Bias Mı Amplitube Mu?

Gitar - iRig Pro - Behringer FCB 1010 - Bias FX - Behringer Ultra G şeklinde kullanıyordum sahnede. Üşenirsem fcb götürmeyip elle değiştiriyordum tonları.

Gitar - iRig Pro - Behringer FCB 1010 - Bias FX - Behringer Ultra G şeklinde kullanıyordum sahnede. Üşenirsem fcb götürmeyip elle değiştiriyordum tonları.
Anladım çok teşekkürler. Araştırıyorum belki bundle yazılım veren bir urun bulurum sizin kullandığınız çok daha hesaplı gelir. Bende yerleşik sayılabilecek mbox 2 var belki onu satarım. Önce araştırıp bilgi sahibi olmam lazım.
Anket fikri bencede çok hoş. Konuyu açan buna bir anket ekleyemiyor mu?
Reamping tam muta mut kelime karşılığı değil farkındayım onda di Box ile bir kanalı temiz olarak gönderip kaydedip sonra tekrar çalmadan denemeler Vs yapılıyor ama çalışma mantığı olarak buda bir çeşit Reamping bana göre. Bu arada siz nasıl bir setup kullanıyorsunuz merak ettim?
Tekrar teşekkürler

Şu ton meselesi kişi zevkine göre ne kadar da değişken. Ben Ezmix'in neredeyse hiçbir tonunu beğenmemiştim mesela. Çok yapay geliyor nedense.

Metal işleri için Mercuriall U530 şiddetle tavsiye ederim. Fiyatı da ucuz. O da mı olmadı, Ignite Emissary derim, bedava hem de. Ama kesinlikle Ezmix değil. Dediğim gibi zevk,renk...

Ez Mix'in bende factory presetlerini beğenmedim. Kaldı ki arayüzü hem zor hem de kısıtlı. Arayüz konusunda tabiki amplitube. Direk amfinin orjinal görüntüsü ve hangi knoblara sahipse onların ayarları birebir var. Ama amplitube'un high gain amfileri bana çok fuzzy geliyor. Biası şahsen çok organik buluyorum. Ve günümüzde Kemper, Axe Fx ( Helix'i dahil bile etmek istemiyorum bu versusa) gibi kodaman amfi simülasyonlarıyla bile kapışıyor. Hem de hiç eh yani seviyesinde değil. Bias Amp Candır. (Biastan inş para alırım. Takım tutar gibi savunuyorum ayıptır :) )

Bias güzel ama kabin tarafında bence biraz kısıtlı seçenekleri var. Ben de güzel ton aldım ama dediğim gibi oradaki açığı stok kabin modelleri ile kapatmaları gerekiyor. Zayıf tarafı cleanler. Hi-gain işlerinde özellikle SLO ve Mesa'ları iyi.

Son versiyonlarda Cab IR seçeneği de geldi ama Positive Grid sağolsun Pro'ya geçersen veririm diyor. Positive Grid'in bu süpermarket stratejisi de bir yandan mide bulandırıcı. Hem Bias Amp hem de FX'i para vererek aldım ama şimdi kendime neden FX'e bu parayı verdim diye soruyorum açıkçası.

Valla ben bu bias amp dır bias fx hiç bir şey anlamadım ikisinide kurdum tone kütüphanesinden ola englund u indirdim olmadı youtube dan bakıp yaptım aynısını yine olmadı.Yani kendim ayar çekemedim diyeceğim alakası yok yani.Ya bu bias ın destop versiyonu böyle mac versiyonu farklı yada benim atladığım bir şey var.Bi ara kurcalıycam yine burada payalaşılan bir videoda vardı başka pluginlerle kullanılmış onada bakacağım.

Valla ben bu bias amp dır bias fx hiç bir şey anlamadım ikisinide kurdum tone kütüphanesinden ola englund u indirdim olmadı youtube dan bakıp yaptım aynısını yine olmadı.Yani kendim ayar çekemedim diyeceğim alakası yok yani.Ya bu bias ın destop versiyonu böyle mac versiyonu farklı yada benim atladığım bir şey var.Bi ara kurcalıycam yine burada payalaşılan bir videoda vardı başka pluginlerle kullanılmış onada bakacağım.
Satın mı aldınız korsan mı kullanıyorsunuz?

Bias güzel ama kabin tarafında bence biraz kısıtlı seçenekleri var. Ben de güzel ton aldım ama dediğim gibi oradaki açığı stok kabin modelleri ile kapatmaları gerekiyor. Zayıf tarafı cleanler. Hi-gain işlerinde özellikle SLO ve Mesa'ları iyi.

Son versiyonlarda Cab IR seçeneği de geldi ama Positive Grid sağolsun Pro'ya geçersen veririm diyor. Positive Grid'in bu süpermarket stratejisi de bir yandan mide bulandırıcı. Hem Bias Amp hem de FX'i para vererek aldım ama şimdi kendime neden FX'e bu parayı verdim diye soruyorum açıkçası.
Aynen pro sürümü çıkarmaları çok kötü bir satış politikası oldu. İnsanlara ikinci defa zorunlu para ödetmek gerçekten ahlaksızca. Fakat gerçekten başarılılar. Bende Bias Amp'ın prosu olmasına rağmen hiç kullanmadım. Sadece bir kaç presette olduğundan dolayı var. Pre ve Post eq olması çok iyi olmuş. İkinci bir eq kanalı açma zahmetinden kurtarıyor beni ama keşke tona matchtan hemen önce birde compressor olsaydı. Bana kalırsa işlevsellik bakımından tek eksisi, kompresör barındırmaması.

Valla tone cloud dan ola nın bir modelini indirdim daha sonrasında indiremedim ancak.Zaten bahsettiğim durum tonecloud değil misal aşağıda videodaki ayarların hepsini aynı yaptım

Bahsettiğim durum bende böyle karakterde bir sound gelmiyor simüle olduğu aşırı belli olan bir sound geliyor.Siz düzgün ton alabildiyseniz bir örnek atarmısınız sadece bir 5li akor bassanız kafi.

Valla tone cloud dan ola nın bir modelini indirdim daha sonrasında indiremedim ancak.Zaten bahsettiğim durum tonecloud değil misal aşağıda videodaki ayarların hepsini aynı yaptım

Bahsettiğim durum bende böyle karakterde bir sound gelmiyor simüle olduğu aşırı belli olan bir sound geliyor.Siz düzgün ton alabildiyseniz bir örnek atarmısınız sadece bir 5li akor bassanız kafi.

Reaperde vst açmayı biliyor fakat kayıt almayı bilmiyorum isterseniz whatsapptan bana tarif edebilir bende size bi kendi ekipmanlarımla deneme yapabilirim.

Ben de ayrıca parayla satılan tonlara güvenemiyorum. Yoksa çok sağlam ADA MP-1 modellemeleri var.

Videonun girişindeki değil sonundaki tonu baz almalısınız. Eğer sondaki tonu alamıyorsanız gitar input levelini kontrol edin. Ses kartından bilgisayara cılız bir sinyal gidiyor olabilir. Bir üstteki videodaki tonlara baktım tonecloudda olduğu için aynısı geliyor.

Geri