştım. Ama istersen hiçbirini alma ikisinin de ücretsiz sürümü var, indir kullan karşılaştır çok muhtemelen jamupa gidecek elin. Parasız sürümü ile sahne yapmışlığım var ikisi ile de, sırf ücretsiz sürümünde bile bir sürü şey sunması jamupı öne çıkartıyor.
   
 3. Bence Bias Amplitube' den çok çok daha iyi. İkisinide kullandım crackli full sürümlerini. Ben şahsen biastan daha çok memnun kaldım.
   
 4. ios için ise kesinlikle bias.
   
 5. Desktop'ta Bias sandım bir an. O da mükemmel, tavsiye ederim :D
   
 6. JAm upPro XT ile sahne yapıyorum. Bias ta oluşturduğunuz amfiyi de Jam up a aktarabilirsiniz ayrıca
   
 7. İkisini de satın aldım. Kesinlikle Jam up Pro + BIAS.
   
 8. Çoğu simülatör -mesela Le465- ölü gibi sessizken Bias'ta dip gürültüsü sorunu yaşıyorum ben, belki de daha gerçekçi olmasından dolayı normali budur?
   
 9. Dip gürültüsü de tonun bir parçası :D Şaka bir yana beni rahatsız eden bir dip gürültüsü duymuyorum. Fazla gain + comp + üst üste od açarsanız doğal olarak noise gate kullanmanız gerekir.
   
 10. İpad'i Yamaha HS50M referans monitörlerime bağlıyorum, normal İrig aracılığıyle Amplitube ya da JamUp açıyorum ama inanılmaz bir dip ses oluyor. Nedeni ne olabilir acaba?
   
 11. Ben de de HS50 var. sıkıntıyok ama tesisat kaynaklı ise Sisteme Di-box aracılığı ile girip "ground lift" açmak sorunu çözebilir.
   
 12. Normalde ipadde olmayan bir gürültü mü geliyor? En basitten başla eğer öyle ise ki bu da kablo, imkanın varsa farklı kablo ile test et, olmazsa farklı hoparlör var ise onlara bağla test et. Belki en basit halkadadır hata.
   
 13. Eğer noise sorununuz yoksa amplitube daha iyi bi seçenek.
   
 14. JamUp Pro ile ben de 1 kere sahne yapmıştım. Tak-çal işi için özellikle çok başarılı, işin içine girmek için iste Bias.
   
 15. Harika yorumlardan sonra jam up kafama daha çok yatmaya başladı.Az evvel indirdim.. Deneyeyim bi..yorumlar için teşekkür ederim..videoları falan da izleyeyim bi
   

Bu Sayfayı Paylaş