Bias Mı Amplitube Mu?

Aynen pro sürümü çıkarmaları çok kötü bir satış politikası oldu. İnsanlara ikinci defa zorunlu para ödetmek gerçekten ahlaksızca. Fakat gerçekten başarılılar. Bende Bias Amp'ın prosu olmasına rağmen hiç kullanmadım. Sadece bir kaç presette olduğundan dolayı var. Pre ve Post eq olması çok iyi olmuş. İkinci bir eq kanalı açma zahmetinden kurtarıyor beni ama keşke tona matchtan hemen önce birde compressor olsaydı. Bana kalırsa işlevsellik bakımından tek eksisi, kompresör barındırmaması.
Tone match öncesi kompresor koymak gerçek hayatta mikrofonlanmış sesi eq'dan geçirmeden önce kompresor uygulamaya karşılık geliyor. Zevk işi ama normalde oraya kompresor konmaz zaten. Yaptığınız amfiyi bias fx'te açıp arkasına rack tipi bir kompresor koyabilirsiniz.

Özellikle bu arkadaşın tonu ile lütfen (maksat gerçekten yakın tonu alabilecekmiyiz) :

Ritim gitarları sadece: http://halifaxmusicians.ca/wes/stems/MetallicaBatteryStems.zip

Teşekkürler

Öncelikle bir dünya kanalı boşu boşuna indirttiğiniz için teşekkürü bir borç bilirim. Dilerim aynı davranışı iş hayatında üstlerinize karşı yapmazsınız. Çok saygısızca bir davranış.
Neyse, adamın bir sürü tonu var tonecloudda. Videoda da belirtmemiş hangi ton olduğunu ya da ben görmedim. Bir tanesini indirip yaptım. Dosya boyutunu küçültmek için 44.1 kHz 16bit render aldım. Amfinin önüne tube screamer koymadım ama olması lazım. Ham hali bu şekilde. Yani tonecloud'a girdim, arama yaptım, adamın ilk sıradaki master tonunu indirdim, renderi bastım.
Mega File Upload - battery.rar

Valla ben bu bias amp dır bias fx hiç bir şey anlamadım ikisinide kurdum tone kütüphanesinden ola englund u indirdim olmadı youtube dan bakıp yaptım aynısını yine olmadı.Yani kendim ayar çekemedim diyeceğim alakası yok yani.Ya bu bias ın destop versiyonu böyle mac versiyonu farklı yada benim atladığım bir şey var.Bi ara kurcalıycam yine burada payalaşılan bir videoda vardı başka pluginlerle kullanılmış onada bakacağım.

Öncelkle o setup da custom amp var. Erişimine sahipmisiniz ?
ikinci olarak da Cloud ile indirilen tonlara neden ihtiyacınız var ki ? Adamların kendi sistemlerine, ekipmanına gitarına göre ayarladığı setuplardan aynı verimi zaten alamazsınız. Daha önce de yazıldı, Ekipman -stompbox tecrübeniz yoksa bu tip simule programlar ile düzgün bir sound çıkarabilmeniz çok mümkün değil. Cloud ve presetler hiç bir işe yaramaz. Ayrıca kayıt performansı ile çalım performansı farklı şeylerdir, Birinde ref monitörü, diğerinde full range speaker kullanmak lazım olur.

Son düzenleme:
yaklaşık 10 yıldır Amplitube kullanıyorum , Amplitube'un tek sorunu tek başına çalınca muhteşem ama mix'in içine girince sönüyor, BIAS ise çok canlı geliyor iyi bir çözüm olabilir ama ben Amplitube dan şaşmam Bu arada Peavey Revalver 4 dene derim nerdeyse orjinallerle bire bir aynı modellemeye sahip,ayrıca teknik özelliklerini de değiştirebilyorsun(lambalar,kapasitörler,trafolar...vb)

Amplitube ile yaptğım kayıdı dinleyebilirsin belki fikir verebilir

Çok güzel olmuş kayıt zinciri nedir gitar manyetikler Audio interface vs.

Öncelkle o setup da custom amp var. Erişimine sahipmisiniz ?
ikinci olarak da Cloud ile indirilen tonlara neden ihtiyacınız var ki ? Adamların kendi sistemlerine, ekipmanına gitarına göre ayarladığı setuplardan aynı verimi zaten alamazsınız. Daha önce de yazıldı, Ekipman -stompbox tecrübeniz yoksa bu tip simule programlar ile düzgün bir sound çıkarabilmeniz çok mümkün değil. Cloud ve presetler hiç bir işe yaramaz. Ayrıca kayıt performansı ile çalım performansı farklı şeylerdir, Birinde ref monitörü, diğerinde full range speaker kullanmak lazım olur.
Custom amp dediğiniz zaten kendi yaptığınız ayarları kaydettiğiniz yer ve erişimim varki programı kullanabiliyorum.referans monitörüm var pedal ve ekipman tecrübem de tahayülünüz den fazladır.Cloud daki tonlara ihtiyacım var demedim zaten.Dediğim şey youtube da ola englund un yada metallica tonları çeken arkadaş tonundaki ana karakteri elde edemedim dedim.Dün gece grimreaper21 la paslaştık ve ben kendi çektiğim tonu daha başarılı buldum kendiside öyle dedi ama kendisi hazır ayarlardan kaydedip göndermiş ondan.sonuç olarak bir potasinyeli var gibi programın kurcaladıkca anlayacağız ama ne benim ne grimreaper21 in tonu ola yada metallica tonları çeken arkadaşın tonu gibi değildi.Siz de bir kayıt alıp paylaşırsanız daha makul olur youtube den bak neler yapıyor gevurlardan ziyade.
sinyal dizilimi : sd tb6 - focusrite scarlett 2i4 2gn-bias amp

Son düzenleme:
Custom amp dediğiniz zaten kendi yaptığınız ayarları kaydettiğiniz yer ve erişimim varki programı kullanabiliyorum.referans monitörüm var pedal ve ekipman tecrübem de tahayülünüz den fazladır.Cloud daki tonlara ihtiyacım var demedim zaten.Dediğim şey youtube da ola englund un yada metallica tonları çeken arkadaş tonundaki ana karakteri elde edemedim dedim.Dün gece grimreaper21 la paslaştık ve ben kendi çektiğim tonu daha başarılı buldum kendiside öyle dedi ama kendisi hazır ayarlardan kaydedip göndermiş ondan.sonuç olarak bir potasinyeli var gibi programın kurcaladıkca anlayacağız ama ne benim ne grimreaper21 in tonu ola yada metallica tonları çeken arkadaşın tonu gibi değildi.Siz de bir kayıt alıp paylaşırsanız daha makul olur youtube den bak neler yapıyor gevurlardan ziyade.
sinyal dizilimi : sd tb6 - focusrite scarlett 2i4 2gn-bias amp
Aslında ikimizin tonları da benziyordu fakat benim tonum videoya göre gainsiz ve çiğdi. @ichi hocamın tonu videodakine daha yakında ama daha tizdi. Ola post eq kullanmıyorum diyorsa da bence yalan söylüyor.

Bias mı Amplitube mü dersek Amplitube derim. Ama bana kalırsa Peavey Revalver 4...

Ben Ezmix'in neredeyse hiçbir tonunu beğenmemiştim mesela. Çok yapay geliyor nedense.

Ez Mix'in olayı kaydedilen track'in tekrar mix yapılması ile uğraşmadan "cilalı" tonlara ulaşmak olduğu için içindeki amfi presetleri tek başlarına çalınınca cılız, çiğ ve kuru duyuluyor... Adamlar mix içerisine konulduğunda diğer enstrümanlar ile karışmayacak ve cuk oturacak şekilde tonlamaya çalışmışlar presetleri.

Bias mı Amplitube mü dersek Amplitube derim. Ama bana kalırsa Peavey Revalver 4...

Ez Mix'in olayı kaydedilen track'in tekrar mix yapılması ile uğraşmadan "cilalı" tonlara ulaşmak olduğu için içindeki amfi presetleri tek başlarına çalınınca cılız, çiğ ve kuru duyuluyor... Adamlar mix içerisine konulduğunda diğer enstrümanlar ile karışmayacak ve cuk oturacak şekilde tonlamaya çalışmışlar presetleri.

Evet biliyorum zaten. Mixin içerisindeki tonu kastetmek istedim yazarken.

Modelleyici VST dünyasında şimdilik benim için S-Gear noktayı koydu. Uzun bir süre idare eder gibi gözüküyor.

UAD pluginleri kaldı bir tek merak ettiğim, onları da bir gün ses kartımı değiştirdiğimde deneyeceğim artık.

Geri