Pentagram Dinleyenler ?

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda blacksabath tarafından 7 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

 1. pentagram hakkında ne düşünüyosunuz dinleyen varmı aranızda ?;);)
   
 2. Hastasiyiz. Da... Pentagram basligi yok muydu forumda yahu.
   
 3. Yok.
   
  FATRUCCİ bunu beğendi.
 4. J-P

  J-P

  "Lions In A Cage" en çok sevdiğim
   
 5. Bi türlü sevemeyip kendimde sorun aradığım gruplardan.
   
  Quetzatcoatl ve Kutay_ bunu beğendi.
 6. Tigris en sevdiklerimden.
   
 7. Herkesin Metallica gibi gençlik aşkı. Bir dönemdir genelde, bekleyiniz geçer.
   
  cmszn bunu beğendi.
 8. Benim için ftdwa,time,kam,mezarkabul gibi enstrümental şarkıları efsanedir. Diğer şarkılarını dinleyemiyorum artık.
   
 9. Yapma be abi. Pentagram aşkı geçmez bende. Hakan abimizin Rotten Dogs'ta 'time after time' ı 'teey after teeey' demesine bile hastayım :D

  Ülkedeki en sevdiğim grup benim için şüphesiz. Her albümlerinin yer ayrı. Pentagram 1987 Dvd'sindeki her anı hafızama kazımışken daha Metallica'yı doğru düzgün bilmiyordum hatta. Gençlik aşkı doğrudur ama geçici olamaz.

  @ktlcn 'ın dediği parçalar hele. Her biri ayrı şaheser bana göre.
   
  Son düzenleme: 7 Nisan 2015
  CoolDoG, AykanKK ve J-P bunu beğendi.
 10. Niye geçsin yahu. Pentagram gayet de TürkRock müziğinde cümle alemi gömecek bir gruptur. Pentagram ekip olarak oldukça güzel işler yapan, her bir bireyinin de kendi başına güzel işlere imza attığı bir gruptur benim gözümde. Ogün Sanlısoy, Metin Türkcan, Murat İlkan, Demir Demirkan gibi grup dışında da kariyerini yürüten insanlar barındırdı vaktiyle. İnsanların müzik zevki zamanla değişiyor. Müzisyenlerin de zamanla değişmeleri kaçınılmaz. Bence insanlar en büyük hatayı burada yapıyor. İlk albüm nasılsa grup aynen böyle devam etsin istiyoruz. Grup ilk albümdeki gibi devam etse bile farkında olmadan bizler değişiyoruz. Bence her albüm, her yeni eleman, her yeni konser başlı başına tadına varılması gereken ayrı birer olgu. Kendi adıma çok net söyleyebilirim ki Pentagram ne çalarsa çalsın dinlerim. Müziği, grupları, kişileri, duyguları ve değişimi kalıplara sığdırmaya çalışmamalıyız diye düşünüyorum.
   
  Sownroth, OsmanBurak, tunckk ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 11. Pntagram geçmez. Sanmıyorum yani. Çok da güzel bir gruptur bence. Haa, İngilizce sözleri melodilerin üzerine; Türkçe heceleme özelliklerine göre yazmaları hasta ediyor beni. Ama bence her açıdan on numara beş yıldız bir grup. Sadece alışık olduğumuz rock star gibi değil herifler, dünyadaki örnekleri gibi değiller. Ne biliyim gitarisitin önünde bissürü butik pedal yok mesela.Hepimizin biraz çabayla edinebileceği gitar ampli kombinasyonu kullanıyorlar. Hayatları da o kadar marjinal değil. Memleketimizden; o kadar katilin, geri kafalının, caninin çıktığı güzel memleketimizden Pentagramın da çıkmış olması mutluluk verici. Keşke yanlarına yazabileceğimiz benzer tarzda bir kaç grup daha olsaydı...

  Not: Favorim WASTELAND
   
 12. give me something to kill the pain...
   
 13. Dinledik bitti.
   
  Kutay_ bunu beğendi.
 14. Pentagram dönemdir geçer dememin sebebi şudur; hangimiz 18 yaşındayken dinlediğimiz kadar Pentagram dinliyor artık? Evet çok severim bende Pentagram'ı, ha çok kaliteli mi değil ama ülke standardının üstünde işler yaptılar. Ama ilk günkü gibi dinlenmiyor işte bir süreden sonra. Olay bu. Aynı Metallica'da olduğu gibi.
   
  cezzars bunu beğendi.
 15. Gecen hafta Antalya'ya geldi gittik,Türkçe yaptıkları şarkılarda ezgiler çok bizden,onları çok seviyorum.uzun ince bir yol,bir, şeytan bunun neresinde,bu alemi gören sensin gibi şarkılarını severek dinliyorum.Fakat konserindeki solist olan kişi çok özenti,hareketleri felan çok yapmacık,hele terini sildiği havluyu milletin üzerine hediye diye atması iğrençti,artı seyircisine pentagram diye tezahürat ettiriyor,çok kendini beğenmiş hareketleri vardı,ergen gibi hareketleri vardı...
   
 16. Çok kalite olayı tartışılır, Kalkıpta bu adamları megadeth,iron maiden falanla filanla kıyaslarsan olmaz. Sonuçta müzikte belli başlı alt yapıyı oluşturan isimler vardır. Ama pentagram yurt içi ve dışı geniş kitlelere ulaşmış kaliteli müzik yapan bir gruptur ki bunu tartışmak bile yersiz. Seversin yada sevmezsin olay bundan ibaret<. Ha bende eskisi kadar pentagram dinlemiyorum ama bunun sebebi eskiden 20 isim dinliyorsam şimdi 200 isim dinliyor olmam yani pasta büyüdü hacı piyasa zorlu :)
   
 17. sözleri anlamlı olan şarkıları boldur. arada bir aklıma takılırsa dinlerim.
   
 18. Demir Demirkan varken bir başkaydı falan yazacaktım, wikipedia'dan baktım adam 98'te ayrılmış... Aradan neredeyse 20 yıl geçmiş... Lisenin bahçesinde "sonsuz da güzel be abi" muhabbeti falan yapardık. Hatta tabi o zamanlar internet yok, o şarkının adı ne ki, sonsuz mu, ters 8 mi koymuşlar diye birbirimize sorardık :) Hey gidi günler... Bu arada anatolia'dan hala birkaç şarkı da çalışırken dinlediğim playlistim de vardır :)
   
 19. 5:08'de en soldaki zile dikkat. :D :D

  yıkılmadım-ayaktayım_452136.jpg
   
  ALLİTERASYONSUZLUK bunu beğendi.
 20. Yerlisini de severim, ama Bobby Reis'in öncülüğündeki Pentagram da bir efsanedir.

  Ekleme: Sen hangisini sormuştun sahi :D
   
  Berkay Aşar bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş